2024/05/18

 

MEŠKA ŠEPETOS PELKĖJE: TA PATI AR JAU KITA?

Kupiškio rajono miškuose klaidžiojančios meškos sekėjus vėl nustebino medžiotojų filmavimo kamerų užfiksuota lepečkojė. Šį kartą ji pastebėta antradienio naktį Šepetos durpyne.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Anot Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kupiškio skyriaus pirmininko Bronislovo Domžos, trečią kartą nufotografuota meška prie žvėrių šėryklos kelia įvairių dvejonių. Gal meškų yra daugiau nei viena?

B. Domža samprotavo, kad Kupiškio rajone tikriausiai būta dviejų meškų. Viena, klaidžiojusi po Šimonių seniūniją, iškeliavo į Anykščių rajono miškus, o antra lepečkojė, užfiksuota Mirabelio miške, turbūt yra ta pati, kuri atžygiavo į Šepetos pelkę.

„Šis meškos pasirodymas, nors ir nebe pirmas, mums buvo labai netikėtas. Tikrai gali būti, kad Kupiškio rajono miškuose gyvena ne viena meška, tokių jaunų meškų, išvytų iš bandos, yra ne viena“, – teigė jis.

Nors meška yra migruojantis gyvūnas, ji keliauja lėtai. Dažniausiai po miškus klajoja ne žingsniuodama tiesiai, o sukdama ratus ir ieškodama skanėstų. Tik jeigu meška ką nors ketins pasivyti, tikimybė nuo jos pabėgti – menka. Bėgti ji gali tokiu greičiu, kokiu leidžiama važiuoti per gyvenvietes lengvaisiais automobiliais.

Anot pašnekovo, meškos neišrankios, neatsisako nei javų, nei mėsos. Tiesa, kad gauruotosios mėgsta medų. Todėl neretai meškos išvarto pamiškėse stovinčius avilius ir ne tiek pačios pasigardžiuoja, kiek pridaro nuostolių.

Nors meškos, kaip ir kiti laukiniai žvėrys, sutikusios žmogų jo vengs, B. Domža artėjant grybų ir uogų sezonui pamokė, kaip elgtis netyčia mešką sutikus.

„Nereikia bėgti ir rėkti. Taip tikrai mešką išprovokuosite. Visa paslaptis tokia, kad kiekvienas gyvūnas bijo didesnio už save padaro. Todėl geriausia pamačius mešką iškelti rankas aukštai arba, jei turite su savimi striukę, geriausia užmauti ją ant pagalio ir iškėlus aukštai palaikyti. Meška turėtų nueiti šalin“, – patarė medžiotojas.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • O pamačius poną Bronių reikia klauptis ant kelių šliaužti prie jo ir bučiuoti kojas ir vadinti (MI Lord) MANO VIEŠPATIE tai kad davė darbo trim mėnesiams už minimum :-)))))

  • Broniuk, brolau, kaip sako liaudies išmintis – anekdotai, sutikus mešką miške, reikia žiūrėti jai į akis ir lėtai trauktis atatupstam – po vieną žingsnį atgal ir į dešinę

Rekomenduojami video