2023/02/09

 

UŽRŪSTINO DU PIRŠTAI

Audrio Šimo gestas NSGK posėdžio metu sukėlė skandalą. „Youtube“ stop kadras

Audrio Šimo gestas NSGK posėdžio metu sukėlė skandalą.
„Youtube“ stop kadras

Visą Lietuvą, o ypatingai Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenę šokiravo internete išplatintas gegužės 20 dienos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos (NSGK) komiteto posėdžio fragmentas. Vaizdo įraše matyti, kad balsuodamas Seimo narys Audrys Šimas laikė aukštyn iškėlęs du pirštus. Toks gestas demonstruoja antisemitines pažiūras.

Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky teigė, kad taip pasielgusiam Seimo nariui raštu atsiprašyti nepakaks. Jos manymu, A. Šimui derėtų atsistatydinti iš savo pareigų.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Nori susitikti akis į akį

Į internetinę vaizdo turinio platformą „Youtube“ įkeltas įrašas, pavadintas „Naciai LR Seime“, sulaukė nemenko internautų dėmesio. Per Nacionalinio saugumo ir gynybos posėdį, balsuojant už vieną darbotvarkės klausimą, A. Šimas pademonstravo nacistinį pasisveikinimą, aukštyn iškėlęs du pirštus. Įraše taip pat girdima, kaip kitas Seimo narys ranką iškėlusį kolegą perspėjo, kad posėdis įrašomas.

Toks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario A. Šimo elgesys internete sukėlė komentarų bangą. Vieni A. Šimą smerkė ir tvirtino, kad toks politiko elgesys netoleruotinas ir tokių kaip jis Seime neturėtų būti, antri teigė, kad toks gestas parodytas neapgalvotai, galbūt Seimo narys nė nežino, ką tai reiškia.

Bene skaudžiausiai į A. Šimo parodytą nacistinį gestą reagavo Lietuvos žydai. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė F. Kukliansky pirmą kartą pamačiusi vaizdo įrašą sunerimo, bet vylėsi, kad tai galbūt melagiena. F. Kukliansky kreipėsi į Seimo ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkus su prašymu ištirti vaizdo medžiagą.

Plačiau skaitykite birželio 6 d. „Kupiškėnų mintyse“

 

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Jeigu durnas tai visada durnas, bet kurioje pusėje jis būtų,nieko kito nemokėdamas, negalėdamas, o gal tiesiog durnas

  • IŠ NETURĖJIMO KĄ VEIKT, NEŽINO KĄ DARO…

  • Ko noret iš gandragalvio nesugebancio net aukštosios mokyklos baigt

  • Neišsilavinęs kaip skuduras

Rekomenduojami video