2024/02/27

 

PO SPROGIMO – VALDŽIOS IR VERSLO ATSAKAS

Dujininkai patikrino visas Krantinės g. 8 namo dujines virykles ir teigė, kad visos jos veikia tvarkingai ir jokio remonto neprireikė. UAB „Saurida“ nuotraukos

Dujininkai patikrino visas Krantinės g. 8 namo dujines virykles ir teigė, kad visos jos veikia tvarkingai ir jokio remonto neprireikė.
UAB „Saurida“ nuotraukos

Centralizuoto suskystintų dujų tiekimo problemos Kupiškyje tęsiasi. Gegužės 5-osios naktį vėl į Krantinės g. 8 namą kviestos specialiosios tarnybos dėl dujų nuotėkio viename bute. Buvo evakuoti visi daugiabučio namo gyventojai, tik ryte jiems leista grįžti namo. Pastarasis įvykis vertinamas nevienareikšmiškai.

Kupiškio rajono savivaldybės administracija atidarė paramos lėšų sąskaitą Krantinės g. 8 daugiabučio namo Kupiškyje gaisro padariniams likviduoti.

Sutvarkyti įvadai į daugiabučius namus nudažyti geltonai, ant jų vamzdžio užrašytas avarinės dujų tarnybos telefono numeris.

Kodėl ji ėmėsi tokio žingsnio? Ar yra kitų alternatyvų Savivaldybei paremti nukentėjusį daugiabutį namą? Kokių veiksmų gerinti padėčiai ėmėsi UAB „Saurida“ ir jos antrinė įmonė AB „Suskystintos dujos“, tiekianti centralizuotai kupiškėnams suskystintas dujas?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Lėšos bendrijai

Rajono meras Dainius Bardauskas „Kupiškėnų mintims“ sakė, kad surinktos lėšos bus naudojamos Krantinės g. 8 daugiabučio namo fasado, laiptinės remonto, elektros instaliacijos įrengimo ir kitiems darbams. Trumpai sakant, paremti namo bendrijai. Paaukoti lėšų gali įmonės, organizacijos, pavieniai asmenys. Savivaldybė turi paramos gavėjos statusą.

Paklaustas, ar Savivaldybės biudžete nėra fondo, kurio lėšas būtų galima skirti likviduoti ekstremalios situacijos padariniams, D. Bardauskas atsakė, kad tokiems atvejams naudojamos nedidelės administracijos direktoriaus rezervo lėšos.

Šiuo metu tą rezervą gerokai ištuštino COVID-19 prevencija. Savivaldybė pirko apsaugos priemonių, dezinfekcinio skysčio, turėjo ir tebeturi išlaidų užtikrindama asmenų išlaikymą saviizoliacijai skirtose Savivaldybės patalpose Rudiliuose (transportavimas parvykus į Lietuvą, maitinimas, patalpų valymas, skalbimas).

„Tikimės, kad šias išlaidas Savivaldybei, kaip buvo žadėta, kompensuos Vyriausybė. Reikės peržiūrėti ir rajono biudžetą, surasti, iš kur būtų galima tą administracijos direktoriaus rezervą padidinti. Šį sprendimą turi priimti rajono Taryba“, – teigė meras.

Pasak jo, Savivaldybės specialistai, apžiūrėję nelaimės vietą, nenustatė, kad būtų pažeistos namo sienos ir kitos jo konstrukcijos. Jei atliekant remonto darbus, iškiltų kokių abejonių, tuomet būtų ir į kitus ekspertus kreipiamasi, tos procedūros ilgai užtrunka.

Plačiau skaitykite gegužės 9 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Perdažė ir tapo naujais

 • Tai kad nėra tų geltonų vamzdžių 🙂

 • O kaip su duju mokescio pastoviaja dalimi?Ar ir toliau mokesime kas menesi po 4,89e.Kreipemes i buvusia prezidente D Grybauskaite, i seimo nari Sima,ir nieko tyla.Ar isgirsime kada nors,kodel toki dideli mokesti mokame.Praeitu metu gruodzio menesi buvo atpigintos dujos,bet tas atpigimas buvo pridetas prie pastoviosios dalies.Taip kad suskystintu duju vartotojams jos neatpigo.Noretume sulaukti paaiskinimo,ar ir po sitos nelaimes,mokesime tokius mokescius kazkam i kisene,uz nieka.Gal antradieni laida Sroves atsakys?Palaukime rytdienos 19,30val.

  • Tikrai taip, mokėsi gal dar net ir daugiau ir niekur nedingsi. Nebent elektrinę pasijungsi.

 • Vis galvojau kad Uosvienes romes namui kazkas atsitiko. Pasirodo ne, apgailestauju…..

 • Gal jau neberašykit, ypač nelabai raštingi, jau nusibodo tos “giesmės”, nes dauguma žmonių skiria gerą vadovą nuo nevykusio. Mūsų Meras toks, koks ir turi būti rajono šeimininkas.

  • Sakote toks… Abejotino sąžiningumo? Didelio pasipūtimo? Toks,kad valstybės tarnautojas turi įrodinėti savo teisumą prieš merą teisme? O meras kovodamas prieš kontrolierę neteisėtai švaistė biudžeto pinigus, ne savo asmeninius. Net savo pasirinktais teisininkais,atrodo, nepasitiki. Na, keistas tikro šeimininko paveikslas.

  • Rajono šeimininkai esam mes, visuomenė, mokesčių mokėtojai ir miestelėnai. Meras yra mūsų atstovas, ne šeimininkas. Ir pinigai ne jo asmeniškai. Ar norėtum feodalizmo?

   • O tai per rinkimus ir patikėjom merui šeimininko pareigas. Kas bus kada kiekvienas budulis pradės kaip sumanydamas šeimininkauti ???

    • Nu ne šeimininko. Gal tau ir norisi rimbo, bet ne visi tokie. Išrinktas meras, ar seimūnas, ar prezidentas neturi pamiršti, kad ne šeimininkas jis, kad pinigai, kuriuos naudoja, ne jo asmeniniai, kad pavaldiniai (irgi tarnautojai) nėra jo užgaidoms tenkinti. Jis atstovauja viešam interesui. Vergas gali norėti „stiprios rankos“ ir „šeimininko“. Kitiems reikia išmintingo valdytojo. Ne vado, ne caro. Supranti?

 • Problema su lėšomis argi tegu meras gražina tuos tūkstančius kuriuos išnaudojo advokatams bilinejantis su kontrolierė, juk juos ponas meras panaudojo neteisėtai pažeisdamas istatimu ir daline problema bus issprrsta

  • iš kur tokios žinios apie mero pinigus? Blem… kokie visi visažiniai. Į save pasižiūrėkit. Matyt patys tokie blogi esat, kad apie kitus tik blogai galvojat.

   • Nu kad viskas buvo viešai pasakyta. Pirma meras, įdarbindamas teisininką, pasakė, kad nesamdys teisininkų iš šalies, antra – pirmam teismui prispyrus pasisamdė vilniečius teisininkus, ir trečia – sumos buvo vėliau laikraštėlyje.

 • Nu dabar jau viskas gerai, su Bardausko priežiūra nustatyta, kad viskas tvarkoje! Greit ir gerai sutvarkė.

Rekomenduojami video