2023/02/05

 

KRANTINĖS G. 8-AJAME NAME VĖL DUJŲ NUOTĖKIS

Autorės nuotraukos

Gegužės 5-osios naktį vėl specialiosios tarnybos skubėjo į Kupiškio Krantinės g.8 namą, kuriam balandžio 30 dieną buvo sprogusios dujos ir visiškai išdegė vienas butas pirmame aukšte. Šįkart stiprų dujų kvapą savo virtuvėje pajuto šio namo tos pačios laiptinės trečio aukšto gyventoja.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Naujo sprogimo išvengta. Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba atliko žvalgybą, bute jautėsi dujų kvapas, pastebėtas dujų nuotėkis, per dujų sklendę ėjo dujos. Atvykę dujininkai namui užsuko dujų tiekimą.

Šįkart buvo evakuoti abiejų laiptinių visi gyventojai. Viena sunkiai vaikštanti moteris iš namo greitosios medicinos pagalbos medikų buvo nuvežta į ligoninę. Kiti gyventojai apgyvendinti Kupiškio technologijos ir verslo  mokykloje arba kur laikinai prisiglausti susirado patys.

Per naktį prie šio namo budėjo policijos ekipažas. Namas apjuostas „Stop“ juosta.

Prie namo naktį buriavęsi žmonės sakė, kad po nelaimės Krantinės g. 8 name  pasigendantys informacijos iš dujininkų ir kitų atsakingų institucijų apie miesto centralizuoto dujų ūkio padėtį. Tik keliose Krantinės mikrorajono laiptinėse yra iškabinti lapeliai, kuriuose gyventojai įspėjami, kad reikia nepamiršti užsukti pagrindinio dujų čiaupo ant vamzdžio prie dujinės viryklės. Keista, kad vienuose lapeliuose rašoma, kad tą čiaupą prašoma užsukti nakčiai arba tik rekomenduojama užsukti.

„Kiek žinome, pagrindinis čiaupas turi būti užsukamas kiekvieną kartą pasinaudojus dujine virykle. Kokios čia gali būti rekomendacijos ar prašymai užsukti tik nakčiai?, – kalbėjo kai kurie kupiškėnai, su nerimu stebėję atvažiavusias gaisrinės mašinas prie kaimyninio namo.

Kupiškio rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisija gegužės 6-osios  ryte paskelbė, kad Krantinės g. 8-ojo daugiabučio namo gyventojai jau gali grįžti į savo butus, avarinė „Stop“ juosta šiuo metu jau yra nuimama.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kodel ne mano uosves namas? Juk taip ja mylejau….. O kol kas neissipilde…….

 • Bardauskai, gėda! Jarutis atrodo trukdė statyt baseiną , o dabar dėkoji. Kažin kodėl?

 • Mažiau virkaukyt nepadės jums nei meriuka, seimunai, ministrų kai jie visi su verslu sėdi tam pačiam vežime organizuokytes surinkite iš kiekvieno kuris naudojasi šiomis dujomis po 10 eur pasamdyk it normalu advokatą teismo keliu pastatyti šios dujų savininkus ant ausų isreikalaukyt materialinę, moralinę ir kita patyrta žalą koki milijoną restauruosite dujų vamzdynus su visais matuokliai ir sklendė iš, o kai dujų savininkas pajaus kad rura dega pats atleks pas jus ir viską padarius ir sveikins iš iš tol, mažiau aimanu daugiau veiksmu

  • Pritariu jums tikrai taip niekas nepadės viską reikia patiems daryti
   labai teisingai patarėte kol jie nejaus ,kad reikia atsakyti ir
   nepriteis teismas apvalios geros sumos nieko nebus daugiau veiksmų sėkmės jums

  • Gera idėja. Dar geriau būtų prokurorus pasamdyt, kad pažiūrėtų, kaip toks techninis stovis praeidavo kaip „tinkamas“. Nu bet čia utopija, aišku.

   • Prokurorų samdit negalima jie ne advokatai

    • Suprantu. Nu bet šiuo atveju tai norėtųsi. Ypač dėl paskutinės komisijos, kuri iš energetikos ministerijos važiavo ir viską tvarkoje rado. Po pernykščio gaisro.

 • Mistika,manipuliacija,šou,emocijos,apsidraudimas,kovos priemonės,noras atkreipti dėmesį į problemą-tiesa turi paaiškėti,bet už dyka nieko nebus.Nemokamas sūris tik pelėkautuos.

  • Pritariu, puikus komentaras.Svarbu galutinis rezultatas

 • kaskoks kosmaras kiek zinau tu dujininku kupiskije nebera panaikino o ju sazine neva rami o zmones turi kenteti per tuos bebrus.

  • Jūs gal straipsnio neskaitėt.Juk aiškiai parašyta kad ŠIĄNAKT kilo didelis pavojus, dirbo 2 gaisrininkų brigados(tiesa, neparašyta ką dirbo jei niekas nedegė)Meras evakavo visus žmones iš daugiabučio,visą naktį budėjo policijos ekipažas,O RYTE be 15 min 9 val jau evakuacija atšaukta,gyventojai savo namuose vėl saugūs. Šou pavyko? Ar smurfai per naktį tokį baisų pavojų likvidavo? Kas gali paaiškint?

 • Kokia televizija siandie filmavo 8 nama ir meras buvo.Nemokekim pastoviosios duju dalies 4,89 e kas menesi,mokejom daug metu vistiek niekas vamzdynu nesirupino.Kas mes gyventojai,dujininku kiseniu pildytojai?????

 • Prisipažinkim atvirai, ar tikrai visą laiką užsukame pagrindinį dujų čiaupą? Manau, kad ne. O kad informacijos ir instruktažų gyventojams nepravedama, tai čia faktas. Ir kad sprogimo dieną buvo smarkiai sukeltas slėgis taipogi tiesa. Pastaruoju metu dujos dega normaliai žydra liepsna.

  • Skaityk, kas parašyta: užsuko pagrindinį, dujos vis tiek ėjo. Ar tu galvoji kad aplink vieni idiotai – atsuko dujas ir todėl gaisrininkai visus evakuavo, nes nebuvo nei vieno protingo čiaupą užsukti?

 • Tuoj visa Kupiski iskels .liks pamariniai

 • Ko dar neiveike korona,iveiks Kupiskyje dujininkai.

 • Siūlau kuo greičiau žmonėms apsidrausti.

Rekomenduojami video