2024/04/18

 

PRITARTA VALDŽIOS IR PRIVATININKŲ PARTNERYSTEI

Kupiškyje, šiame Kraštiečių mikrorajono pakraštyje, žemė statybos vietai jau stumdyta, bet netrukus žemių kauburiai palikti ramybėje. Valdžia žada, kad čia vėl sugrįš statybininkai ir pradės judėti baseino, o vėliau gal ir sveikatingumo ir sporto komplekso statyba. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Įstrigusią baseino statybą Kupiškyje valdžia bando išjudinti pasitelkdama privačią iniciatyvą.

Rajono Taryba, posėdžiavusi balandžio 30 dieną, vieno balso persvara pritarė, kad būtų tikslinga Kupiškio rajono savivaldybės administracijai projektą „Sporto ir sveikatingumo centro Kupiškio mieste įrengimas“ įgyvendinti valdžios ir privataus sektoriaus partnerystės, kitaip sakant, koncesijos būdu. Ten turėtų iškilti ir baseinas.

Tarybos nariai tokį sumanymą vertino kontroversiškai.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Milijonai FIBA lygio salėms

Skelbiami šio projekto tikslai kilnūs – norima kuo daugiau mokyklinio amžiaus vaikų ir suaugusių žmonių įtraukti į sportinę veiklą, gerinti sveikatinimo paslaugų kokybę ir didinti sporto infrastruktūros prieinamumą Kupiškio rajono bei Panevėžio apskrities gyventojams.

Projekte numatyta, kad sutartis su koncesininku būtų sudaryta penkiolikai metų.

Privatininkui būtų perduodamos vykdyti techninio projekto korekcija (pagal poreikį), objekto statyba; objekto techninė eksploatacija ir priežiūra; objekto patalpų valymas; objekto einamasis remontas; objekto kapitalinis remontas; objekto teritorijos priežiūra ir lauko infrastruktūros objektų priežiūra, smulkus remontas; atliekų surinkimas ir šalinimas; objekto eksploatavimas, numatomų paslaugų teikimas visą sutarties galiojimo laikotarpį.

Planuojami didžiausi Savivaldybės mokėjimai privačiam subjektui, išreikšti grynąja dabartine verte, – 6 100 111 (šeši milijonai vienas šimtas tūkstančių vienas šimtas vienuolika) eurų, įskaitant pridėtinės vertės mokestį.

Už tas lėšas turėtų atsirasti 2900 kv. m plotas, skirtas sporto salei, persirengimo kabinoms, dušams, administracinėms patalpoms, imtynių salei, treniruoklių salei. Sporto salė turi atitikti minimalius FIBA reikalavimus. Be šių sporto šakų, salė turėtų būti pritaikyta ir kitoms sporto šakoms: salės futbolui, rankiniui, badmintonui, įvairiems gimnastikos užsiėmimams, stalo tenisui.

Numatytas 300 vietų mobilios tribūnos, švieslentės įrengimas, suprojektuota garso sistema varžyboms organizuoti.

Numatytos ir maitinimo paslaugoms teikti skirtos patalpos. Taip pat ir apgyvendinimo kambariai (10 dviviečių kambarių ir keli papildomi vienviečiai). Pirmame aukšte projektuojamos persirengimo patalpos, patalpos administracijai, inventorinė, sporto salė. Salė įrengta taip, kad joje vienu metu galėtų treniruotis 3 komandos (3 krepšinio aikštės dydžio zonos), atskirtos sportinėmis užuolaidomis. Antrame aukšte projektuojami apgyvendinimo kambariai, užsiėmimų patalpa, rytų kovų menų salė.

Projektą planuojama įgyvendinti per 28 mėnesius.

Plačiau skaitykite gegužės 5 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Pakalbekit su vietiniais kur jau yra baseinai…jie vyksta i kt miestelius ,nereikalingas pliuskenimasis tarp savu.Ateis 3 bobutes .is trecio amz.ir tos pacios netures uz ka moketi.

 • Mistika kažkokia. Temainfo rašo,kad „Infes“ laimėjo konkursą už 4,5 milijono eurų ir turi pastatyt 9 192 kv.m. ploto baseino pastatą. „Kupiškėnų mintys“ rašo,kad pastato statybos vertė yra 6,1 milijono eurų, o pastato plotas 2 900 kv.m. Kur teisybė? Kas gali paaiškinti?

  • Negi tikrai nesuprantat kad kalbama apie skirtingus projektus skirtingus pastatus?

  • Toj vietoj kur nukasė žemę 2900 kv/m nebus

 • Kupiškio nabagams nieko nereika,o kiek žmoniu ..lekia visur į baseinus ,taiį Anykščius ,tai į Pasvalį o vasara tai ir ten baseinai užsidaro jūsų žiniai.Labai labai šaunu ir sveika,Geriausia nieko nedaryti tai asilų svaičiojimai

  • Kiek žmonių lekia į baseinus į Anykščius ir į Pasvalį? Maždaug suskaičiuok, šimtais, tiksliau nereikia.

 • Nesupratot. Baseinas realiai peržegnotas, vietoj 3 milijonų skirta 50 tūkstančių, jo greičiausiai ir nebus. Čia kalbama apie FIBA LYGIO SPORTO SALĘ, VIEŠBUTĮ SPORTININKAMS, BARĄ IR TRENIRUOKLIŲ SALĘ už 6 milijonus ir kad už viską mokės savivaldybė.

 • Labai gera naujiena baseinas labai reikalingas sportas sveikata sekmes jums mere ,mes su jumis
  ..

  • Reikalingas? Ar tikrai?? JONAI gal paremsit savivaldybę su išlaikymu. Galės meras atidaryt sąskaitą ir prašyt paramos baseino išlaikymui. Bet lengva valdiškus pinigus taškyt, 6 milijonai, Kupiškiui. Kad jau turtingi esam, gal nesismulkinkim. Vietos ten daug, gal malūnsparnių aikštelę padarom, atskris Grybauskaitė ar Skvernelis, teškensis patenkinti, gal kas daugiau minčių turi?

 • Taigi ir Na IP …140, kaip visi matom, labai gausiai visur rašo komentarų, dažniausiai neigiamų. Jeigu jūs pensininkė, tai ne tik apie senjorus, o plačiau reikia žiūrėti- baseinas vaikams, mokiniams ir jauniems žmonėms reikalingas tikrai.

  • Jaunimai tu išleksi neužilgo užsienin i bus tau vienodai tas boseinas kupiškis po metu 15 bus tik kaimeliokas su puse dabar čia givenančiu žmogiuku skylė ir tiek

 • Jo tiem kas pritaria baseinui tegul pagalvoja kad baseinai tai tik nuostoliai nereikia šitos vandens duobes juos lietuvoj uždaro kaip nuostolingus toks vaizdas kad musu savybledoi nafta ir dujas išgauna kad galim baseinus statit ir išlaikit o kas vasara bus tipo ais mauditis uz pinigus kai ezeruos nemokamai galima. O meras tegul negalvoja kad išrinks dar karta baseinas nepades lengva valdiškas šaibas tratint kai ne tavo ir ne tu jas sumokejai kupiškio nepakels niekas mes trunijam ir nieko nepakeisi lietuva tokia visa.

 • Virš 2000 eurų už 1 kv.m. statybos? Koncesininkas turėtų būti patenkintas, tokiomis kainomis. Gal net „stichijas“ galės paremti? Įdomu tik, kas dengs nuostolius, kurie , ko gero neišvengiami, eksploatuojant tokį pastatą, mažame miestelyje. Ko gero savivaldybė?

  • Kol statis pabrangs dar dukart

 • Pensininkai eis juk jiems karbovskis atseikės prieš rinkimus arbatpinigių,galės vanotis.O be to galės ir Apčegą meras panešiotiskola ne rona- negyja

  • Nepavydėk pensininkams. Gaudydami akcijas žmonės sutaupo iki 50 eurų per mėnesį. O dabar jau nevaikšto kas antra diena į parduotuvę ir perka bent savaitei ar daugiau kad ir be akcijų.

 • Gal pigiau naudotis kaimynų baseinais. Ar daug pensininkų iš 300- 400 litų pensijos veršis ten pliuškentis bent kartą į savaitę. Pagalvokit apie kainas. Ligoninės reabilitacija kiek naudojasi už savo pinigus? Ten tai tikrai yra reali nauda, o ne kvėpuoti chloru baseine. Kaip pastebėjau, prieš kiekvienus rinkimus kyla baseinas, o paskui dingsta iki kitų rinkimų. Baikit čia žones monyti, savanaudžiai.

  • Kažkas dar litais gyvena :))) Kupiškyje bus kaip ir kituose miestuose, ne vien pensininkams ar mokiniams statomas. Atsirinks kas norės ir galės eit. Vaikus bus galima plaukt išmokyti, gal atsiras gabių ir šiam sportui vaikų.
   O pikčiurnų visada buvo ir bus, deja…

 • Prieš rinkiminis triukas Valstiečiai su valdė korona, o konservatoriai neturi kuo pasigirti tai nors išmesti šitą anti, beto jis grįžo kviečia nauja stichija arba stichija Nr. 2

 • Vėl prasideda mero liaupsinimai. Kai centras bus ekploatuojamas privatininko, tai ir kainos bus tokios, kad po to verksite. Niekas neis į baseiną, o už tuos pinigus, kuriuos planuoja skirti, geriau pabaigtų gatves sutvarkyti. Pasidomėkite, kiek žmonių eina į baseina Pasvalyje. Iš pradžių buvo daug, bet dabar beveik neliko besilankančių. Galvojate, kad Kupiškyje bus kitaip!?

 • Karantinas bus dar ilgai…kam tas baseinas?pensininkai neis.jaunu nebus.Skolintis vel???

 • na lyg ir ne balandžio 1 osios šposas 🙂

 • Gera žinia. Ir nedideliame mieste žmonėms reikia visko, ne tik didmiesčių. Vilniaus ir didelių miestų vaikai turi daug galimybių lavintis, todėl Kupiškio vaikams ir jaunimui tai bus nuostabus dalykas. Grįžo Meras, nubudo ir iniciatyvos.

  • Nedideliam mieste irgi reikia vietų, kur žmonės galėtų uždirbti tiek, kad liktų pinigų pramogoms. Blaiviai skaičiuojant, kiek procentų kupiškėnų leis pinigus baseinui? Priskaičiuokim ir ateinančią krizę, mažėjančias algas ir darbo vietas. Aišku, miestas verslą rems, iš pradžių 6 mln statyboms, po to rems „mokyklines sveikatingumo“ programas. Verslas nepraloš, tik ar miestui pagal kišenę tokie blizgučiai?

   • Valdžiai vienodai po musu nors ir tvanas

Rekomenduojami video