2024/07/17

 

KULTŪROS DARBUOTOJAI – SITUACIJOS ĮKAITAI

Lietuvos kultūros sektorius pajuto stiprų karantino kirtį – didžioji dalis darbuotojų tenkinasi atostogomis ar prastova, o tokį atlyginimą, koks buvo, retas gaus. Kultūros ministerijos ir Prezidentūros atstovai, užtariantys kultūros darbuotojus, ragina nevyti jų į prastovas ir ieškoti kitokių alternatyvų.

Situacija palietė ir Kupiškio rajoną. Balandžio 1 d. laikinasis rajono meras Algirdas Notkus išleido rekomendacinio pobūdžio potvarkį, kuriuo remdamiesi kultūros ir švietimo įstaigų vadovai turi patys įsivertinti, ar gali savo darbuotojams pasiūlyti realaus darbo, ir atitinkamai pagal tai nuspręsti, kaip elgtis toliau.

Kokią išeitį, remdamiesi potvarkiu, rado Kupiškio kultūros įstaigų vadovai?

Pasak Kupiškio etnografijos muziejaus direktorės Jūros Sigutės Jurėnienės, šitaip papuošta Henriko Orakausko skulptūra „Piemenėlis“ atspindi tikrąjį Kupiškio veidą.
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotraukos

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Nėra reikalo aiškinti

Telefonu pakalbinta Kupiškio etnografijos muziejaus direktorė Jūra Sigutė Jurėnienė detalizuoti, kaip karantino laikotarpiu dirba muziejaus ir jo padalinių darbuotojai, nenorėjo.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • „Piemenėlis“ atspindi tikrąjį Kupiškio veidą.“ Pacituotas žmogus, kuriam patikėta saugoti Kupiškėnų praeities atminimą… Gal ko nesuprantu, bet man arodo, kad reikia labai nemylėti savo krašto,kad mesti tokią frazę be ptrauklaus paaiškinimo. Gal čia laikraštininkai kažką neaiškiai parašė?

  • Kokį magistro laipsnį?

  • tegul muziejininkai ir kultūrininkai pailsi,dulkes nuo eksponatų ir savo renginių pašluosto. Gal bus tikrasis darbų ir vertybių įkainavimas galų gale? Ar ne juokinga,kai kultūrininkai už padainavimus,vedimus vakarėlių, lupdavo už vieną vakariuką tiek,kiek statybininkas per 4 mėnesius vos uždirba? Išaiškėjo,kad galima be to pragyventi. Kiek jaunimo metė baigtas specialybes,nes užtenka tik mokėt liežuviu pamalt,fotografuot,muziką paleist ir tūkstančiai byra savaitgaliais.Ekonomikai,pasirodo,tas visai nereikalinga?

  • Elgiasi ponia kaip nori, noriu komentuoju noriu ne.Matosi kad magistras baigtas.

  • Muziejaus direkt dirba.Uzdejo kauke ant skulpturos.

  • Tai moteris mėgsta paslaptis? Jei aukčiausioji LR valdžia biudžetininkams primygtinai rekomenduoja prastovų, tai mūsų rajone, atrodo, kitaip. Elgiasi kaip privačioje firmoje? Misdama mokesčių mokėtojų pinigais, nesiteikia net informuoti kaip dirba biudžetinė įstaiga? Funkcionuoti moka… Negi magistro laipsnį turintis žmogus nesuvokia, kad muziejus ne UAB? Juk aiškiai buvo rekomenduota šį laikotarpį išnaudoti savarankiškam mokymuisi. Bet kai pati šioje srityje mažiau nei savamokslė, manau, sunku suprasti ko ten dar galima mokytis…

Rekomenduojami video