2024/07/12

 

KARANTINO METU KAS VAKARĄ, 20 VAL., BAŽNYČIŲ VARPAI KVIES MALDAI

Kol Lietuvoje paskelbtas karantinas, daugelis kas vakarą, 20 valandą, išgirs skambančius bažnyčių varpus. Varpų skambėjimu nuo seno žmonės kviečiami melstis, skaičiuojamas laikas, pranešama apie svarbius įvykius. Dabar šiuo garsiniu ženklu žmonės kviečiami stabtelėti maldai savo namuose ar neatidėliotinuose darbuose.

Lietuvos vyskupų paraginimu žmonės taip kviečiami malda palaikyti ligonius, gydytojus, slaugytojus ir visus, kuriems šis metas yra ypač sunkus.

Tikintieji raginami nepamiršti ar atgaivinti tradiciją melstis senelių ir prosenelių mokėtą maldą, prašant šv. Juozapo užtarimo. Būtent šia malda nuo seno melstasi ištikus nelaimėms ar išbandymams. Simboliškai šia malda pradedama melstis kovo 19-ąją, kada minimas šv. Juozapas.

Per interneto transliacijas vieningai maldai jungsis įvairios bendruomenės ir maldos grupės. Esant galimybei į bendrą maldą kviečiami namiškiai. Tie, kurie gyvena vieni ar yra izoliacijoje taip pat kviečiami vienytis mintimis ir melstis drauge.

Savo laiške vyskupai kalba apie dabartinį laikotarpį: „labai norime paraginti jus neišsigąsti šio laiko, bet, atvirkščiai, matyti jį kaip galimybę Gavėnios susikaupimui. Šiuo metu Lietuvoje dedamos didelės pastangos užkirsti kelią virusui plisti. Tai prevencija. Todėl negalime vieni į kitus žiūrėti, tarsi visi aplinkui būtų užsikrėtę. Patiriamą baimę turėtume įveikti malda, kuri yra priešnuodis nerimui ir sutrikimui.“

ELTA

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Kas myli Lietuva, artimuosius ir save, tas tikrai melsis. Prisijunkime visi neabejingi.

  • Gal ir mula bliaus asilo balsu iš minareto, kviesdamas maldai?

Rekomenduojami video