2023/09/23

 

PASLAPTIES ŠYDĄ PRASKLEIDUS

Kupiškio etnografijos muziejui pradėjo vadovauti Jūra Sigutė Jurėnienė.
Nuotrauka iš pašnekovės asmeninio albumo

Vakar buvo pirma naujos Kupiškio etnografijos muziejaus direktorės Jūros Sigutės Jurėnienės darbo diena. Praėjusių metų gruodžio 10 dieną ji laimėjo Savivaldybės skelbtą konkursą šioms pareigoms eiti. Kol nebuvo galutinai patvirtinta, kad gali eiti laimėtas pareigas, J. S. Jurėnienė pasinaudojo teise kurį laiką nesiviešinti.

Pirmos darbo dienos išvakarėse pakalbinome būsimą muziejaus direktorę ir pasidomėjome, kokia jos gyvenimo ir darbo patirtis, kodėl ryžosi naujam karjeros posūkiui, kokie išbandymai laukia.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Apie studijas ir darbo patirtį

„Esu kaunietė, tikras miesto vaikas. Vilniaus universitete baigiau lietuvių kalbos ir literatūros studijas. Po jų dėsčiau lietuvių kalbą tuometinėje Veterinarijos akademijoje rusų ir lenkų studentų grupėms bei lietuvių kalbą ir literatūrą tuometinės Kapsuko (Marijampolės) pedagoginės muzikos mokyklos Kauno skyriuje.

Dirbti mokykloje pradėjau daugiau nei prieš trisdešimt metų, kai apsigyvenau Kupiškio krašte. Manau, kad jau galėčiau gauti Kupiškio pilietybę. Šiame krašte sutikau daug gerų žmonių, jaučiuosi pritapusi“, – tvirtino J. S. Jurėnienė, gyvenanti Kupiškyje ir daug laiko praleidžianti savo sodyboje Palėvenėlės kaime.

Skaitykite sausio 7 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Is kur cia tiek senu mauru? Gal is Sepetos pelkiu. Kokios jau ten kompetencijos tokiame amziuje? Reikia kaip nors dasivaryti iki pensijos, ir tiek.

 • Po konkurso buvo paskelbta, kad konkursą laimėjo paslaptingas muziejaus vadovas. Tačiau tą pačią dieną jau buvo kalbama kas tas paslapties šydu dengiamas žmogus. Normalus žmogus, kurio pomėgis teatras (ne muziejus). Todėl kiek nustebino. Jei su savo aktoriukais ar Kupkiemui nedalyvaudavo, tai renginiuose (spektakliuose, miesto šventėse, bibliotekos ar muziejuje) tikrai itin retai matydavome per paskutinius 30 metų. Na, žmogui nebuvo įdomu, kitaip pasakius. Dėl vadybinių gebėjimų. Jei būtumėte dirbę pagal jos sudarytus tvarkaraščius, kalbėtumete nepalankiai jos adresu. Jei būtumėte buvę jos vadovaujamame kolektyve, irgi nenaudotumėte komplimentų. Kplektyvas buvo grakščiai kiršinamas. Matysime, gal tikrai mokės ne valdžiai pataikauti, o rūpintis pavaldžių žmonių darbo sąlygomis. Jei būtų tapusi režisiere kultūrnamyje, niekas čia nesivaipytų. Ji visada deklaravo savo meilę teatrui. Ypač savam. Koks mokytojas paprieštaraus pavaduotojai ir neišleis repetuoti vaiko pamokos metu? O buvo ir taip.

  • o kiek, tamsta, kartu buvai muziejuje Kupiskyje? O kas ten taip kinta, kad daznai reikia lankytis? Pavyzdziui as ant vienos rankos pirstu galiu suskaiciuoti kiek kartu per savo gyvenima Kupiskyje (daug, labai daug metu) buvau Kupiskio muziejuje. taciau as niekada nepraleidziu progos apsilankyti muziejuose ten kur keliauju. O kas gali mane taip sudominti, kad eiciau i Kupiskio muzieju bent kelis kartus i metus? Ar ta pati ekspozicija? O gal tautodailininku parodos? teikiu pirmenybe profesionaliu dailininku parodoms. Taciau ne vieno zinomo dailininko paroda yra aplankyta, tiek Lietuvoje, tiek ir uzsienyje. O kad as nesilankau Kupiskio muziejuje, tai dar nereiskia, kad manes tai nedomina. Tegul tik kiti tiek buna muzieju aplanke! Cia ne del pliuso. Ir as kaip tik tikiuosi is sio naujo vadovo, kad galbut isjudins muziejaus gyvenima. o jus su savo bambejimais! viena stotyje niekada jos nemate, kitas turguje, trecias muziejuje.O ar tikrai nesilanke muziejuje? Gal paklauskite paciu darbuotoju! KAS DRAUDE dalyvauti konkurse? Kas? Bent dokumentus reikejo netingeti nunesti. Egzaminus issilaikyti Vilniuje reikejo, tiek uzsienio kalbos, tiek testus i valstybes tarnyba. pradekime itarineti nuo Vilniaus…
   Ir dar… mastau. KUPISKIO MUZIEJAUS DIREKTORE. Negi tai kazkokia prestizineir gerai apmokama vieta, kad zmogui, laimejusiam konkursa eiti pareigas yra taip pavydima ir ne tai, kad palinketi sekmes naujose pareigose, bet nuo pirmu dienu ji pradeti kandzioti?! tas negerai, tas negerai… O kiek zinau, ir del uzsienio kalbos ten viskas gerai (uzsienio kalba, tai ne vien anglu,jeigu ka), ir kompiuterinis rastingumas ten viskas gerai,ir jos apie pirsta lengvai neapsuks, ir siaip ten viskas gerai. Sekmes naujai direktorei.O jus, kupiskenai komentatoriai „vsioznaikos“ pasikandziokite jeigu jums nuo to lengviau. Jos oda stora per tiek metu. Ji atlaikys. Tegyvuoja muziejus! Tegyvuoja nauja direktore ir sekmes visam kolektyvui!

   • Šiaip tai šneka sukė apie renginių lankymą, o ne ekspozicijų nagrinėjimą. Kultūrininkai stengiasi dėl Kupiškio žmonių, daro nemokamus renginius, rašo projektus, o atitinkamai ,,pakylėtiems,, neįdomu kas vyksta. Ar tokiems šitas kraštas mielas, vertas pagarbos? Ar bent turi viziją kokia kryptim dirbti?

   • Ka Jus ginate?kodel?jei teisinate,kaxkas negerai.O uzsienio kalba nepakanka pasakyti Labas.ar ne taip?

 • Mano gimtine yra Kupiskio rsjone ,as didziiuojuos, kad esu kupiskene.Nors seniai,seniai ten nebegyvenu.Taciau skaitant komentarus darosi liudna. Ar dar galima skanduoti suki „Kupiskenai geri zmonas“? Kaip dabar jsustis naujai darbuotojai.ar pagalvojam? Geda!

  • Tai nepasakyta kam geri kupiškėnai dainoje. Gražu didžiuotis gimtine iš toli. Ko čia sarmatyji. Ar žinai kiek pasišaipymų, net patyčių lietuvių liaudies tautosakoje.

 • Sveiki Kupiškio protingieji kurmiai, kaip suprasti, kad oficiali paslaptis buvo? Prašom atskleisti, kas šią moterį įtaisė į postą? Partija, kaimynai, draugai, giminės?

 • Nejaugi toks žiaurus Kupiškio jaunimas? Direktorė Jurėnienė yra puikus žmogus, puiki specialistė. Kodėl mūsų jaunimas Vilniuje neišlaiko kompetencijos egzaminų, o po to pyksta? Gėda skaityti kai kuriuos komentarus, tiesiog patyčios.

 • Is kokios girios si Moteris? Neteko jos niekada matyti nei autobusu stotyje, nei turguje, nei renginiuose. Na, gales muziejuje iki pensijos destyti J. Biliuno „Brisiaus gala“. Ar kaip lituaniste skaito knygas, ar ka ismano apie literatura, kokios domejimosi sritys, ka galvoja gero padaryti Kupiskio labui? Ar tik sedeti ir bezdeti iki pensijos?

  • Oi p. Roma, tai Jūs is tokios glūdumos esate, kad vaje vaje!!! Gėda man net skaityti tamstos mintis. Tik kažkodėl p. Jūra yra apdovanota mero padėkos raštu už kultūros puoselėjimą ar pan., nes jos pavardę galite rasti prie spektaklio „Kupuškėnų vestuvės“ režisierių pavardės, jos ruošti mokiniai yra laimėję ne vieną respublikinį konkursą, dirbant Šepetos mokykloje vadovavo dramos bureliui, kur vel gi jos ruosti vaikai dalyvaudavo/laimedavo iv.konkursuose, jos parengti skaitovai ne vieną laurą yra nuskinę už rajono ribų, plius puiku vadybininke, daug metų dirbusi Šepetos mokyklos direktoriaus pavaduotoja, jos, kaip specialistės, paslaugomis naudojasi Kupkėmio kolektyvas..p.Roma, ar dar vardinti? Ar kad žmogus nesėdi kavinėse, nes neturi tam laiko, ar žmogus nevaikšto po Kupiškį rankiodamas ar nešiodamas pletkus,nesireklamuoja spaudoje, tai jis nieko nedaro?!! Iš kokios glūdumos Roma esate? Savo komentaru tik parodėte, kad Jūs esate tokia tamsuma, jog tikrai bus Kupiškiui Brisiaus galas, jeigu tokio intelekto, mąstymo ir kulturos žmonės kaip Jūs dirbs ir gyvens Kupiškyje.
   Nuo šiol pradedu aš „majačintis“ gatvėmis, kad tokios romos negalvotų, kad ir aš nieko nedirbu…

   • Mokiniai apdovanoti.Parodykite mokytoja ,kurio mokiniai nebuvo apdovanoti???
    Nesedi kavinese….kad ju nera.

    • oi, pilna tokiu mokytoju!

 • Jaunu nera.Liko jauniausi.Tie iseis ir uzdarys rajona.

 • Gaila.O kur Kupiškio jauni žmonės?

 • Tik oficiali paslaptis buvo. Žinojom kas ateina vadovauti muziejui. Žinom, kad ne muziejų lankytoja buvo… Paskui gyvenimas ir ambicijos savaip suklosto. Kam tu reikalingas, kai pensija ant lulnų lipa? Čia Kupiškis.

Rekomenduojami video