2024/03/05

 

BUDINTIEMS GLOBOTOJAMS – PINIGŲ VILIOTINIS

Laima Bartulienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja, pristatė naująjį Globos centro veiklos organizavimo Kupiškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašą. Autorės nuotrauka

Laima Bartulienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja, pristatė naująjį Globos centro veiklos organizavimo Kupiškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašą.
Autorės nuotrauka

Pastaruoju metu Kupiškio rajonas buvo atsidūręs Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir net visos šalies žiniasklaidos dėmesio centre. Pirmiausia kilo skandalas dėl žiauriai su globotiniu pasielgusios budinčios globotojos. Ji tuoj pat neteko savo pareigų. Įvykus šiam incidentui Kupiškio rajone iš viso nebeliko budinčių globotojų. Dėl to vėl reikėjo už socialinės apsaugos sferą, socialinių paslaugų teikimą, vaiko teises atsakingiems rajono darbuotojams minti ministerijos slenkstį, išklausyti pamokymų ir gauti daugybę nurodymų, kaip susiklosčiusią padėtį taisyti, o parvykus namo sukti galvą, kaip tuos nurodymus įgyvendinti.

Pirmi vaisiai pasirodė per rajono Tarybos posėdį lapkričio 28 dieną.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Pagal aprašą – kiek mokės

Rajono politikams buvo pateiktas tvirtinti Globos centro, kuris yra Kupiškio socialinių paslaugų centro padalinys, veiklos organizavimo Kupiškio rajono savivaldybėje tvarkos aprašas. Šį dokumentą pristatė Socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Bartulienė.

Svarbiausia naujiena, kad šiame apraše numatytas didesnis atlygis budintiems globotojams. Tokiu būdu bandoma paskatinti žmones ryžtis tapti budinčiais globėjais.

Skaitykite gruodžio 3 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Taigi čia gal ant popieriaus. Į rankas lieka gal 60 procentų. Aš tai gal galėčiau globoti giminaičio, kaimyno vaiką… nesaldus tai darbas.

  • Ar skaitėt apie kokias sumas eina kalba? Globojant vieną vaiką bus mokama 1416, 2 vaikus 2226. Jei globėjas vaikų neturės, jam vistiek bus mokama visada 758 euro. Man negaila, bet ar nebus tie globėjai tik dėl pinigų, be jokios meilės tiem vaikam? O beja, kodėl tie atimti vaikai tokie brangūs? Kuo jie įpatingesni už mūsų auginamus?

  • Matyt, biudžetas tiesiog toooks per pilnas, kad tiesiog nera kur pinigu dėt ? Neregėta negirdėta profesija ir neaisku, kokie zmones pataps laikinosiomis…

  • Labai saunu skatinkit smurta pries vaikus didesnem piniginem smurtautojam ziauru tiesiog

  • vilko žvilgsnis

Rekomenduojami video