2024/02/24

 

KAS SULAUKĖ PAVELDOSAUGININKŲ DĖMESIO

Atnaujinta partizanų užkasimo vieta Ežerėlio g., Kupiškyje. Vyčio Zavacko nuotrauka

Prieš mėnesį Kupiškyje atnaujinta partizanų užkasimo vieta prie Varležerio. Apie tai ir kitus darbus puoselėjant mūsų krašto paveldo objektus pasikalbėjome su Kupiškio rajono savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistu Vyčiu Zavacku, kuris yra atsakingas už rajono paveldosaugos reikalus.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Keitėsi ne tik statusas

Prie Varležerio 1990 metais darbininkai, kasę tranšėją, aptiko žmonių kaulų. Buvo atlikti išsamūs tyrimai ir nustatyta, kad toje vietoje yra užkasti penkių vyrų ir vienos moters, rezistencinės kovos dalyvių, palaikai. Jie 1993 metais perlaidoti Kupiškio miesto kapinėse, o jų užkasimo vietoje pastatyti paminkliniai kryžiai, ta vieta atribota mediniais stulpeliais, sujungtais grandine.

V. Zavackas sakė, kad šių metų pradžioje Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos penktoji nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba Kultūros vertybių registre patikslino Lietuvos partizanų užkasimo vietos ir kapų Kupiškio mieste, Ežerėlio g., vertybės duomenis. Saugoma teritorija buvo praplėsta. Šiai vietai suteiktas apsaugos nuo fizinio poveikio pozonis. Ši vieta įgijo valstybės saugomos, nacionalinės vertybės statusą.

Plačiau skaitykite rugpjūčio 3 d. „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Labai įdomu, ar buvo bandyta išsiaiškinti kieno palaikai buvo rasti prie Valežerio? Ar tik perlaidoti ir viskas baigiasi pastatymu naujo paminkliuko ir paskelbimo saugomos tos teritorijos?

Rekomenduojami video