2023/02/02

 

MOTINYSTĖ – IŠSVAJOTŲ POMĖGIŲ METAS

Dviejų mažylių mama Inga Matijosienė sakė, kad vaikų pietų miego metas – jos kūrybos laikas.
Nuotraukos iš asmeninio Ingos Matijosienės albumo

Inga Matijosienė – dviejų mažų mergaičių mama. Moteris džiaugiasi ne tik namuose krykštaujančiais vaikais, bet ir širdžiai mielais pomėgiais.

Vilė LEŠČINSKIENĖ

Grįžo į Antašavą ir nesigaili

Pašnekovė su šeima gyvena Antašavoje. Inga teigė, kad šiame miestelyje gyventi – labai gera. Pati iš ten kilusi, mokėsi Kupiškyje. Baigusi Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją studijavo buhalterinę apskaitą Utenoje, vėliau krimto vadybos bakalauro studijas Vilniuje, kurį laiką gyveno ir dirbo Panevėžyje.

Likimas taip sudėliojo, kad grįžo į gimtąjį miestelį. „Didelių svarstymų, grįžti į Antašavą ar ne, nekilo. Dabar dėl to nė kiek nesigailiu. Šiuo metu esu išėjusi vaiko priežiūros atostogų. Vyras remontuoja automobilius, o aš auginu dukrytes“, – sakė dviejų mažų mergaičių mama.

Šį 80×30 cm dydžio paveikslą auksarankė siuvinėjo pusantrų metų.

Inga džiaugėsi, kad dabar gali daugiau laiko skirti savo pomėgiams – konditeriniams kepiniams ir siuvinėjimui kryželiu.
Be to, ji jau septynerius metus yra ūkininkių draugijos „Sodžius“ Antašavos skyriaus narė. „Mano mama taip pat priklauso šiai draugijai, kartu su ja keliaudavau. Patiko ūkininkių išvykos į užsienį, dalyvavimas su kepiniais mugėse, rankdarbių parodos. Nusprendžiau įstoti ir aš. Stengiuosi aktyviai įsitraukti į draugijos veiklą, nepraleisti susitikimų, dalyvauti visuose užsiėmimuose“, – pasakojo I. Matijosienė.

Dvi aistros

Siuvinėti kryželiu pašnekovė pradėjo dar vaikystės metais. Pirma pažintis su šia rankdarbių technika prasidėjo labai seniai, kai per vienas vasaros atostogas viešėjo pas močiutę Biržų rajone. „Močiutė man ir sesei duodavo siuvinėti pagalvių užvalkalus. Kaip smagu būdavo! Prieš daugiau nei dešimt metų per televizorių pamačiau reportažą apie siuvinėtus kryželiu paveikslus. Buvau labai sužavėta, kad žūtbūt troškau pati ką nors išsiuvinėti. Internete perskaičiau pagrindines siuvinėjimo kryželiu taisykles ir suradusi servetėlę ir siūlų pirmąsyk pamėginau. Aišku, pirmas blynas buvo nekoks: kryžiukai nebuvo idealūs, o ir kitoje siuvinio pusėje liko mazgų“, – prisiminė pašnekovė.

Šiuo metu Ingai labiausiai patinka daryti sausainių puokštes. Dažniausiai jomis nustebina giminaičius.

Su laiku kryžiukai pradėjo lygiai svirti ir išsiuvinėti paveikslai ėmė džiuginti. Inga nė vieno siuvinio sau nėra pasilikusi – visi kam nors padovanoti. Paskutinis siuvinėtas paveikslas buvo aguonos, jo siuvinėjimui auksarankė sugaišo net pusantrų metų. „Norėjau šį paveikslėlį padovanoti mamai jubiliejaus proga, bet pamačiau, kad nespėsiu, tai turėjau dovanoti anūkę“, – juokavo I. Matijosienė.

Ji labai laukia tamsaus metų laiko, nes jau yra atsirinkusi kelis rinkinius, kuriuos nekantrauja išsiuvinėti.

Inga Matijosienė yra baigusi sausainių dekoravimo kursus.

Antra Ingos aistra, konditerinių gaminių kepimas, ją žavi tuo, kad čia atsiranda vis kokia nors naujovė, kurią norisi išbandyti. Šiuo metu moteriai labiausiai prie širdies – sausainių puokštės. Pašnekovė teigė, kad kiekvienai puokštei sukurti prireikia nevienodai laiko. Vienus sausainius atspaudžia su formele, kitų formą reikia ranka išsipjauti. Ilgiausiai užtrunka sausainių dekoravimas. Specialiai tam moteris ir sausainių dekoravimo kursus baigė. Kartais ir per porą valandų juos papuošia, o kartais ir kelis vakarus turi padirbėti. Bet sugaišto laiko I. Matijosienė neskaičiuoja, svarbu, kad sukūrus kiekvieną tokią puokštę matyti asmeninė pažanga.

Taip pat Inga mėgsta kepti tortus. Čia darbuojantis laikas irgi pralekia nepastebimai. „Dažniausiai kepu „Snickers“ skonio tortą arba karamelinį medutį su apelsininiu kremu. Tortus kepu šeimos šventėms, vežu dovanų tetoms ir dėdėms vardynų ar gimtadienių proga. Mėgstu nusinešti tortą į svečius, taip pat netingiu išsikepti jį, kai užsigeidžiu ko nors skanaus prie kavos“, – tikino Inga.

Motyvuoja palaikymas

Antašavietė teigė, kad siuvinėjimas ir kepimas labai skirtingi pomėgiai, kuriems reikia ne tik laiko, bet ir pinigų. Nedideliam kryželiu siuvinėtam paveikslėliui reikės tik kelis eurus išleisti, o dideliam paveikslui ir 100 eurų gali nepakakti, dar rėminimo paslaugos. Reikia pinigų ir kepinių formelėms, maistiniams dažams ar mokymams. Bet jeigu nori mokytis ir tobulėti, negaila ir investicijų.

Ingos nuomone, didžiausias komplimentas yra vyro ir artimųjų palaikymas. Tai motyvuoja ją stengtis ir bandyti vis ką nors naujo. Pasiteiravus, ar sunku kepti konditerinius gaminius, kai namuose zuja du maži vaikai, moteris atsakė, kad labai gelbsti vaikų pietų miegas. „Vienai dukrytei 2 metai ir 4 mėnesiai, antrai – 5 mėnesiai. Dažniausiai kepu tada, kai jos miega pietų pogulio, o biskvitus sutepu ar sausainius dekoruoju vakare, kai jau visi namiškiai miega“, – pasakojo I. Matijosienė. Pašnekovei smagu ir su vyresniąja dukrele sausainius kepti. Ji daug skaniau valgo savo pačios darytą sausainį nei tą, kurį kepė mama.

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Saunuole jauna moteris. Darbstumas muostabi zmogaus savybe.

Rekomenduojami video