2024/06/16

 

Į PALĖVENĘ – KUPIŠKĖNIŠKŲ PATIEKALŲ

„Palėvenio“ kaimo bendruomenė buvusiame dominikonų vienuolyne rengs kupiškėniškų patiekalų degustacijas turistams ir kitiems rajono svečiams.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Gegužės 29 dieną per rajono Tarybos posėdį nuspręsta perduoti pagal panaudos sutartį Palėvenės kaimo bendruomenei „Palėvenys“ neatlygintinai Kupiškio rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį 127,20 kv. m pastatą – svirną Vienuolyno g. 4, Palėvenės kaime, Noriūnų seniūnijoje, dešimčiai metų bendruomenės veiklai vykdyti.

Šios bendruomenės pirmininkė Laima Juknevičienė sakė, kad gavę tą pastatą panaudai galės įgyvendinti kupiškėniškų patiekalų degustavimo projektą. Pirmiausia iš projekto lėšų šiuo metu įrenginėjama virtuvė, kuri bus pritaikyta tiems patiekalams gaminti.

„Rajono Savivaldybė su partneriais iš Anykščių rajono, taip pat iš Latvijos ir Baltarusijos pradėjo įgyvendinti projektą „Bella Culture“, skirtą kulinarinio paveldo ir tradicinių amatų įgūdžiams išsaugoti ir skatinti. Pagal šį projektą buvau patirties semtis išvykusi į Baltarusiją. Ten įgijau naujų žinių ir noriu bent dalį jų pritaikyti išsaugojant kupiškėnišką kulinarinį paveldą. Kol virtuvė dar neįrengta, ta veikla dar nevyksta. Kupiškėniškus patiekalus netrukus bus galima ragauti svirno salėje. Kai bus iki galo baigti visų svirno patalpų atnaujinimo darbai, norėtume ten įgyvendinti ir kitus edukacinius projektus“, – teigė pašnekovė.

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nuo kada alus tapo patiekalu?

  • Čia tikrai geras projektas ir manau, kad jis bus pilnumoje įgyvendintas. Tokių iniciatorių buvo ir Kupiškio miesto bendruomenėje. Bet kur jūsų aliejus, gerb. Baronai? Ar ne per daug visur puoli ir nieko gero neišeina. O norėčiau Palėvenės bendruomenės keptų bulvinių blynų ant Kupiškio miesto bendruomenės spausto aliejaus. Bet, manau, kad to nesulauksiu, nes aliejaus nebus.

  • alus taip pat kupiškėniškas paveldas 🙂

    • tiikrai… Gal ir Alfredas atvažiuos miežinių sulčių paragauti.

  • Ar jau šią vasarą bus galima kažko paragauti …? Puiki idėja .

Rekomenduojami video