2024/07/15

 

VANDENTIEKININKAI DIRBO NUOSTOLINGAI

Turėtume bent psichologiškai ruoštis, kad greitai kils šalto vandens kaina. Tokia užuomina nuskambėjo gegužės 14 dieną per rajono Tarybos posėdį, kai metinę veiklos ataskaitą pateikė UAB „Kupiškio vandenys“ direktorius Vidas Zulonas.

Pagrindinė bendrovės veikla yra geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas. Bendrovė turi šios veiklos licenciją.
Ataskaitoje rašoma, kad UAB „Kupiškio vandenys“ įstatinis kapitalas 2018 m. gruodžio 31 d. –
4 512 316 Eur.

Jis padalytas į 155 812 paprastųjų vardinių 28,96 Eur nominalios vertės akcijų. Visos akcijos nuosavybės teise priklauso Kupiškio rajono savivaldybės tarybai. 2018 metais Kupiškio rajono savivaldybė priėmė sprendimą padidinti bendrovės kapitalą 1 460 700 eurų. Padidėjimas bus užregistruotas 2019 metais.

2018 metais galiojo 2013 m. patvirtintos paslaugų kainos. Šiuo metu Valstybinei kainų ir energetikos komisijai pateiktas prašymas, kad būtų perskaičiuotos naujos bazinės kainos (vadinasi, gresia didesnis mokestis už vandenį – aut. past.). Juolab kad bendrovės grynasis nuostolis 2018 metais siekė -31 454 eurus (2017 m. gauti 11 545 eurai pelno). Tipinės veiklos nuostolis buvo -27 404 eurai. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo rezultatas buvo -49 679 eurai. Kiti darbai ir paslaugos buvo pelningi. Gauti 22 275 eurai (2017 m. – 6 009 eurai).

Bendrovė 2018 metais teikė ne tik geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas, bet ir su šia veikla susijusias paslaugas – specialios paskirties transporto ir mechanizmų nuomą, vandens bokštų ploto nuomą, vandentiekio ir nuotekų įvadų prijungimo, atjungimo ir jų remonto paslaugas.

Bendrovės veiklos pelningumą lemia tai, kiek suteikta paslaugų. Per 2018 metus bendrovė pardavė 95 proc. planuoto geriamojo vandens kiekio ir surinko 94 proc. planuoto, skaičiuojant paslaugų tarifą, nuotekų kiekio.

2018 metų pabaigoje bendrovėje dirbo 34 darbuotojai: administracijoje – 5, vandens ūkio pardavimų tarnyboje – 4, vandens ūkyje – 19, vandens ūkį aptarnaujančiuose padaliniuose – 6. Bendrovėje dirba 7 moterys ir 27 vyrai.
Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis eurais (bruto) – 752 Eur.

Konstatuota, kad bendrovės išlaidų didėjimą ir nuostolius bene labiausiai lėmė patirtos sąnaudos darbo užmokesčiui ir mokesčiams „Sodrai“. Pasak V. Zulono, tai susiję su minimalios mėnesio algos didinimu. Be to, pastaruoju metu užimtas buvęs laisvas inžinieriaus etatas. Kad nuostolis mažėtų, labiausiai reikia didinti vandens suvartojimą.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kiek žinau,Airijoje ir Anglijoje šaltas vanduo gyvenamiesiems namas tiekiamas nemokamai. Anglijoje ir pavedimai net į kitą banką berods yra nemokami,o Lietuvoje mokame net už pavedimą į sąskaitą tame pačiame banke.

 • Na ir tiesa parase kupiskenas.Manau ,kad dabartiniams vadovams,kaip ir senajam,reikia namus pasistatyti,ne tik sau bet ir vaikams.Zinoma ne Kupiskyje,bet didmiestyje.Vel prireiks STT pagalbos.Ar ne taip kupiskenai,mazai suvartojantiems geriamo vandens???

 • Reikia suprasti, kad daugiau suvartojant vandens, jo kaina pigs. Taip yra visur -ne tik Kupiskyje, bet visoje Europoje: kuo mazesnis vartoji,as, – tuo didesne kaina. Reikia vartoti, kad atsipirktu paslauga ir tada atpigs.

 • Tai čia mes skatinami netausot gamtos išteklių ….???

 • Kaip gali įmones dirbti su pelnu, pažvelkit: atlyginimai vadovaujančiu ,vos ne kaip merijos vadovų, mašinos naujos, ir po darbo chalimina, važiuoja kur nori, vaikus ,žmonas į vietą pristato, ar kam svarbu, juk gyvena iš gyventojų suvartojamo vandens, vel kainas peržiurimos, ir atlyginimai pakils, ir mašinų naujų atsiras, o kur jus dėsites žmogau, be vandens nebusi, ar ne tiesa?

  • Iš kur žinai kiek uždirba? Svarbu rašyt.

 • Privers dar daugiau taupyti.Jau dabar mokame daugiau,negu aplinkiniai rajonai.

 • Na matote, toks jau mūsų biznierių supratis!

  • Netinka čia šitas požiūris. Biznieriai yra UAB, pavyzdžiui Suskystinos Dujos. O čia savivaldybės įmonė, kaip Komunaliniai.

   • Tiek tos savivaldybes – daro ką nori

 • Keistuoliai nori didinti vartojimą didindami kaina

Rekomenduojami video