2023/12/03

 

VIEŠŲJŲ ERDVIŲ ATEITIS – PO DEVYNIAIS UŽRAKTAIS

Kupiškėnams skauda širdį, matant sunaikintas egles, kadagius, kuriuos jie patys kadaise sodino. Taip pat ir dėl suniokotų šviestuvų, kurie galbūt galėjo stovėti kitose erdvėse.
Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotraukos

Iš Europos Sąjungos pinigų įgyvendinami sumanymai turi vieną svarbų reikalavimą – jie privalo būti aktyviai viešinami visuomenei. Deja, kupiškėnai šiomis dienomis gūžčioja pečiais, kas vyksta aplink apkasais virtusį Kupiškio kultūros centrą. Kaip rudeniop atrodys centrinė miesto vieta, tik prasidėjus darbams sužinojo net ir patys šios įstaigos darbuotojai. Tuo tarpu Savivaldybė baksnoja į internete paviešintą projektą, kurio neranda net jos buvę darbuotojai.

Inga STAKYTĖ

Trys eglės

Sakoma, kas turi informaciją, tas valdo pasaulį. Gal todėl Kupiškio rajono valdžia vis labiau linkusi praktikuoti tylą savo veikloje.

Atsakymų į žurnalistams rūpimus klausimus rajono Savivaldybėje reikia laukti ištisas dienas, o paprasti skyrių specialistai į juos net neatsakinėja. Dar sunkiau iki šios tvirtovės durų prisibelsti eiliniams gyventojams, tokiems aktyviems bei pilietiškiems senjorams, kaip Kazimieras Stančikas ir Vidmantas Markevičius.

Šie du vyrai balandžio 1 dieną kreipėsi į Kupiškio rajono savivaldybės Infrastruktūros skyrių prašydami parodyti projektą, kuriuo remdamiesi rangovai šį pavasarį pradėjo darbus šalia Kupiškio kultūros centro. Čia pastatą apsupo duobės, krūvos grunto bei senų plytelių.

Šiuose apkasuose griuvo ir trys prie centro augusios sidabrinės eglės. Dėl jų į valdžią ir kreipėsi K. Stančikas bei jo bendražygis V. Markevičius.

„Liūdna, kai pasodini medį ir jį pragyveni“, – apgailestavo savo rankomis kadaise minėtus medžius su buvusiu miškų ūkio inžinieriumi Vidmantu sodinęs ponas Kazimieras.

Šios eglės mena ir pačias Kultūros centro statybas. Jos baigtos 1983 metais pagal architekto Ramūno Kamaičio kurtą projektą. Suplanuotame aplinkos reljefe kuo puikiausiai tada derėjo ir trys sidabrinės eglės.

Laukia atsakymo

„Dar mažai Kupiškyje vietos. Keistas paradoksas: gyventojų mažėja, o miesto aikštės tik didėja“, – nuogąstavo K. Stančikas.

Kupiškėnas apgailestavo, kad lengva ranka buvo išpjauti medžiai Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje, o dabar pasikėsinta ir į želdynus prie Kultūros centro. Prieš gyventojų akis, anot jo, buvo grubiai išrauti ir išmesti čia jų kažkada sodinti ir kadagiai.

Bijodami dar drastiškesnių sprendimų vyrai ir ryžosi kreiptis į valdininkus, kad jie parodytų visą vykdomų darbų projektą. Šie svečius pasitiko nelabai svetingai: ne pačiu mandagiausiu būdu neva pasiūlyta rašyti prašymą pačiam administracijos direktoriui Mariui Mališauskui ir pas šį asmenį ieškoti teisybės.

Sukurpę oficialų raštą K. Stančikas ir V. Markevičius atsakymo laukia iki šiol.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Jei tikėti nepatikrintom žiniom, gatvę sutvarkys 2019 metų pabaigoje. Jei gerai eisis 🙂 Nu bet pažadų nevykdyti negerai. Priminsiu pamokymą moterims. Niekada nereikia meluoti vyrui. Kodėl? Todėl, kad kai pažadėsi užmušti, jau nepatikės. Taigi ir valdžiai nemeluokit. Arba kentėkit, arba veikit.

 • Kažin kur dingo „kupiškėnas“ iš Dariaus ir Girėno gatvės? Ar jau ten pravažiuoti dabar galima? Duobių nebėra? Kada bus piketas po mero langais?

  • Bando išgyvent Dariaus ir Girėno gatvės gyventojai, ant mašinų remonto paskutinius pinigus išleidžia. Bet Jums gi nei šilta, nei šalta – norit paaštrinti situaciją. Jei taip klausiat, tai asfaltuotais keliais važinėjat ir problemų namatot. Gal žinot, kada aikštės gatvę atsidarys? Paaiškinkit, kada Girėno gatvę asfaltuos?

  • Kažin ko čia loji ? Išspresim tą problema mes ne peči esam geriau jau nenorėtu, kad pirti užkurtume!! O tau siuličiau patylėt nes snukis ne valdiškas tavo!

 • „Miškas sparčiai retėjo, bet medžiai ir toliau balsavo už kirvį, nes jo kotas buvo medinis ir jie galvojo, kad jis vienas iš jų…“ Kirvis viską žino ir supranta, ypatingai apie viešųjų erdvių apželdinimą… ar ne taip , Romualdai?

  • Medi,tu medi.Gal gandralizdžiams ir jų gandriukams Kupišky vietos sumažėjo? Kirvis ne vien medžiams,kirvis ir galvoms kartais reikalingas.Ne veltui prezidentė nuo jų kažkada pradėjo 🙂

   • Labai „sveikas“ požiūris į kirvio galimybes. Jūs ligonis.

 • Ir kiek tų miško eglių ir berželių dar mieste prikišta,ir tik nedaugelis supranta,kad netinkami jie viešų erdvių apželdinimui.O kiekvienas Kalėdų senelis prisimena,po kuria eglute gulėjo ir pareiškia,kad privalomas jos išsaugojimas.
  Taigi puiku,kad atsiras daugiau stovėjimo vietų prie kultūros centro,nebesipyksim tarpusavy,talpinsimės erdviau .

 • Uch kaip nemegstu zyzliu ir kad tik prie ko prisikabint su niekam nesvarbia nuomone, vaikstineja, klausineja, iesko ko nepamete ir isivaizduoja, kad nei Savivaldybes specialistai nei Meras nesupranta- del kiekvieno krumo ataskaitu reikalauti, na nemanau kad cia uzsiemimas rimtas.

 • ir as jauciu nostalgiją toms eglems kadaise mes su savo draugu Kaziu girti ne vieną sutikome sauletekį.Reiks eiti i savivaldybę projekto reikalauti .Be musu ne zingsnio,ot buvolaikai geri ,jeigu kas mes į partkomq

 • Tai čia gera valdžia??? Žmogus nueina į savivaldybę, nes nori susipažint su projektu, kaip atrodys aikštė, o jam liepia rašyt prašymą administracijos direktoriui. Čia gi vieša erdvė bus, gaila parodyti projektą, kodėl negalėjo į savivaldybės tinklalapį įkelt ir paviešint. Kam reikia žmogų siuntinėt – tai vadinama biurokratija, tai rašyk prašymą, tai dar neatsako. Kam slėpt, gal to projekto nėra, gal meras rankele mostelėjo ir visi puola daryt?

 • Kokie dar apkasai? Meras už EU pinigus, Metrp stato.

  • Geras spėjimas, bet nesueina galai. Bet pažiūrėkim į trinkelių hektarus. Kam metro tos plynės? Čia bus kosmodromas. Pagaliau įžengsim į XXI amžių!

 • Tai ko jus norit?!Stagnacijos,merdejimo..daro -blogai,nedarytu-blogai..dziaukites,kad zmones sugeba isisavint europinius pinigus,o ne miega kabinetuose!Israusta mat-nenumirkit..eikit savo siukslynu tvarkyt neloje.

 • Tai kaip kitaip ivykdyti darbus be taip vadinamu ‘apkasu’? Anyksciai, Utena, Rokiskis ar Kupiskis visur vykdant rekonstrukcija ar statybas tenka susitaikyti su tuo, kad bus ne visur praeinama i pravaziuojama. Labai gerai, kad dirbama, o ne miegama. Ir tu medziu garantuotai buvo neimanoma issaugoti, niekas tycia nesalina. Kupiskis yra atnaujinamas ir dziaukimes.

 • Palaikau Kazimierą. Judėjimas, su kuriuo jis ėjo į rinkimus neturi nuslopti. Keturi metai greitai prabėgs ir viskas sustos į savo vietas. Net jei reikėjo pjauti tas egles, jas buvo galima panaudoti kaip dekoracijas miestui ar kokiai gyvenvietei puošti. O gal tik šapkas pagenėti. Juk spygliuotis medis gražu ir nešiukšlina aplinkos. Nešeimininkiška tai.

 • Gerb. Kazimierai, bet Jūs tikras išsišokelis. Kaip Jūs nepasitikit Ponu, kaip Jūs dristat klausti, jei daro su Pono zinia, tai viskas bus tik gerai. Jei nesusiorientuojat – aš Jums padesiu, Kupiškyje reikia tyleti ir nieko neklausineti, nes vistiek nieko nesuzinosit. Ar gi nepasimoket: po centrines aikštes projekto paviešinimo kilo nuomoniu audra, pasimoke Ponas. Su kulturos namu aikšte – šios klaidos nebepadare. Kitaip sakant – tyla gera byla. O projekto viesinimo ieskojau ir aš, bet neradau.

  • Pritariu, ne tamsuolių kaimiečių reikalas, kas ką tvarko ir kiek kainuoja. Valdžia kaimiečiams tam ir yra, kad tinkamai sutvarkytų tamsuolių pinigus.

 • Visas Kupiškis baigia apkasais pavirsti…

 • Ir vėl pro kupiški neimano praeit !! Isirinkot merą, taip kad nebandykit burbėt šimtą kartu sakiau kad nebalsuokit už šitą merą na ka vėl 4 metai i prieki bus durnynas !!

Rekomenduojami video