2024/06/13

 

KODĖL NUKIRTO BERŽUS

Autorės nuotraukos

Kupiškėnai labai nustebo ir buvo pasipiktinę, kad Jaunimo gatvėje kertami čia toliau nuo šaligatvio augantys gražūs jauni beržai. Kodėl buvo nuspręsta šiuos medžius iškirsti? Kur iškeliaus mediena? Gal į Savivaldybės klerkų kiemus? Kodėl apskritai mieste nuosekliai pjaunami geri medžiai?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Atsakyti į šiuos klausimus paprašėme Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorių Marių Mališauską.

Pasak jo, mieste ir rajone medžiai pjaunami tada, kai yra avarinės būklės, pagal želdinių tvarkymo planą, parengtą želdinių priežiūros specialistų, kai nepašalinus medžių neįmanoma atlikti infrastruktūros gerinimo, remonto darbų, pagal gyventojų prašymus (dažniausiai, kai auga per arti pastatų, gadina stogus, pamatus ir pan.).

„Jaunimo gatvėje medžiai pašalinti dėl to, kad auga šiluminės trasos zonoje – „Panevėžio energija“ tęsia šiluminių trasų keitimo darbus, toje vietoje bus kasama ir keičiami vamzdynai. Visa nukirsta mediena perduodama Savivaldybės administracijos „klerkams“, mediena yra pajamuojama ir išdalijama (kaip malkos) socialiai remtiniems gyventojams pagal prašymus, dalis medienos būna panaudojama ir Savivaldybės įstaigoms šildyti žiemą (kur šildoma kietu kuru), taip pat naudojama per technologijų pamokas“, – detaliai paaiškino M. Mališauskas.

Jis pridūrė prašąs gyventojų, turinčių informacijos, kad mediena patenka į kurių nors darbuotojų kiemus, būti pilietiškiems ir apie tai nedelsiant informuoti ne tik Savivaldybės administraciją, bet ir policiją ar Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Jeigu patys iki tiek nesuprantat, kad ne Meras tuos medzius kerta, tai nors nenaikinkit kitiems geros nuotaikos, kai perskaitai tokias nesamones.

 • Ar meras kerta berzus ir egles?ar matet ji su pjuklu lakstanti ar diriguojanti siam darbui..yra istaigos uz tai atsakingos..va Paliuli issirinke, tai butumet mate pjaunanti,grebianti lapus ,su traktoriukais vezanti zvyra ant gatviu..ko cia nerimstat?matysit ji taryboj,tada kisit galvas i smeli kai jis pazers „isminties“..

  • Be mero leidimo čia niekas neviksta isai sėdi kabiniete ir visiem mėto nurodymus, AŠ SAKAU KUPIŠKIS IŠNIKS VIEN DĖL ŠITO MERO BAISU KAS DAROSI…

   • Labai teisingai pasakyta, vot kodėl taip želdiniai nebuvo naikinami kai vadovavo kiti mėrai, visos biaurybės prasidėjo kai vadovu stojo šitas kolukietis

 • O kodel meras leido nukirsti sidabrines egles prie kulturos centro. Tris jau dideles. Ne jis sodino. Nei jis augino.

  • Viska jis baigia išpjaut, visus medelius kaip dabar atrodys kulturos centras , aikštė taip “ gražiai rekonstruota“ plynė kažkokia!!

 • Jo mūsų visų tai mylimas ir gerbiamas meras sugryžo, ko čia skundžiatės dabar patys gi tai ji gyrėt tai tylėkit!!

Rekomenduojami video