2024/07/12

 

NAUJOS TARYBOS PORTRETO ESKIZAS

Išrinktų kandidatų į merus amžiaus vidurkis yra 51,1 metai. Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui birželio pradžioje sukaks 54 metai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Išrinktų kandidatų į merus amžiaus vidurkis yra 51,1 metai. Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui
birželio pradžioje sukaks 54 metai.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Išankstiniais duomenimis, per 2019–2023 metų savivaldos rinkimus į Kupiškio rajono tarybą išrinkti trijų partijų ir vieno Visuomeninio rinkimų komiteto atstovai. Iš viso 21 Tarybos narys. Patikslinus po antro rinkimų turo mandatų kvotą rinkėjų balsų nebeužteko, kad į rajono Tarybą būtų išrinkta Visuomeninio rinkimų komiteto „Kartu kurkime Kupiškio kraštą“ atstovė Vilija Morkūnaitė. Vienu mandatu daugiau gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai. Tad akivaizdu, kad Kupiškio rajone šiuos rinkimus laimėjo partijos, o ne visuomeniniai rinkimų komitetai. Tai nesutampa su visos šalies rinkimų rezultatų tendencijomis, kurios rodo aiškią tų komitetų persvarą.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Taigi, kokia naujos sudėties rajono Taryba statistikos veidrodyje?

Šalies fone

Galime pasigirti, kad Kupiškio rajono taryboje šįkart net 9 mandatus (43 proc.), t. y. 3 daugiau nei besibaigiančią kadenciją, gavo moterys.

Daugiausia moterų – 5 šįkart atstovauja konservatoriams, valstiečių gretose jų yra 3, o socialdemokratų – 1.
Preliminariais duomenimis, daugiausia moterų taip pat dirbs ir Šalčininkų (48 proc.), Vilniaus (45 proc.) rajonų, Vilniaus miesto (51 proc.) ir Kauno rajono (41 proc.) savivaldybių tarybose. Tuo tarpu mažiausia moterų išrinkta į Marijampolės (11 proc.), Rietavo (12 proc.), Skuodo rajono (14 proc.), Raseinių rajono (16 proc.) ir Utenos rajono (16 proc.) savivaldybių tarybas.

Kupiškio rajono savivaldybė pagal preliminarius duomenis patenka tarp vyriausių pagal amžiaus vidurkį (54,3 m.) šalies savivaldybių.

Vyriausią savivaldybių tarybą išsirinko Biržų rajono gyventojai. Į ją išrinktų kandidatų amžiaus vidurkis yra 57,0 m. Nuo jos nedaug atsilieka ir Panevėžio rajono (56,4 m.), Kelmės rajono (55,2 m.), Pasvalio rajono (55,0 m.), Rietavo (55,0 m.), Mažeikių rajono (54,8 m.), Akmenės rajono (54,8 m.), Ignalinos rajono (54,7 m.) ir Skuodo rajono (54,7 m.) savivaldybių tarybos.

Išrinktų kandidatų į merus amžiaus vidurkis yra 51,1 metai.

Kupiškio rajono merui Dainiui Bardauskui birželio pradžioje sukaks 54 metai. Šalyje jauniausias išrinktas meras yra vos per 30 metų. Jis buvo išrinktas Tauragės rajono savivaldybėje. Taip pat jauniausių merų gretose yra Marijampolės, Raseinių rajono, Lazdijų rajono, Švenčionių rajono merai. Vyriausią merą išsirinko Panevėžio rajono savivaldybės gyventojai. Jam yra per 66 metai. Vyriausių išrinktų merų penketuke yra ir Šiaulių rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono ir Vilniaus rajono išrinkti kandidatai į merus.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Burtams reikia…

  • Ale kodėl gi meras Zigmo komiteto simbolį piešia?

  • Aciu Dievui, kad Kupiskis nubalsavo uz D. Bardauska. Sitas zmogus turi proto ir valios dirbti, kurti ir daryti. Prisidekim kuo galim, uzuot kazkokius piktus kliedesius rasineje.

  • Gerbiam ir mylim mūsų merą Dainių. Jis tikras kupiškėnas,o kas geriausiai žino ir jaučia savo kraštiečių problemas ? Tiesiog mums pasisekė išsirinkti garbingą žmogų .

  • Kitus menkina dazniausiai menki, nelaimingi ir nelabai ka pasieke zmones. D. Bardauska zmones isrinko net 2 kadencijoms- tai reiskia, kad gerbia ir pasitiki. Nebejuokinkit su tuo teistumu, pries 20 metu!!! zmogui buvo avarija. Gal norintys pakandzioti kita sudare kokia apdraudimo sutarti su Viespaciu Dievu ir garantuoja, kad jie patys niekada nepaklius i joki autoivyki…

  • Padorus ir garbingas zmogus musu Meras. Nepilkite skysto rudo skiedinio. Rinkimai seniai pasibaige. Gana jau gana.

  • Kas gi to nežino?:)Viešai sklebta ir spaudoje per kiekvienus rinkimus savivaldybes.

  • Is 40 teistų, kurie išrinkti į savivivaldybių tarybas, vienas yra ir Kupiškyje. Tai meras Bardauskas. Kodėl žurnalistė tai nutylėjo?

Rekomenduojami video