2024/05/19

 

PRASIDĖJO TEATRŲ FESTIVALIS „ART DO“

Antradienį prasidėjo tikras džiaugsmas teatro mylėtojams – Unės Babickaitės profesionalių teatrų festivalis „Art do“, kuris Kupiškio kultūros centrą puoš iki kovo 27 d. Ketvirtą kartą grįžtanti šventė šiems metams paruošė dešimt profesionalių spektaklių, du iš jų bus skirti šeimai ir mažiesiems žiūrovams.

Į festivalio atidarymą, pasveikinti organizatorių, teatralų ir teatrų mylėtojų atvyko Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas, Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jurgita Trifeldienė bei Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė. „Art do“ festivalį tradiciškai vedė šio festivalio sumanytoja, režisierė Nijolė Ratkienė kartu su Savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojumi Vytautu Knizikevičiumi.

Kovo 19 d., nuaidėjus Kupiškio kultūros centro pučiamųjų orkestro (vad. Saulius Laucius) maršams, festivalio „Art do“ lobių skrynią pirmieji atvėrė Valstybinis Šiaulių dramos teatras, parodęs dviejų dalių dramą „Rudens istorija“ (rež. Juozas Žibūda), sukurtą pagal populiarią italų dramaturgo Aldo Nicolaj pjesę „Geležiniai žmonės“. Šis spektaklis buvo parodytas netikėtai, diena prieš sužinojus, jog susirgo spektaklio „Visu greičiu atgal!“ aktorė. Po spektaklio festivalio svečiai, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, buvo apdovanoti Kupiškio rajono savivaldybės mero padėkos raštu, rėmėjų įsteigtomis dovanomis ir festivalio „Art do“ statulėle, kurią sukūrė Kupiškyje žinomas aktyvus visuomenės veikėjas, tautodailininkas Gintautas Vaitonis.

Kiekvienas žiūrovas yra nepaprastai svarbus, nes tik jie išreikšdami savo balsą nuspręs, kas laimės Unės Babickaitės vardo 1000 eurų premiją.

Festivalis dar tik prasidėjo, tačiau nepraleiskite progos įšokti į jo traukinį ir pamatyti puikius profesionalių teatrų spektaklius. Kviečiame apsilankyti Didžiosios salės fojė, kurioje eksponuojama Kupiškio etnografijos muziejaus parengta fotografijų paroda „Garsioji Babickų šeima“.

Kovo 20 d. 18 val., kviečiame į teatro „Atviras ratas“ spektaklį „Saulėtoji linija“ (N-16). Bilietus platina Kupiškio kultūros centro kasa ir www.tiketa.lt.

Kupiškio kultūros centro inf., Banguolės Aleknienės-Andrijauskės nuotrauka

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Dėl pagarbos žiūrovui tiesa. Nenurodyta kur įėjimas, purvas, išeinant aklina tamsa lauke. Juk yra ūkvedys, jis aplinka rūpinasi.

  • Vėl sulaukėme profesionalių teatrų festivalio. Su nostalgija prisiminėme pernykščius abonementus… Atėjus vos 15 minučių iki renginio pradžios, vos ne vos radę priėjimą prie kultūros centro durų, radome tik pravirą kasos langelį, už kurio sėdinti moteris siūlė eiti pro administracinį įėjimą. Teko eiti purvais nutaškytu slidžiu šaligatviu, susirasti duris, ant kurių užrašas leidžia eiti tik darbuotojams. Meras, atsidūręs konferansje vietoje, bandė šmaikštauti apie per aptvėrimus į festivalį prasiveržusią minią. Ne tokia didelė ta minia. Gal ir čia mero bajeriukas? Nemanau, kad reiklus meras turėtų toleruoti tokį aplaidumą. Ar reikia kapitalinių įdėjimų nurodyti duris, per kurias galima patekti į pastatą? Ar sunku pareikalauti iš tvarkančių aplinką palikti švarius šaligatvius? Ir iš viso, kažkokie šalti, susikaustę žmonės sustoja šalia mero, kai šis svaido bukus bajeriukus. Kur ta buvusi jauki aplinka Kultūros centre?

Rekomenduojami video