2023/12/11

 

PRASIDĖJO PAVASARINIS ŽELDYNŲ TVARKYMAS

Miesto parkuose pastaruoju metu matyti daug apgenėtų medžių. Darbininkai tvarko nupjautas šakas.
Apie pirmus pavasarinius miesto želdynų tvarkymo darbus informavo UAB „Kupiškio komunalininkas“ Aplinkotvarkos tarnyba.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Šį sezoną daug geriau sekasi tie darbai. Savivaldybės užsakymu sertifikuoti dendrologai ir kiti aplinkotvarkos specialistai atliko visų rajono viešųjų želdynų inventorizaciją. Dabar nebereikės ilgai svarstyti, ar pjauti medį, ar dar palikti. Yra pateiktos topografinės nuotraukos, žemėlapiai, schemos, kur nurodyta pagal eilę, kada, kur, ką kirsti, kokie medžiai yra šiuo metu patys pavojingiausi, labiausiai sutrešę. Taip pat ten išdėstytos gairės, kur, ką atsodinti, pasodinti.

Šiuo metu nugenėtos apatinės medžių šakas Kupos parko bei kitose miesto teritorijose, kad būtų patogiau pjauti žolę. Nukirstos nudžiūvusios vinkšnos, papuvę alksniai Krantinės gatvėje, tokios pat liepos Taikos g. ir sutrešę bei pavojingi aplinkiniams medžiai generolo Jono Černiaus aikštės teritorijoje. Iki pavasario įsisiūbavimo planuojama suspėti išvalyti Račiupio upelio atkarpą tarp policijos komisariato ir Povilo Matulionio progimnazijos. Ten yra į upelio vagą nuvirtusių gluosnių, kirstinų uosialapių klevų, kurie laikomi invazine medžių rūšimi.

Šiek tiek vėliau Kupiškyje bus atnaujinti gėlynai, pavyzdžiui, prie Baltų medžio. Šiemet rajono biudžete yra skirta lėšų medeliams sodinti. Tad šie darbai irgi turės prasidėti.

 

Autorės nuotraukoje – UAB „Kupiškio komunalininkas“ darbininkai iš Kupos parko veža nugenėtų medžių šakas.

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Taip, labiausiai reikia nuolankių. Gali daug nuveikti, jei yra pinigų, darbo jėgos. Gal žinote iš kur perka augalus apželdinimui?

  • Išrenkamas jusų gerbiamasis Algirdas į pensininkų rojų, todel ir darbe sau ramiausia sedi, kur kovcervatorių programa, jaunimui darbą, nera- aišku vienus išmėto kitus laiko kol numirs, nepakeičiamų nėra, atsirastų ir darbščių ir išmanančių savo darbą , bet jų niekam nereikia.

    • Bet tas pensininkas visur suspėja,visuose renginiuose dalyvauja nesvarbu ,kad ir darbo laiku jie vyksta.Manau jaunas taip nesugebėtų todėl ir nepakeičiamas

    • Atsiknisk tu nuo to Gasiūno – jam dar mažus vaikus užauginti reikia

  • Kupiškio gėlynų, želdinių ir aplinkos grožis labai daug priklauso nuo gerb. Algirdo Gasiūno. Šis arbštus ir geras žmogus išmano, supranta ir myli savo darbą, yra puikus aplinkotvarkos specialistas. Ne veltui daug metų yra išrenkamas į Savivaldybės Tarybą.

Rekomenduojami video