2024/06/13

 

LĖŠŲ SKURSTANTIEMS DALYBOS

Metanojos Žilėnaitės nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nepasiturinčių asmenų, kurie gali gauti piniginę paramą iš valstybės, mažėja, bet toms reikmėms skiriamos lėšos savivaldybėms išlieka 2011–2013 metų lygio.
Metanojos Žilėnaitės nuotrauka

Nepasiturintiems savivaldybių gyventojams kasmet iš šalies biudžeto yra skiriama piniginė parama. Nuo 2014 metų visos savivaldybės savarankiškai sprendžia, kam tokią paramą reikia skirti. Dėl įvairių priežasčių ne visas lėšas savivaldybės panaudoja tiesiogiai toms reikmėms.

Kupiškio rajone nepasiturintiems gyventojams skirta šiek tiek daugiau nei pusė gautų lėšų. Kam atiteko kita piniginės paramos dalis, kaip šios lėšos perskirstomos, paprašėme pakomentuoti Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Laimos Bartulienės.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kiek 2018 metais Savivaldybė yra gavusi piniginės socialinės paramos lėšų?

2018 metais Kupiškio rajono savivaldybei buvo skirta 1 911,1 tūkst. eurų piniginei socialinei paramai (socialinėms pašalpoms, būsto šildymo, karšto vandens, geriamojo vandens, daugiabučių namų modernizavimui apmokėti asmenims palūkanas ir kreditą).

Kiek gyventojų ja pasinaudojo? Už kokią sumą?

2018 metais socialinę pašalpą gavo 665 šeimos, iš viso 1177 gyventojai, visų rūšių kompensacijas gavo 972 šeimos, arba 1526 gyventojai, 119 šeimų, arba 140 asmenų, buvo sumokėta už kreditą ir palūkanas.

2018 metais Kupiškio rajono savivaldybė panaudojo 980,3 tūkst. eurų piniginei socialinei paramai skirtų lėšų.

Jei tai piniginei paramai panaudotos ne visos lėšos, tai kam ir kiek tų lėšų skirta kitoms Savivaldybės reikmėms. Ar liko neperskirstytų lėšų?

2018 metais Kupiškio rajono savivaldybė nepanaudojo 930,8 tūkst. eurų piniginei socialinei paramai skirtų lėšų.
Visos nepanaudotos piniginei socialinei paramai lėšos buvo perskirstytos kitoms socialinėms reikmėms.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Pagal įstatymą.

  • Nesuprantu ar čia gerai ar ne.

Rekomenduojami video