2024/05/21

 

DAUGIABUČIŲ TERITORIJOS – PRIVERSTINĖ NUOSAVYBĖ?

Pasnigus UAB „Kupiškio komunalininkas“ traktoriukas kasdien uoliai zuja stumdydamas sniegą miesto centre ir aplinkinėse gatvėse, bet į daugiabučių namų kiemus, ko gero, neužsuka. Autorės nuotrauka

Pokalbis su laikraščio skaitytoja prasidėjęs, rodos, paprastu jos klausimu, kas turi tvarkyti daugiabučių namų kiemus, iškėlė opią problemą, kuri aktuali daugeliui kupiškėnų, kurie gyvena tokiuose namuose.

Tarsi žibalo į ugnį įpylė šia tema per Lietuvos radiją kalbėjęs Lietuvos būsto rūmų vadovas Juozas Antanaitis pabrėžęs, kad gyventojų pareiga tvarkyti tik privačius kiemus, sklypus, bet ne valstybės ar savivaldybės žemės plotus.

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Laukia atsakymo

Vėl sugrįžusi snieginga žiema, matyt, buvo naujas postūmis pasikalbėti šia tema. Į redakciją paskambinusi kupiškėnė bėdojo, kad daugiabutį namą, kuriame gyvena, administruoja UAB „Kupiškio komunalininkas“. Namui priskirtas prižiūrėti 12 arų plotas. Už jo tvarkymą administruojanti daugiabutį namą bendrovė pernai ėmė po 1,50 eurų nuo žmogaus, o dabar šis mokestis jau 2 eurai. Žinanti, kad kai kurie daugiabučiai namai tą mokestį moka ne nuo gyventojo, bet nuo buto.

„Kodėl mes turime mokėti už tą darbą, jei J. Antanaičio teigimu, to neprivalome daryti, kad per kitus mokesčius valstybei esame už tą paslaugą jau sumokėję. Kodėl ant mūsų vargšų pečių kraunama ši mokestinė našta už šienavimą, šlavimą, sniego kasimą. Žmonės sujudę. Jei mes prižiūrime privalomai valdiškus plotus, tai nelegalus darbas! Dar ir baudomis būna grasinama nesitvarkantiems gyventojams“, – liejo širdį pašnekovė.

Skaitykite antradienio, sausio 8 d., „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Valykit saligatvius o ne landziokit tarp masinu.Saligatviai plati laisvai nuvalysit su mazu traktoriuku ir dar pabarstykit, kad nebutu slidu.Mes uz tai mokam mokescius ir nemazus. Atsakymas toks.

 • hm … o ar sunku truputi pajudeti kieme ir nusikasti sniega aplink masinas???? jei sunku ar nenorite numesti pilvuku del kuriu net savo batu virsuniu be veidrodziu nematote tada sakykim koki penktadieni ar pirmadieni sutartinai isvaziuokite visi visi is kiemo su masinomis kad neliktu nei vienos ir tada atleks traktoriukas kiemo isvalyti. o ko traktorininkas turi rizikuoti spraustis pro siaurus tarpelius kad neapdauzytu jusu blizganciu masineliu?? na kur atsakymai?

 • Sestadieni 01.12d. vel buvo aiskinama,del daugiabuciu namu teritorijos tvarkymo.Jokia savivaldybe ar jai priklausanti imone,neturi teises primesti gyventojams priziureti valdiska teritorija.Susiraskite internete laida Jus paskambinote i LRT radija.Savo ausimis tai isgirsite ir nebebus jokiu klausimu.Sekmes.

 • Kiekvienas namas privalo prižiūrėti ir tvarkyti savo kiemo teritoriją. Daugiabučių gyventojai debesimis neskraido, vaikštote po kiemą, statote mašinas aikštelėse, tai ir privalote jomis rūpintis. Kodėl mes, privačių namų savininkai, mokėdami tokius pačius mokesčius, turėtume dar ir už jūsų kiemų tvarkymą sumokėti. Valdininkams iš Vilniaus reikėtu geriau sureguliuoti įstatymus dėl kiemų priežiūros, faktiškai naudojamas sklypas ir yra to namo nuosavybė. Privačių namų savininkai tikrai po jūsų kiemą nevaikšto.

  • O man iškilo vienas klausimas – labai įdomu, kaip tas privataus namo savininkas patenka į savo sklypą ar nukanka į kokią parduotuvę ar darbovietę ir t.t., niekuomet niekuomet nekirsdamas daugiabučių namų kiemų? Turi malūnsparnį? Ar parašiutu nusileidžia?

   • Taigi skaitytojas pasakė, kiekvienas turi tvarkyti savo kiemą. Savo 😉

  • Reikia žinoti, kad daugiabučio namo gyventojas moka komunalininkui mokesčius, kurių nemoka privatininkai

Rekomenduojami video