2024/06/13

 

DVYNIŲ KALĖDINIŲ EGLIŲ DETEKTYVAS

Tauragės ir Kupiškio kalėdinės eglės dvynės.

Apie pagrindinės Kupiškio eglės puošybą jau rašėme ne kartą. Dauguma žmonių eglę giria. Ji išties graži ir naujoviška. Tik labai panaši į Tauragės miesto pagrindinę žaliaskarę. Visagaliu internetu ši žinia žaibiškai pasklido.

Susisiekėme su kolegomis iš Tauragės ir pabandėme išsiaiškinti, kodėl taip nutiko. Ar tai nėra plagijavimas ir panašūs dalykai?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Kupiškėnams eglę puošė konkursą laimėjusi UAB „Lumidėja“. Darbų vertė – 12 tūkst. eurų. Pasak šios bendrovės atstovo, Kupiškio rajono savivaldybė išsirinko eglę, puoštą kaspinu. Jie įspėti, kad taip eglutę jau yra papuošę tauragiškiai. Tai kupiškėnams buvo nesvarbu.

„Ši puošyba ne autorinis darbas. Kalėdinės eglės puošybos pavyzdys imtas iš vienos Europos gamintojų kompanijos (Lenkija), kuriai mes atstovaujame, katalogo. Iš jo galima pasisemti ne tik eglės puošybos, bet ir kitokių patalpų, namų, švenčių dekoravimo idėjų. Tai viešai naudojamas katalogas. Daug kas gali iš ten pasirinkti dekoravimo pavyzdžių. Gali būti, kad ir kitoje šalyje šiuo metu yra taip papuošta eglutė. Užsakovams paranku į mus kreiptis dėl kalėdinių eglių puošybos. Kasmet minėtas katalogas atnaujinamas, tad galima išvengti puošybos pasikartojimo ir nesukti dėl nieko galvos“, – teigė pašnekovas.

Jo nuomone, nereikėtų ir šį kartą pūsti kažkokio sensacijos burbulo.

UAB „Lumidėja“ atstovas patvirtino, kad Kupiškio rajono savivaldybė sumokėjo kalėdinės eglutės mėnesio nuomą. Eglę dabino UAB „Lumidėja“ samdyti darbininkai. Nei karkasas, nei žaisliukai pasibaigus nuomai neliks Savivaldybės nuosavybe.

Tada gal ir teisingai kai kurie kupiškėnai kelia klausimą, ar ne per brangiai ši eglė rajono valdžiai atsiėjo.
Iš kolegų tauragiškių sužinojome, kad ta pati įmonė eglutės puošimo paslaugą teikė ir Tauragėje. Ten ji kainavo 9 244 eurus. Už šią sumą įsigyti eglutės papuošalai lieka Tauragėje, bus panaudoti kitais metais. Eglę puošė patys seniūnijos darbuotojai. Eglutė karkasinė, patys jau seniai turėjo karkasą.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas sakė, žadama įsigyti, pasigaminti kalėdinės eglės karkasą, kad jo nereikėtų nuomoti. Tada reikėtų tik puošimo paslaugą pirkti. Tokiu būdu galima originaliau eglę padabinti, nekartoti kasmet tos pačios puošybos.

Niekur nepradingo ir senieji žaisliukai, naudoti Kupiškio eglei puošti. Šiemet jais padabintos eglės seniūnijose.

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Grįžkim prie esmės. 12000-9300=2700. Kieno kišenėje? Ar čia priemoka už nesugebėjimą derėtis?

 • Nieko nemokamai nebuna, o musu miesto eglute nuostabi, Naujuju metu svesti atvyke is kitur zmones ja labai isgyre. Po keliasdesimt euru padalinimas zmoniu gyvenimo niekaip nepakeistu ir niekas nedalintu, kam kelti sirsala. Egle puosiama miesto groziui, zmoniu sventiniam dziaugsmui ir jeigu butu papuosta senus nudevetus zaisliukus istraukus, tai ir kupiskenai,ir visa Lietuva juoktusi, kad atrodo kaip mazo kaimelio puosyba prie vietinio baro-parduotuves. Aikste naujoviska, aplinka moderni ir dabartine egle dera.

  • Tas pats lygis kaip papuošti mylimą moterį Maximoje pirkta suknele su 40% nuolaida…

 • Senoji tikra eglė Kupiškyje visada buvo labai graži, ir žaisliukai gražūs ir girliandos atnaujintos ir viršūnė nauja ir graži. Jei dar visko neišmėtėte, vertėtu surinkti ir pasidėti kitiems metams. Mūsų komunalininkai labai puikiai papuošdavo.
  Tikrai nereikia griebti pirmą pasitaikiusį katalogą ir daryti standartinę kataloginę eglę. Mūsų tradicinė Kupiškio eglė buvo geresnė. Manau – pabandėme kitaip, nusivylėme ir užteks.
  Pagarbiai Euchrida Sipavičienė.

  • pritariu poniai Euchridai. Geriau suoliukų Kupiškyje daugiau atsirastų. O balsavimas dėl eglės neveikia jau senokai.

 • Klysta Mališauskas ir jo vadas tikėdamiesi ir kitais metais puošti miesto eglę…

 • Eglutė su tokiu pačiu kaspinu prieš kletą metų stovėjo Biržuose…

 • Sakiau ir sakysiu.Gražu,bet kai tokia kaina,tai ir kyla visokios mintys.Gal geriau po keliasdešimt eurų būtų vienišiems seneliams davę,ir eglutė pigesnė būtų buvusi gerai. Kodėl tokia pati eglutė Tauragėje kainavo tiek pigiau.Juolab,kad nei karkaso,nei žaisliukų nepaliks.

 • Kps kasekinas toliau…

 • 12 tūkst. už naujametinės eglutės papuošimą? Neblogas biznis kažkam tai, o už tai sumokėsime mes, kai kokių atliekų padidinto mokesčio pretekstu

 • Monkės biznis?

 • Ką reiškia „viešai naudojamas katalogas“? Katalogas gali būti viešas peržiūroms ir užsakymams ir mokamas komercijai. Dėl viso pikto susiraskit dizaino savininkus, kol jie nesusirado per teimus. O tai eglutė dar pabrangs. Ir išgarsės iki Lenkijos.

Rekomenduojami video