2024/07/12

 

DIDŽIAUSIA PARAMA PER TREJUS METUS – „STICHIJOMS“

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas sakė, kad kiekvienų metų festivaliui „Stichijos“ rėmėjai skirdavo apie 20 tūkst. eurų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko analitinės antikorupcinės žvalgybos tyrimą dėl viešuosius pirkimus laimėjusių įmonių paramos savivaldybėms. Nustatyti atvejai, kai juridiniai asmenys, teikę paramą savivaldybėms, laimi jų organizuotus viešuosius pirkimus.

Kupiškio rajono savivaldybė patenka į daugiausiai iš viešųjų pirkimų laimėtojų gavusių paramos savivaldybių dešimtuką – per trejus metus gauta 13,5 tūkst. eurų paramos.
STT duomenimis, paramos teikėjų laimėtų viešųjų pirkimų suma Kupiškio r. savivaldybėje yra beveik 10 mln. eurų.

Audinga SATKŪNAITĖ

Už paramą – padėka „paketais“

Rajono Savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas sakė, kad kiekvienų metų festivaliui „Stichijos“ rėmėjai skirdavo apie 20 tūkst. eurų.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Specialiųjų tyrimų tarnyba, išanalizavusi sveikatos apsaugos sistemos rizikas dėl viešųjų pirkimų ir paramos teikėjų, patikrino, ar panašios rizikos egzistuoja ir kitoje valstybės valdymo srityje – savivaldoje. Atlikus analitinės antikorupcinės žvalgybos tyrimą nustatyta, kad juridiniai asmenys, teikę paramą šalies savivaldybėms, laimi jų organizuotus viešuosius pirkimus.

Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Marius Mališauskas sakė, kad STT tyrime minima gauta parama, siekianti 13,5 tūkst. per trejus metus, yra susijusi su festivaliu „Stichijos“.

„Ne paslaptis, kad šio festivalio biudžetas susideda iš bilietų pardavimo pajamų, Savivaldybės skiriamo finansavimo bei rėmėjų skirtų lėšų. Iš principo – tai ne Kupiškio rajono savivaldybei, o festivaliui „Stichijos“ skirta parama. Šios paramos festivaliui galėtų kreiptis ir organizatoriai – Kultūros centras, tačiau dėl festivalio dydžio ir svarbos yra kreipiamasi rajono mero vardu, todėl ir papuolame į šią statistiką“, – paaiškino M. Mališauskas.

Pasak administracijos direktoriaus, ieškant paramos kreipiamasi į rajone registruotas įmones ir kitus verslo subjektus, čia veikiančias ir projektus įgyvendinančias įmones. M. Mališausko tikinimu, iki šiol įvyko 3 festivaliai ir kiekvienam iš jų rėmėjai skirdavo apie 20 tūkst. eurų.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • į llaikraštuką troliai (samdomi komentatoriai)įsisuko. Stropiai atidirbinėja…rinkimai ant nosies, paslauga nepigi…Įdomu,kas čia pas mus toks turtingas?

  • O kuriems dideliems renginiams kultūros centre teko mažiausiai? Būtų galima vertinti kokybę— nuo to kiek įdedi daug turbūt priklauso renginio kokybei.Ir apskritai galėtų mokesčių mokėtojai gauti daugiau informacijos apie biudžetinės įstaigos lėšas renginiams.

  • Koks čia pirmavimas,gėda didžiulė užėmė prizinę trečią vietą pagal verslininkų reketą.Na to dar nebuvo girdėti nei prie vienos valdžios.O kai pagalvoji apie „atkata“ 5 procentai nuo 10 mln…Vaje ,vaje kokie pinigai tik kažin kur jie nusėdo.Tai kur dingo mero liaupsintojai? Juk Kupiškis „gražėja“ Pasidžiaukim Kupiškėnai ir mes juk rinkimai artėja.

  • O ikiteisminis tyrimas jau pradėtas? O gal net ir čia niekas nemato nusikaltimo sudėties?

  • Ar būsim apdovanoti už tai? Juk taip gražu pirmauti…

Rekomenduojami video