2024/07/12

 

JULIUS PANKA: „DARBO REZULTATAI PASIMATYS NE IŠ KARTO“

Vos atsiradus naujam specialistui rajono Savivaldybėje, gyventojai pradeda įtarinėti, ar tokia pareigybė iš tiesų reikalinga.

Kupiškio rajono savivaldybėje Julius Panka tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriumi dirba nuo vasario 1 dienos. Vyriausiasis specialistas teigė, kad jo pareigybė vietiniams kol kas yra nepažinta žemė. Dėl to kartais atsiduria ir komiškose situacijose.

Su tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriumi J. Panka pasikalbėjome, kas slypi po jo pareigybe ir kokius darbus jis spėjo nuveikti per beveik aštuonis darbo mėnesius.

Audinga SATKŪNAITĖ

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus pareigybė kol kas gyventojams atrodo labai paslaptinga. Išgirstame nemažai pasiteiravimų, kokius darbus Jūs pagal pareigybę turite atlikti. Ar galite paaiškinti, ką veikia tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius?

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius (toliau – TBK) – tai iš dalies naujos Vaiko teisių reformos produktas, iš dalies reakcija į keletą ankstesnių reformų, kurios buvo susijusios su pagalba šeimoms, auginančioms vaikus, su pagalba nusikalsti linkusiems ir turintiems emocinių sutrikimų vaikams, jų tėvams ir pedagogams. Skandinavijos šalyse, į kurių modelį orientuota dalis Lietuvos socialinės ir vaiko teisių politikos, stengiamasi, kad šeima visais gyvenimo atvejais gautų tinkamą kompleksinę pagalbą.

Visų pirma, tai psichologinė pagalba, individualus dėmesys, įsigilinimas į šeimos poreikius. Lietuvoje turime labai daug švietimo, socialinių ir sveikatos įstaigų, institucijų ir organizacijų, kurios dirba su šeimomis ir teikia joms vienokias ar kitokias paslaugas.

Vienos jų pavaldžios valstybei, antros savivaldybėms, o trečios yra privačios ar visuomeninės, tačiau iki šiol dažnai nebūta vieningo darbo. Kiekviena institucija dirba pagal savo tvarką ir kartais mato tik siaurą savo sferos tunelį. Kad pagalba vaikams ir juos auginančioms šeimoms būtų efektyvi, visos institucijos turi dirbti kartu, koordinuodamos savo veiksmus. Jos gali idealiai dirbti po vieną, bet nebus rezultato, jei jų veiksmai nebus vieningi, koordinuoti. Čia ir prasideda TBK darbo laukas, nes jo pareiga pasiekti, kad visos institucijos dirbtų kaip vientisas mechanizmas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Ar Vilniuje šitam „ponui“ atvejų nebeužteko…? Ar jis koks „dievo vietininkas žemėje“ …? 😉

 • Ne jis pats sukūrė savo pats sukūrė savo pareigybių aprašą. Jei apraše nurodytas funkcionavimas, o ne koordinavimas, tai ir negali paaiškinti. Čia jau mūsų valdžiukės problemos.

 • Tiesiog ponas Panka nesugeba paaiškinti savo pareigybių funkcijų.

 • dieve, tik dieve 😀

 • Nu tokio pilstymo dar negirdėjau! Skaičiau kelis kartus, kas įeina į šio pono išvardytą pareigybę ir aiškiausia yra: „… iš dalies REAKCIJA į keletą ankstesnių reformų…“! REAKCIJA…
  Kiek ten tokių? Viena pareigybė reaguoja į turizmą, kita – į reformas. Kokių ten dar pareigybių tokių… tuščių, kad reikia žmonėms per spaudą aiškinti, kas į tas pareigas įeina, nes ir taip aišku, kad to rezultato niekas nematys. Tiesa, rezultatas matysis-biudžete, gi reaguoja ne už dyką!

  • Mielas neprisistatęs aktyviste, juk aiškiai parašyta, kad savivaldybei tai nekainuoja nei cento. Laukčiau Jūsų savivaldybėje, kur parodyčiau ką veikiu, kiek bylų, kiek atvejų, ir ką su jais darome…

  • Vaje,vaje kiek emocijų sukėlė vienas užkliuvęs žodis! Gerbiamoji, ar girdėjote ką nors apie grandininę reajciją? Apsistokite ties šiuo terminu-nusiraminsite… TBK vaidmuo labai svarbus, tik ne visiems suvokiamas, deja.

Rekomenduojami video