2023/11/30

 

VAIKO TEISIŲ APSAUGOS REFORMA – TARP BIUROKRATIJOS IR ŽMOGIŠKUMO

Nuo liepos 1 dienos, kai vaiko teisių apsaugos reformai buvo uždegta žalia šviesa, praėjo pora mėnesių, tačiau vis dar didžiajai visuomenės daliai nėra aišku, kas yra naujosios sistemos galva, o kas kaklas. Vienas bauginančių faktų, kad vos startavus reformai, iš šeimų Lietuvoje buvo paimta daugiau nei pusė tūkstančio vaikų. Ar tai reiškia, kad savivaldybių vaiko teisių apsaugos skyriai funkcionavo netinkamai?

Audinga SATKŪNAITĖ

Yra ką tobulinti

Kupiškio rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius Julius Panka sakė, kad vaiko teisių reformai buvo ruošiamasi maždaug pusantrų metų. Tačiau, anot pašnekovo, ji kurį laiką buvo užsigulėjusi Seimo stalčiuose ir galų gale ganėtinai greitai buvo priimta veikiant tam tikroms emocijoms po Lietuvą sukrėtusios Matuko tragedijos.

„Galiu pasakyti, kad kaip studentui prieš egzaminus pritrūksta paskutinės nakties, taip ir mūsų Vyriausybės atstovams ar kai kuriems valdininkams – laiko pasirengti permainoms. Yra daug teisės aktų, kurie yra neišbaigti, vyrauja didžiulė biurokratija ir begalė nenusistovėjusių praktikų. Retkarčiais pasitaiko tokių situacijų, kuriose nežino, kaip elgtis nei vaiko teisių apsaugos specialistai, nei aš pats“, – sakė J. Panka, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius. Jo pareigybė taip pat yra vaiko teisių apsaugos reformos produktas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Specialistems linkiu sveikos nuovokos darbe.

  • o va sita pareigybe tai juokinga, kokios sito pono pareigos? ziuret kaip kiti dirba?

    • Miela ponia jeigu pasidomėtumėte ką tenka šiam ponui nudirbti ir kiek jis nudirba kaži ar dar būtų juokinga.

Rekomenduojami video