2024/06/25

 

RENOVACIJA KRUTA IŠ VIDAUS

Pastaruoju metu Kupiškyje daugiabučių namų renovaciją bene labiausiai simbolizuoja amžiaus statybomis pavadinta Vilniaus g. 79 namo aplinka. Kitokių šio proceso ženklų plika akimi lyg ir nematyti. Kad rajone daugiabučių namų atnaujinimo procesas kažkur įstrigęs, mano nemažai kupiškėnų, tarp jų ir išrinkti į rajono Tarybą politikai.

Su jais nesutinka minėtus procesus administruojančios įmonės UAB „Kupiškio komunalininkas“ atstovai.
Kaip yra iš tiesų?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Per statistikos prizmę

Apie daugiabučių namų renovacijos eigą rajone pasikalbėjome su UAB „Kupiškio komunalininkas“ direktoriumi Rimantu Adomausku, šios bendrovės vyr. inžinieriumi Sigitu Dulksniu ir vyr. finansininke Algimanta Jablonskiene.

R. Adomauskas teigė, kad daugiabučių namų atnaujinimo procesas rajone tikrai juda į priekį. Tiesa, informacijos apie tai pastaruoju metu žiniasklaidoje gal ir mažoka. Taigi pakalbėti yra apie ką.

A. Jablonskienė pateikė tokią statistiką: šiuo metu iš viso atnaujinti 32 daugiabučiai namai (3 Šepetoje, kiti Kupiškyje).
„Dabar jau yra išduoti leidimai dar 8 daugiabučių namų (Melioratorių g. 12, Noriūnuose, Liepų g. 9 ir Ryto g. 2 Šepetoje, S. Dariaus ir S. Girėno g. 2, Vytauto g. 38, Vytauto g. 55, Taikos g. 4 ir Krantinės g. 10 Kupiškyje) atnaujinimo darbams. Taigi prasidėjo trečias renovacijos etapas. Šių darbų iki šiol nematėmes, nes jie vyko namų viduje. Buvo keičiami radiatoriai, šildymo sistema, lietaus kanalizacija, montuojama kita santechnikos įranga. Vidaus darbai visuomet ilgiau užtrunka. Nuo jų pradėti renovacijos darbus labai svarbu, kad gyventojams nekiltų grėsmės nesulaukti laiku šildymo sezono pradžios. Sienų šiltinimo darbai paprastai eina daug greičiau. Vytauto g. 38 namo ir stogas sutvarkytas. Čia jau pradėti sienų šiltinimo darbai. Visi šie daugiabučiai namai turėtų būti atnaujinti iki šių metų gruodžio 31 dienos. Prie jų dar prisijungia ir devintas namas Gedimino g. 38A. Jau paskelbtas šio namo atnaujinimo (modernizavimo) techninio darbo projekto konkursas“, – išsamiai apie atliktus ir atliekamus daugiabučių namų atnaujinimo darbus papasakojo vyr. finansininkė.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Renovacijos per prievarta. Gasdinimas,manipuliacija. Neiveikia zmoniu taip, tai kviecia pastiprinimui is savivaldybes koki veikeja, kad pagasdinti kiek kainuos atsisakymas , kurie gauna lengvatas.
  Reikia renovaciju daugeliui, bet ne tokiu siulomu. Protingi pasidarytu be tokiu prabangiu tarpininku ir tai ka reikia, o ne ka primeta.

  • Matosi, kad ir pats būsi iš tų protingųjų, kurių butas – jų tvirtovė, o namo stogas, rūsys, vamzdynai ir kt. – kažkieno, net tik ne mano. Kažin kur bėgsi, kai visa tai prakiurs?

   • Kad vamzdynu, kuriuos reikiavtvarkyti, tai netvarko , kai rasot astakyma , tai pries tai domekites ka jie ten ir kokiom kainom tvarko. Kas sako, kad jos nereikia-reikia, bet ne primestines, kuri ispusta. Be to kodel man reiketu ir kitiems grozio pirma, o camzdynas senas,sutrunijes net i programa neieina. Malonu, kad agituojate uz, bet ieskokit silpnosios grupes, kurie tiki pasakom ir pilnu kompensavimu

    • Oj kaip teisingai pastebeta… svarbu bus isore grazi, o vamzdynas…
     Bobutem pasake, kad gaus kompensacijas, tai oj valio, valio visos.. visas namas vien bobulkos, uzteko puses ju noro renovacijai ir viskas, jaunas pries jas nepapusi, nes jos isivaizduoja, kad joms daaaaug kompensuos..

Rekomenduojami video