2024/07/15

 

UŽ ATLANTO – SU ŽINIA APIE KUPIŠKĮ

Šiais metais sukanka 25 metai, kai vyksta intensyvus Lietuvos kariuomenės ir JAV Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos bendradarbiavimas karinėje srityje. Šia proga į JAV kartu su Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) pėstininkų grupe pirmą kartą skrido ir keletas karių savanorių, dirbančių civilinį darbą. Tarp jų – ir Kupiškio r. savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 504 kuopos karys savanoris Vytis Zavackas.

Audinga SATKŪNAITĖ

Įveikė atranką

Birželį įgyti patirties JAV Pensilvanijos „Fort Indiantown Gap“ mokymo centre ir poligone skrido trys KASP pėstininkų skyriai iš Dainavos apygardos 1-osios, Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios bei Didžiosios kovos apygardos 8-osios rinktinės. Šie kariai 2017 metais tapo KASP geriausio pėstininkų skyriaus varžybų prizininkais.

Minint Krašto apsaugos savanorių pajėgų ir JAV Pensilvanijos valstijos Nacionalinės gvardijos bendradarbiavimo 25-ąsias metines į JAV kartu su KASP pėstininkų būriu vyko ir KASP bigbendas bei devyni įvairių darbo sričių kariai savanoriai iš visos Lietuvos. Pastarųjų pagrindinis tikslas buvo ne tik atstovauti Lietuvai ir savo darbo sričiai, bet ir pasidalyti patirtimi, užmegzti glaudų bendradarbiavimą siekiant įgyvendinti tolimesnius bendrus projektus.

Civilinį darbą dirbančius karius savanorius kaip kandidatus vykti į JAV pateikė kiekviena šalies rinktinė ir joms atstovavo vienas arba du kariai savanoriai. Į JAV skrido kariai savanoriai iš Klaipėdos, Alytaus, Zarasų, Kauno, Biržų.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • baikite išžeidinėti tai jaunas ir labai padorus žmogus o tu seni nepamiršk kad palikai savo pašto kodą Sėkmės tau Vyti

  • Gerbiu už pasiryžimą tapti kariu savanoriu, už Kupiškio r. pristatymą tolimoje šalyje.

    • Koks gi jis karys – kontoros kėdės trintukas:)

  • Į Sibirą netinkamas buvo? Ar nuo Sibiro į vakarus bėgo? Seniau į Sibirą geriausius lietuvius patriotus vežė.

Rekomenduojami video