2024/07/15

 

AR KUPIŠKIS TURI VIZIJĄ?

Jurgos Banionienės nuotrauka

Tokį ambicingą klausimą sau uždavė visuomeninio Kupiškio alumnų sambūrio iniciatoriai ir sutarė to paklausti visų kupiškėnų.

Audinga SATKŪNAITĖ

Ką žino apie Kupiškį kitų Lietuvos regionų gyventojai, padės atsakyti Visuomenės nuomonių tyrimų bendrovės „Vilmorus“ apklausa. Alumnų entuziazmo dėka, sociologinių tyrimų rinkos lyderė sutiko savo žvilgsnį atsukti į Kupiškio kraštą ir klausimą „Ką žinote apie Kupiškį“ įtraukė į bendrovės atliekamą nacionalinę apklausą, o kupiškėnų nuomonės klausiama Kupiškio alumnų platinamoje anketoje.

Kupiškėnų būrimosi į neformalų alumnų klubą iniciatorius Tomas Niurka sakė, kad per „Pokyčių dirbtuvių“ renginį Kupiškyje viena iš daugiausiai dėmesio sulaukusių iškeltų aktualių problemų buvo Kupiškio identiteto, krypties, kur einame, nebuvimas, t. y. apibrėžtos vizijos neturėjimas. Tai ir lėmė, kad susibūrė iniciatyvinė grupė, kuri bandys ieškoti aiškesnės krypties.

„Vizija atsako į klausimą, kur link einame, kokį Kupiškį norime matyti. Gera vizija turėtų kalbėti apie 10–20 metų ateitį, apibrėžti norimą situaciją tuo metu Kupiškyje. Vizija turėtų būti taikli, aiškiai suprantama ir trumpa – tilpti į vieną sakinį. Vizija turėtų būti ir įkvepianti, ambicinga, bet kartu ir realistiška.

Formaliai Kupiškis turi viziją, kurią gerai paieškoję galime rasti Kupiškio rajono plėtros iki 2020 m. strateginiame plane. Ji skamba taip: Kupiškio rajonas – ekologinio mąstymo, palankus verslui, aplinkai ir gyventojams kraštas. Tačiau jei kalbėtume, kuri įkvėptų ir skatintų jos link eiti visus kupiškėnus, manau, tokios neturime. Net ir dabartinė vizija iki 2020 m. iš esmės nėra labai bloga, bet tuomet reikia ją skelbti, ji turi būti žinoma ir priimtina visiems kupiškėnams“, – įsitikinęs T. Niurka.

Vizijos Kupiškiui pokyčių grupės darbe dalyvaujančio kupiškėno Justo Baciuškos nuomone, vizija negali būti siauras dalykas – tai visas veiklos sritis (infrastruktūrą, meną, kultūrą ir pan.) vienijantis dalykas, mintis ir idėja. Tarkim, Panevėžys prisistato kaip robotikos miestas, Anykščiai nori tapti pramogų sostine ir pan.

Anot Kupiškio mero Dainiaus Bardausko, vizija reikalinga visada ir viskam – miestui, valstybei, doktrinai, projektui, todėl ji reikalinga ir Kupiškiui. D. Bardauskas pabrėžė, kad krašto išskirtinumą Lietuvos kontekste lemia daug veiksnių – vidinių ir išorinių, net ir geopolitinė situacija ir, žinoma, nacionaliniai teisės aktai, politika regionų atžvilgiu, ypač tokios mažos savivaldybės kaip Kupiškis, palankia jos nepavadinsi.

„Galima viziją turėti vakare, bet ryte nubudus sužinoti, kad reikės kitos vizijos, nes aplinkybės ir galimybės pasikeitė. Be abejo, jaunų žmonių iniciatyva, kurie ėmėsi ieškoti ir formuluoti Kupiškio viziją, sveikintina. Kuo daugiau jėgų, protų dirbs mūsų krašto labui, nesvarbu, ar žmonės gyvena Kupiškyje, ar kažkur išvykę, bet laiko save kupiškėnais, tuo bus kraštui geriau. Jaunimo veržlumo ir vyresnio amžiaus žmonių patirties simbiozė – potencialas, kuris išties gali vesti prie realių, Kupiškiui labai reikalingų dalykų“, – sakė Kupiškio rajono savivaldybės meras.

Apklausą apie Kupiškio viziją rasite čia

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Kad atsinaujinti Kupiškiui reikia,tai tas tiesa,bet nebūtinai dėl svečių ar valdininkų.Visų pirma reiktų paklausti gyventojų ką iš tikrųjų reikia pirmiausia tvarkyti.Ar būtina buvo išpjauti gražuoles egles?Juk naujiems metams ir vėl reikės puošti.Palėvenėlėje, prie buvusios mokyklos,liko tik prastos,nes pati gražiausia, vicemero nurodymu, buvo nukirsta. Teisingai pasakyta,kad ir žmoniškas tualetas turėtų būti,tai svečiams ir saviems pravers.Sutinku,kad meras turi ir gerų užmojų,tik reiktų daugiau diskusijų,pasitarimo su liaudimi,susiklausymo,viešumo.Nežinodami žmonės tiesos prikuria būtų ir nebūtų pasakojimų,įtarinėjimų….

 • Labas rytas , ačiū tiems kurie pritaria ir supranta atsinaujinimą.Manau , kad mūsų aikštė bus šiuolaikiška, moderni, nebus gėda patiems ir prieš miesto svečius. Turime suprasti , kad aikštė ir parkas skiriasi,
  daugelis maišo šias sąvokas , jau pats žodis aikštė nuo AIŠKU , t.y. atvira ir pan.Galiu pasakyti, kad ir gėlynų ir medžių atnaujintoje aikštėje tikrai bus. bus.DĖL TŲ PALIKTŲ MEDŽIŲ , TAI ĄŽUOLAI, ILGAAMŽIAI MEDŽIAI, PALIKOME JUOS NEBEAITRINOME ŽMONIŲ IR POLITIKIERIŲ KURIE MIELAI NAUDOTUSI SITUACIJA.
  Visiems geros pavasarinės nuotaikos ir atsiprašau už nepatogumus kuriuos tenka ir teks patirti dėl vykstančių mūsų mieste darbų po kurių jis taps patrauklesnis , patogesnis, gražesnis

  pagarbiai Dainius Bardauskas

  • Tai reikia suprasti, kad čia meras rėkauja? Kodėl? Visi žino, kad bet kokie darbai sukelia nepatogumų. Kiek rausia šilumininkai- ir išgyvenam. Išgyvensim ir dabar. Tik aikštė be Lingaudalas jau nebe tokia bus. Taip ta šventė sutraukdavo visokius išeivius iš Kupiškio pas gimines… Nors kai kurie mūsų inteligentai joje ir nesilankydavo be specialaus pakvietimo. Bet daugybei žmonių tai buvo susitikimų dienos ir vieta.

   • Bet daug kam Lingaudala ir nusibodo. Tas pats per tą patį. O giminės gali suvažiuoti ir kitom progom.

    • Tikriausiai tiems, kas joje nesilanko. Ar respublikinės dainų šventės nusibodo? Ar poezijos pavasariai nusibodo? O Rokiškio teatro festivaliai ? Taigi irgi viskas ir ten tas pats per tą patį. Jei kiaulė nepakelia snukio į dangų, tai debesų jai ir nėra- vis tos pačios gardo sienos.

   • tai jau Lingaudala gali vykti ir ant kokių pašvintintų Dijokalnių,Pyragiuos ir visur kitur.Aikštė tegul pailsi.

    • Tai kam tada aikštė ? Statysime valdančiųjų biustus ?

    • Taip, taip. Viskas jauniems, viskas bagotiems ratuotiems. Per Kupiškį dar gali patraukti nebejaunas būdamas iki centro. O jau Dijokalniai, Uoginiai, Pyragiai… Nepamirškit, kad Kupiškis- senstantis miestas. O ir svečiai labiau renkasi užeiti į kavinę, kad pasinaudotų tualetu, o ne atkišti erkėms užpakalį ar labai jau nelabai kokian biotualetan užeiti. Norėtume civilizuotų, o ne ekstremalių dalykų. Aikštė gi ne vien tik vėliavoms pakelti ir valdančiųjų savoms partijoms panegyrikas pilti.

 • Tai ir gerai reikia keistis o ne prie vieno vaizdo kelius dešimtmečius būtį sutvarkis bus gražu, bet vienas pastiabėjimas jus pažiūrėkit kur paliko tuos medžius kokie jie baisus šakos kokios sudžiuvusios ir patys medžiai nebe pirmos jaunystės tik vienas ąžuolas tenai vertas palikimo jie visi reikia šalint ir pasodinti naujų priekis aikštės bus gražus o tie medžiai baisuokliai vaizdą gadins gal iš karto susitvarkom kad po kelių metų vėl nereikėtų tvarkyti ir pinigų leisti gerb.Gasiūnai ir mere pagalvokim visi kartu ir gerai dar kartą pažiūrėkim į juos ar tikrai jie verti palikimo.

 • Viešpatie , – vėl nelaimingąjį čirvų kalnelį kasa .Kuo šį kartą nustebins kupiškėnus? Savo metu buvo pakili žalia oaze vidury miestelio, paskui nukasė , – išklojo plytelėmis ir įrengė fontanus . Kol dirbo fontanai vaizdas buvo pusėtinas, – bet kai vietoje jų pasidarė gėlynai,- vaizdelis buvo jau ne koks. Bet ką dabar sugalvojo, -išbetonuos visą aikštę?

Rekomenduojami video