2024/06/13

 

ŠIAUDAS SKĘSTANTIEMS BUS PLONESNIS

Užimtumo programų dalyviai yra tikras išsigelbėjimas seniūnijoms, kai reikia tvarkyti aplinką. Valio Staburo nuotrauka

Šių metų biudžete 43 proc. mažėja dotacija Savivaldybės patvirtintoms užimtumo didinimo programoms finansuoti.
Kas lėmė tokį sumažėjimą? Ar bus patenkintas Kupiškio rajono žmonių, nerandančių darbo, poreikis nors kiek užsidirbti?

Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Statistikos dėlionė

Iš esmės užimtumo didinimo programos veikia panašiu principu kaip iki praėjusių metų pirmo pusmečio veikusios viešųjų darbų programos. Per tas programas įdarbinami bedarbiai, registruoti darbo biržoje. Pirmenybė įsidarbinti pagal rajono Tarybos patvirtintą tvarką teikiama labiausiai pažeidžiamoms socialinėms asmenų grupėms. Tokių yra net dešimt. Trumpai tariant tai asmenys, gaunantys piniginę socialinę paramą, grįžę iš įkalinimo vietos, jaunuoliai iki 25 metų, kuriems iki pilnametystės buvo skirta rūpyba, vyresni nei 40 amžiaus žmonės ir pan.

Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Reda Totorienė sakė, kad pagal registruotų rajone bedarbių skaičių ir poreikį juos įdarbinti Savivaldybė iš Finansų ministerijos prašė apie 211 tūkst. eurų Užimtumo didinimo programai finansuoti. Tačiau ministerija šiemet tegalėjo skirti tik tokio lygio finansavimą, kuris yra 43 proc. mažesnis nei pernai.

Savivaldybės pateiktais duomenimis, visa 2018 metų dotacija Užimtumo didinimo programai yra 100 700 Eur, iš jų 97 000 Eur darbams vykdyti, 3 700 Eur administravimo išlaidoms.
2017 m. visa dotacija siekė 176 900 Eur. Viešiesiems darbams (iki 2017-06-30) – 31 900 Eur, iš jų 28 000 Eur darbams vykdyti, 1 950 Eur kitoms susijusioms išlaidoms, 1 950 Eur administravimui. Pagal šias programas dirbo 42 asmenys.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Taigi ir žmonių mažėja… Tik Kupiškio darbdaviams dar vaidenasi, kad už vartų eilė ilgiausia ir visi skinasi kelią alkūnėmis 🙂

Rekomenduojami video