2023/11/29

 

EMIGRANTŲ SUSIGRĄŽINIMO MISIJA – SĄLYGIŠKA

Jurgitos Žiukaitės nuotrauka

Nuo 1990 iki 2017 metų iš Lietuvos išvyko beveik milijonas gyventojų. Statistika iškalbinga: tik mažiau nei šeštadalis jų sugrįžo.

Vos prasidėjus 2018 metams prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikime su savivaldybių merais ragino skirti daugiau dėmesio iš emigracijos parvykstantiems žmonėms.

Kupiškio rajono savivaldybės mero Dainiaus Bardausko teigimu, būtina rūpintis ne tik tuo, kaip susigrąžinti išvykusius kraštiečius, nes pavojaus varpai skamba mąstant ir apie vidinę migraciją, ir apie mažėjantį gimstamumą.

Audinga SATKŪNAITĖ

Emigracijos žemėlapis

Rajono savivaldybės meras D. Bardauskas tvirtino, kad jam pradėjus eiti pareigas viena iš užduočių buvo sudaryti emigravusių rajono gyventojų duomenų bazę, tačiau pasikeitus aplinkybėms šis darbas nebuvo padarytas iki galo. Prieš keletą metų pradėti rinkti duomenys iškalbingi ir aktualūs iki šiandien.

„Mes norėjome sužinoti, po kokias šalis yra išsibarstę kraštiečiai. Daugiausia jų gyvena Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje. Kiek mažiau – Švedijoje, Vokietijoje, Danijoje“, – sakė D. Bardauskas.
Anketa, kurią pildė svetur įsikūrę rajono gyventojai, buvo išplatinta socialiniame tinklalapyje.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • O kam grįžti,juk valstybei nereikia normalių žmonių,o kiek dar išvažiuos. Mūsų valstybė tik rūpinasi alkoholikais,kurie nieko negeba tik reikalauti. Čia greitai liks tik asocialūs žmonės,o viso kiti pabėgs,juk kiek galima arti už mažą algelę.

    • Ne alkoholikai o ligoniai

    • Taip, beveik visi normalesni palieka provinciją. Taip jau nuo senų laikų. Dabar galimybės didesnės, todėl daugiau ir išvyksta. Niekas nežino kas sulaikytų nuo emigracijos. Pasvaičioja, pasvaičioja ir viskas. Visi nori gyventi geriau, lengviau. Maža kas čia susikuria gerą gyvenimą.

Rekomenduojami video