2023/02/08

 

ŠEIMININKŲ DAUG – TVARKOS NEMATYTI

Kupiškio valsčiaus statinių komplekso valsčiaus raštinės pastatas įtrauktas į Kultūros vertybių registrą, todėl jo būklė stebima lyg per padidinamąjį stiklą. Nors kai kurie remonto darbai jau atlikti, bet nerimą kelia stogas. Jurgos Banionienės nuotrauka

Atnaujinama miesto aikštė pretenduoja tapti ne tik pasididžiavimo verta vieta, bet ir rimtu priekaištu aplink centrą išsidėsčiusiems neprižiūrimiems pastatams.

Vietos valdžiai dažnai reikia laužyti galvą dėl Gedimino gatvėje netoli tilto stovinčio pastato, kuris įrašytas ir į Kultūros vertybių registrą. Nors Kupiškio valsčiaus statinių komplekso valsčiaus raštinės pastate darbai pamažu juda, bet koją kiša tai, kad ne visi savininkai nori prisiimti atsakomybę už turimą turtą.

Audinga SATKŪNAITĖ

Paveldosaugos objektai stebimi

Į rajono Savivaldybės saugomų paveldo objektų sąrašą yra įtraukta nemažai pastatų, kurie stebimi, analizuojami šių objektų pakitimai, o pastebėjus neigiamus pastatų pokyčius, kreipiamasi į savininkus dėl atsiradusių defektų pašalinimo.

Anot Kupiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Mariaus Mališausko, nemažai miesto ir rajono paveldosaugos objektų priklauso privatiems asmenims. Jų suskaičiuojama net septyniolika.

„Savivaldybei viena iš priskirtų valstybės saugomų objektų apsaugos funkcijų yra tikrinti kultūros paveldo objektų būklę, kaupti informaciją ir ją teikti Kultūros paveldo departamentui pagal kultūros ministro nustatytą stebėsenos tvarką“, – sakė pašnekovas.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Galėtu šita lauža nugriaut

  • Arba tegu susitvarko, arba parduoda tam, kas moka tvarkytis. Pastatas centre, labai negrazu.

  • Labai įdomu , kas gauna į kišenę,už išnuomotas patalpas, tas turi ir rupintis minimu pastatu,kam dar ieškot kažko ,,pažasty“. Kiek žinau ten pilna akcininkų, tai kur prapuolė organizatorius Dugnas? gal jis čia viskam vadovauja su Pakarkliu?gal kas žinot diskutuokim.

  • Ne sita Savivaldybes valdzia atidave si pastata. O kad jo seimininkai prastai tvarkosi, tai matosi is vizdo.

  • Gėda Kupiškio savivaldybei, kad tokį pastatą leido privatizuoti. Juk tai prieškarinis valsčiaus pastatas, o tai yra dabartinės savivaldybės pirmtakas. Labai įdomu kaip rajono Taryba priėmė tokį neapgalvotą sprendimą, privatizuoti tokį pastatą.

  • Manau galėtų valstybei ir atiduoti jei nesugeba savo turtu pasirūpinti.

  • galėtų ir valstybė prisidėti prie paveldo objektų priežiūros

  • butina tvarkyti , ar savininkai ar nuomininkai,

Rekomenduojami video