2024/05/22

 

Į MOKYKLĄ – IR ŠEŠIAMEČIAI

Tėvams suteikiama teisė patiems nuspręsti, ar leisti vaiką į priešmokyklinę grupę vienais metais anksčiau. Jono Kokoškino nuotrauka

Šalyje siekiama ankstinti ugdymo procesą. Nuo šių metų rugsėjo į pirmą klasę galės žygiuoti ir šešiamečiai. Dėl to apsispręsti teisė paliekama tėvams. Jie galės nutarti, nuo kelerių metų – penkerių ar šešerių – jų atžala pradės lankyti priešmokyklinę grupę.

Jurga BANIONIENĖ

Tėvams – laisvė rinktis

Seimo priimtomis Švietimo įstatymo pataisomis, įsigaliojusiomis nuo vasario 1 dienos, nutarta sudaryti sąlygas tėvams nuspręsti, kokio amžiaus – 5 ar 6 metų – vaikas pradės lankyti priešmokyklinę grupę. Atitinkamai pradinį ugdymą vaikas pradės 6 ar 7 metų. Iki dabar buvo nustatyta, kad priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 6 metai, o pagal pradinio ugdymo programą pradedamas ugdyti sulaukęs 7 metų.

Pasak Kupiškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Jurgitos Trifeldienės, 2017 metų gruodžio 19 d. Seimas patvirtino Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo tam tikrų straipsnių pakeitimą. Ten išdėstyta nuostata, kad priešmokyklinis ugdymas pradedamas vaikui, kai kalendoriniais metais (jie prasideda sausio 1-ąją ir tęsiasi iki gruodžio 31 dienos) jam sueina šešeri metai. Jis gali būti teikiamas anksčiau tėvų sprendimu, bet ne anksčiau, nei vaikui sueina penkeri metai. Šiuo įstatymu ir kitais teisės aktais atsisakyta privalomo vaiko brandumo vertinimo švietimo pagalbos tarnyboje.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausias komentaras
  • Buna vaiku, kurie jau 5-6 metu yra pasiruose i mokykla, sukaupia demesi,elgiasi ir bendrauja puikiai. Deja, buna mokyklinuku, kuriu elgesys toks, kad atrodo kad nebuvo tinkamai aukleti, nei mokyti ko nors seimoje.

Rekomenduojami video