2023/11/28

 

NAMO RENOVACIJA – NE TIK GYVENTOJŲ, BET IR UKRAINIEČIŲ SKAUDULYS

Vilniaus g. 79 namą atnaujinantys darbininkai iš Ukrainos tikino negaunantys žadėto atlygio už darbą. Bet Lietuvos darbdaviais nusivylę žmonės rankų nuleisti neketina – žada ieškoti teisybės. Jurgos Banionienės nuotrauka

Apie Vilniaus gatvės 79 namo gyventojų bėdas rašėme ne kartą. Niekaip nesibaigianti šio daugiabučio namo renovacija – didžiulis šiame name gyvenančių žmonių rūpestis.

Šį kartą redakciją pasiekė ne jų, o darbininkų pagalbos šauksmas. Renovaciją vykdanti UAB „Užupio statyba“ neatsiskaito su subrangovais. Daugiau nei porą mėnesių dirbantys ukrainiečiai tikina atlikę beveik visus darbus, tačiau žadėto atlyginimo dar tebelaukia.

Jurga BANIONIENĖ

Tik pažadai

Susitikus su santechnikos darbus atliekančiais ukrainiečiais vyrų veiduose buvo matyti ir pyktis, ir visiška neviltis.

„Darbai beveik padaryti, 99 procentai jų atlikta, liko tik apšiltinti dalį vamzdžių, o jau pusantro mėnesio mums niekas už tai nemoka ir neatiduoda skolų. Už savo lėšas perkame medžiagas. Dirbame praktiškai nemokamai“, – kalbėjo subrangovinės įmonės iš Lenkijos vadovas Hubert Jasinski.

Jis tvirtino, kad jų darbu „Kupiškio komunalininkas“ patenkintas. Namo gyventojai taip pat džiaugiasi, kad dirba bent viena brigada, kuri neišsibėgioja ir tęsia renovaciją neatsižvelgdama į tai, kad su darbuotojais neatsiskaitoma.

Anot H. Jasinski, įmonės „Užupio statyba“ direktorius Jonas Dragūnas kiekvieną kartą žada, kad pinigai bus sumokėti, bet situacija nesikeičia.

Darbininkai galėtų vykti ir namo, bet tikino, kad kol su jais nebus atsiskaityta, jie niekur nevažiuos.

„Ką mes savo šeimoms pasakysime? Kad negavome pinigų? Juk turime mažų vaikų, – su ašaromis akyse kalbėjo Viktoras iš Ukrainos. – Kaip tokiems žmonėms leidžiama užsiimti renovacija, jei jie nieko apie tai nesupranta? Mes sukelsime tarptautinį skandalą, jei reikės, ir į pačią jūsų prezidentę kreipsimė“.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
 • Nei jie idijotai nei ka mulkina kartu su valdžia visus ir šaibas daro

 • visiskas melas per LRT . VIENA IS SALYGU VIESUOSIUOSE PIRKIMUOSE PROJEKTO PARENGIMAS. KO VERZESI I VIESUOSIUS PIRKIMUS RANGOVAS?
  ZINOTE KO? GODUMO VEDAMAS, KOL ESTT NERUPES TOL TA MAFIJA KLESTE IR KITAIP NEBUS. B E T A TEISINAS ,STATYBU INSPEKCIJAI TAIP PAT,
  JIEMS TIKRAI NERUPI. MANAU VISI PRAKVIPE RUKYTU KUMPIU.
  PALANGOJE VIENAS UZSAKOVAS ,KELI RENOVATORIAI, VIENA TEH PRIEZIUROS IMONE. DAUGUMOJE RENOVUOTU NAMU NERASI COKOLINIO PROFILIO ,ANT PAMATU HIDRO IZOLIACIJOS, VIENOS FIRMOS YASTIKINIAI LANGAI ,BALKONU PERTVAROS 1CM STORIO . BALKONU BLOKU DALIJASI SU KAIMYNU. VIENAS SAVO BALKONU ATEITYJE NEPAKEISI NEPADARES KAIMYNUI NUOSTOLIU. VISIEMS TIEK BETAI TIEK STAYBU INSPEKCIJAI ,TIEK SAVYVALDYBEI SAKEM, ATEIJO ISDURE ,SAVAVALISKAI PASIKEITE PROJEKTA IR TIEK ZINIU. TEH PROJEKTAS TIK VIESIEMS PIRKIMAMS PO VIESUJU PIRKIMU NIEKINISGYVENTOJU ATZVILGIU. IS GYVETOJU PRETENZIJU,OBJETO PRIDAVIMUI GIMSTA TEH. PROJEKTO ALAIDOS. NETIKIT?
  https://www.youtube.com/watch?v=1aozggtj7v4

  https://www.youtube.com/watch?v=mpOD-qXDY74

  PERZIUREKITE IDEMAI IR BUS AISKU. PAZIUREKITE
  https://rekvizitai.vz.lt/imone/valstybine_teritoriju_planavimo_ir_statybos_inspekcija_prie_aplinkos_ministerijos/atsiliepimai/
  https://rekvizitai.vz.lt/imone/viesoji_istaiga_busto_energijos_taupymo_agentura/atsiliepimai/

 • 1. Iš renovacijos kišenes pildosi ne tik verslininkai, bet ir bankininkai, prižiūrėtojai ir t.t., o darbas atliekamas atmestinai nuo pat projektų iki pridavimo, tada butai drėksta, pelija, lieka visur nedadarymai, išdaužo, patinkuoja ir palieka, o kad prieš tai žmogus turėjo normalią apdailą,- jiems tas pats. Renovacija reikalinga neprižiūrintiems savo patalpų, o kas prižiūri, būna patys pasikeitę ir radiatorius, bei apsišiltinę, nebent reikalinga išorinių sienų apšiltinimas su apdaila
  2. Lietuvoje baisi bedarbystė, o darbuotojus leidžiame samdyti iš užsienio, kad verslininkams būtų lengviau apgaudinėti,- įstatymo spragos, čia už tai seimūnai pasipinigavo priimdami tokius įstatymus
  3. Norint renovuoti namą, turi dirbti atsakingi inspektoriai, kurie kontroliuotų kiekvieno buto renovacijos kokybę, o ne tik namo išorės, kaip jis atrodo prieš ir po. Nes po renovacijos pagrindinės bėdos lieka būtent butuose, ten daugiausia nukenčia Žmonės.
  4. Medžiagų, projektų kokybė??? Siaubas. Iškala didžiulines skyles,- užtaiso montažinėmis putomis, kurios po 2-3 metų pačios suyra. Po tokių renovacijų, po 20 metų namo būklė bus ženkliai prastesnė, nei būtų be renovacijos.
  5. Kokie didžiuliniai pinigai… Jei pats atsakingai tokius darbus atliktum,- visa tai kainuotų 10 syk pigiau ir kas be ko padarytum ženkliai kokybiškiau su normaliomis statybinėmis medžiagomis
  6. Kokie paskolų procentai? To ne tik Lt nemačius, bet ir visas pasaulis, bankininkams rojus

 • Gaila tu žmogeliu tokiais liudnais veidais žiuri, pamokykit žmones gerieji, tuos darbininkus kad jie sugriaudetu ne lietuvos mastu, gal ben vienam verslininkui apetitas sumažetų

 • butu gerai kad tas atsakingas asmuo (lenkas) kuris atstovauja darbininkus gerai papurtytu virsunes, tad pinigai tuoj pradetu bireti. Tarptautinis skandalas labai padetu – parodytu ar verta pasitiketi lietuviais. Dir. Dragunas prarades gedos jausma jei apskritai ji turejo.

 • selas padarys atsisveikinimo koncerta, gal ant algu tievui duos sumoket.

 • Man ir teko su tokiais „viarslininkais“ susidurt. Tai pinigeliu uz padaryta darba beveik 2 menesius reikejo laukt ir pastoviai primint. Uab anrestas“ is Anyksciai.

 • Idiotai tie verslininkai, tik savo kišenes pildosi, žmonem nemoka atlyginimu, taip gerai dirba tie užsieničiai, baisu

Rekomenduojami video