2023/01/30

 

PAVOJAUS SIGNALO MOKYKLOS NESPAUDŽIA

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Daugumoje miestų ir rajonų mokymosi įstaigos skambina pavojaus varpais dėl pedagogų stygiaus. Švietimo ir mokslo ministerija prognozuoja, kad 2018 metais Lietuvoje pritrūks fizikos mokytojų, nuo 2019 metų – matematikos ir rusų kalbos. O 2020 metais gamtos mokslų, matematikos ir technologijų sričių mokytojų trūkumas bus katastrofiškas.

Atrodo, kad Kupiškio rajoną tokios prognozės kol kas aplenkia, o atsiradus vienos ar kitos srities pedagogų stygiui gelbėja kolegos. Vis dėlto didesnį galvos skausmą mokymosi įstaigų vadovams kasmet kelia mokinių mažėjimas.

Audinga SATKŪNAITĖ

Situacija nėra kritinė

Kupiškio r. savivaldybės Kultūros, švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Knizikevičius tvirtino, kad šiuo metu vos dvi rajono mokyklos ieško pedagogų. Prieš naujuosius mokslus metus Šepetos Almos Adamkienės pagrindinė mokykla paniro į geografijos ir istorijos mokytojo paieškas, nes čia dirbusi pedagogė ketina išeiti vaiko priežiūros atostogų. Alizavos pagrindinėje mokykloje reikalingas istorijos mokytojas. Tiesa, į šių mokymosi įstaigų laisvas pedagogų vietas jau yra svarstomos potencialios kandidatūros. Patys rajono mokyklų vadovai suinteresuoti kuo greičiau rasti vienos ar kitos srities pedagogą, kad atėjus rugsėjui komanda būtų visiškai sukomplektuota. Taip pat ieškoma asmens, kuris galėtų eiti ikimokyklinio ugdymo pedagogo pareigas Rudilių Jono Laužiko universaliame daugiafunkciame centre.

„Didelio mokytojų stygiaus rajono mokyklose nėra ir tokia padėtis kasmet yra gana stabili. Neretai išgirstame, kad kituose rajonuose trūksta tiksliųjų mokslų, informacinių technologijų, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo srities pedagogų, tačiau pas mus to nėra. O problemos, kurios dėl mokytojų kildavo prieš naujuosius mokslo metus, visuomet išsispręsdavo“, – konstatavo V. Knizikevičius.

Jis nebuvo tikras, ar prieš naujuosius mokslo metus skyriaus nepasieks žinios apie pedagogų stygių kitose mokymosi įstaigose, nes kol kas ne visi mokyklų vadovai ir pedagogai yra sugrįžę iš atostogų. Savivaldybės specialisto manymu, iš esmės situacija neturėtų pasikeisti.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Tas atleidimas gal kaip ir visu, iš tos mokyklos atleidžia, o dirba kitose mokyklose, nors išeitines didžiules gauna, tokia Kupišky tvarka, ar ne p. Vytautai?

  • Jūsų didžiausiam džiaugsmui Bartienė išeina nuo ugsėjo 1

  • Įdomu koks jaunuolis pakeistų Bartienę? Kai nebus norinčių mokytis- išeis.

  • Ponas švietimiešiu vade, paimkit mokytojus kurie darbo biržoj registruoti, ir labai įdomu kiek dar dirbs p. BARTIENE, IR NAUDOSIS MOKYKLOS PATALPOMIS MOKYDAMA VAIKUS ANGLU KALBOS? apmoketinkit, kodel jai tokios išimtys? tad leiskit visoms mokytojoms tą daryti, nes mokiniai mokosi ir pas litus mokytojus

  • Kai nematai, tai ir nėra.

  • Nera problemu?Paziurekit darbo birzos puslapyje kiek Kupiskis mokytoju iesko.

Rekomenduojami video