2023/02/05

 

MEDUMI TEPTI SANTYKIAI SU JAPONIJA

Rajono bitininkai respublikinėje bitininkų šventėje Panevėžio rajone. Nuotrauka iš Kupiškio bitininkų draugijos archyvo

Rajono bitininkai respublikinėje bitininkų šventėje Panevėžio rajone.
Nuotrauka iš Kupiškio bitininkų draugijos archyvo

Kupiškio r. savivaldybės ir Japonijos ambasados draugystė vis tvirtėja. Po truputį mezgantis bičiuliškiems ryšiams su Tekančios saulės šalimi, yra vilties, kad ateityje kupiškėnų bitininkų medų skanaus ir japonai. Žinoma, netrumpą kelią dar reikia nueiti. Šis klausimas buvo dingstis susitikti su Kupiškio bitininkų draugijos atstovais. Bičiuliai turėjo ir daugiau kuo pasidžiaugti – šį savaitgalį jie dalyvavo respublikinėje bitininkų šventėje, kuri šiais metais vyko kaimyniniame Panevėžio rajone. Kaip ir pernai, taip ir šiais metais, mūsų krašto atstovai sėkmingai joje pasirodė.

Jurgita BANIONIENĖ

Kupiškėnų medų – Japonijai

Mūsų rajono bitininkai ieško naujų rinkų produkcijai realizuoti. Vasario mėnesį Kupiškyje pirmą kartą lankėsi Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Tąsyk susitikimo Kupiškio rajono savivaldybėje metu užsimezgė diskusija apie bendradarbiavimo tarp šalių galimybes. Ambasadorius užsiminė, kad Japonijoje būtų labai paklausus lietuviškas medus. Liepą T. Shigeeda kartu su žmona į Savivaldybę atvyko antrą kartą. Susitikta su bitininkų draugijos atstovais. Susitikimo tikslas buvo ieškoti galimybių padėti kupiškėnams bitininkams užmegzti prekybinius ryšius su Tekančios saulės šalimi.
Rajono meras Dainius Bardauskas teigė, kad, diplomatiškai vertinant, jau antras per tokį trumpą laiką Japonijos ambasadoriaus vizitas mūsų rajone yra svarbus ženklas. „Šis kontaktas yra labai geranoriškas. Manau, kad jo ekscelencija T. Shigeeda ir jo žmona Michiko tiesiog pamilo Kupiškio kraštą ir jo žmones, jiems čia patinka. Aišku, jie turi ir tam tikrų praktinių sumetimų – svečius domina lietuviškas medus. Japonijoje žmonės medų vartoja, tačiau skystą, kieto medaus vartojimo kultūra dar tik pamažu skinasi kelią. Tačiau skystas medus – netikras, praradęs visas savo vertingąsias savybes, o Japonija, kaip ir visas pasaulis, šiuo metu gręžiasi į natūralų, nemodifikuotą produktą.“

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Pipiec kokia pramones saka kupiski atsivere paplauks medaus cunamis pas japoskes 🙂

  • Vėl buvo atvažiavę jeponai? Ar čia seniai kur buvo?

Rekomenduojami video