2024/07/15

 

PRIE KAPINIŲ – LAISTYTUVŲ MEDŽIAI

Prie senųjų miesto kapinių ir naujųjų Byčiuose atsirado stovai su laistytuvais. Jurgitos Banionienės nuotrauka

Prie senųjų miesto kapinių ir naujųjų Byčiuose atsirado stovai su laistytuvais.
Jurgitos Banionienės nuotrauka

Į senąsias ir naująsias kapines kapaviečių tvarkyti atvykstančių žmonių laukia naujovė – prieš porą savaičių čia pastatyti stovai ir ant jų sukabinti laistytuvai. Ne kiekvienas turi galimybę su savimi atsivežti laistymui skirtas priemones. Taigi komunalininkai mano, kad šia paslauga žmonės aktyviai naudosis. Abejonių kelia tik viena – ar jie nebus išvogti.

Jurgita BANIONIENĖ

Vieno jau neliko

Pakalbintas UAB „Kupiškio komunalininkas“ direktorius Rimantas Adomauskas papasakojo, kad per beveik dvi savaites, kai sustatyti vadinamieji laistytuvų medžiai, kol kas dingo tik vienas laistytuvas. „Matysime, ar kupiškėnai šį egzaminą, kad svetimo turto į namus neštis negalima, išlaikys. Jei laistytuvai nebus „privatizuojami“, gal nupirksime bendram naudojimui grėblių, kibirų žolei susikrauti, kitokio inventoriaus. Šnekėsime su kapinių prižiūrėtojomis, jos geriausiai žino, ko reikia“, – kalbėjo R. Adomauskas.

Abiejose miesto kapinėse pastatyta po stovą su šešiais laistytuvais. Kol kas kapinių prižiūrėtojai nakčiai ant stovų palieka ne visus juos, tik pusę. Jei kapų tvarkymui skirtas inventorius nuo kapinių nedings, planuojama laistytuvų palikti ir daugiau.

Gyventojų patogumui

Pasak R. Adomausko, kai kuriems įmonės darbuotojams teko lankytis kitų rajonų kapinėse ir matyti, kad gyventojams tokios paslaugos nemokamai teikiamos. Viliamasi, kad ši naujovė prigis ir pas mus.
Direktoriaus teigimu, ne visi žmonės, kurie atvyksta tvarkyti kapaviečių turi galimybę su savimi atsivežti reikalingus įrankius.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Dalintis
Vėliausi komentarai
  • Nu ne kuopiskenu charakteriui toks bespredielas garantuotai nupizens tuos purskeklius

  • Kažkaip mumyse labai giliai įsišaknijęs „tarybinis paveldas“: jei bendro naudojimo- tai niekieno (bus mano), jei niekas nemato- darysiu atbulai, negu priklausytų. Savo artimoje aplinkoje turiu žmogų, kuris specialiai neša žoles išmest į kaime stovintį šiukšlių konteinerį, nes bijojo imt nemokamą „kompostinę“(kad paskui neapmokestintų). Niekas žmogaus mąstymo nepakeis..;“O kodėl Petras (Jonas, Kazys…) irgi meta svogūnų lukštus?“ -sulaukiu atsakymo, kai kaskart „auklėju“, kad į šiukšlių konteinerius negalima mest biologinių atliekų.Grįžtant prie „kapinių temos“: Vakarų Europoje kapinėse teko matyt ne tik laistytuvus ir įrankius, bet net karučius. Beje mažesnėse mūsų rajono kapinaitėse taip pat mačiau „bendro naudojimo“ grėblių, kauptukų ir laistytuvų…

    • Gera mintis bendro naudojimo įrankiai.Darant tvarką sandėliuke, atsiranda nebereikalingų kibirų, kastuvų, grėbliukų. Išmesti gaila, pardavinėti po 15 ar 20 centų gaila laiko. Kapinėse bent kažkam iš besitvarkančiųjų bus tam kartui naudingas daiktas.

  • Jei perdazyti geltonai,isdeginti pavadinima kam priklauso tai niekas nepavogs.

Rekomenduojami video