Skelbimai
Pašnekesiai
Aktualijos

IŠ ŠIMONIŲ MOKYKLOS PRIESTATO – KRŪVA LIEKANŲ

Šimonių pagrindinė mokykla neteks priestato.
Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažos vietovės ypač sunkiai atsisveikina su sovietiniu palikimu, nors dažnai jis yra nebereikalingas.
Kupiškio rajono savivaldybė nusprendė į Šimonių pagrindinės mokyklos teritoriją pasiųsti ekskavatorius ir kitą techniką, kad būtų nugriautas senokai nenaudojamas priestatas. Per ilgą laiką jo funkcijos keitėsi: nuo mokymosi bazės iki bendrabučio, kol galų gale tapo užgriozdintu bei griūvančiu sandėliu. Tik dienos, kai jis bus nušluotas nuo žemės paviršiaus, reikės luktelėti.

Audinga SATKŪNAITĖ

Nuo mokymosi klasės iki bendrabučio

Beveik 500 kv. m priestatas pastatytas kiek vėliau nei visa mokykla, apie 1985 metus. Sovietiniais metais priestate buvo įkurta žemės ūkio specialybių mokymo bazė. Čia veikė mokymo klasė, laboratorija, buvo įrengtas mokomojo traktoriaus garažas. Šalia buvo ir dar viena mokyklos aktų salė, kurioje vykdavo įvairūs renginiai.

„Nežinau, kodėl į tą vietą ji buvo perkelta, nes mokykla turėjo aktų salę, kuri ir šiuo metu yra sujungta su valgykla“, – „Kupiškėnų mintims“ sakė Kupiškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Aurimas Martinka.

Pats dabartinėje Šimonių pagrindinėje mokykloje mokęsis vicemeras mena, kad ją bebaigiant 1984 metais netinkamu naudoti pripažinto priestato dar nebuvę. Tiesa, šioje mokymosi įstaigoje A. Martinka yra ir dirbęs, tuomet, 1995 metais, toje mokyklos dalyje veikė bendrabutis, kuris šį statusą perėmė iš senojo. Dar vienoje iš likviduoti nuspręsto priestato patalpoje veikė kirpykla.

„Po keleto metų bendrabutis buvo uždarytas ir nuo to laiko priestatas stovėjo tuščias ir naudojamas kaip sandėlys. Dar kurį laiką pirmo aukšto patalpa, kur anuomet buvo laikomas traktorius, buvo mokyklos autobuso garažu, o kitos vietos buvo užgriozdintos nebereikalingais suolais, senais langais ir panašiomis senienomis“, – pabrėžė A. Martinka.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

Reklama
2 Komentarai

2 komentarai

  1. Domas (79.132.167.222)

    2017-07-11 at 07:51

    Kodėl gerb. Martinka nepasigyrė, kad norėjo tapti Šimonių mokyklos direktoriumi, bet kažkodėl tos pareigos jam nebuvo patiktos…

  2. tvarka yra gerai (78.63.91.232)

    2017-07-11 at 06:41

    ,,Tik dienos, kai jis bus nušluotas nuo žemės paviršiaus, reikės luktelėti“. Įdomu būtų direktorės nuomonė. Gražiau laužo krūva, ar senas visas pastatas? Neišvežto laužo jau kai kur turime ir tai besilankantiems žmonėms bado akis.

Komentarai

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama
Reklama
Į viršų