2024/06/13

 

Bedarbiams – liepą atostogos, o valdžiai galvosūkis

Per patį vasaros darbymetį norintys dirbti ir nors kiek užsidirbti bedarbiai turės dairytis įvairių sezoninių darbelių ne iš valdžios malonės, nes viešųjų darbų pertvarka stabtelėjo iki rugpjūčio.
Rasos Čepaitės nuotrauka

Nuo liepos įsigaliojus naujam socialiniam modeliui, bus taikomas ir naujas Užimtumo įstatymas, kuriame nebėra iki šiol gana paplitusių viešųjų darbų.

Viešuosius darbus dirbusiems bedarbiams tai buvo kone vienintelė proga užsidirbti pragyvenimui bent kelis mėnesius. Šių žmonių darbas buvo didelė paspirtis seniūnijoms tvarkant ir prižiūrint viešąsias teritorijas.

Kviečia teikti paraiškas

Politikai akcentuoja, kad įsigaliojus naujam Užimtumo įstatymui savivaldybės pačios turės mąstyti, kuo užimti bent kiek padirbėti norinčius bedarbius.
Ar tam pasirengusi Kupiškio rajono savivaldybė?

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus Mariaus Mališausko, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viešieji darbai vertinami kaip neefektyvi pagalbos priemonė darbo neturintiems žmonėms. Pagal šių metų gegužę socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintą Užimtumo programų rengimo ir jų finansavimo tvarkos aprašą, šią programą rengia pati savivaldybė, atsižvelgdama į šiuos pagrindinius principus: bendradarbiavimo, kompleksiškumo, individualumo, tęstinumo, efektyvumo, ekonomiškumo bei viešumo.

Plačiau skaitykite „Kupiškėnų mintyse“

——-
Autorius: Banguolė ALEKNIENĖ-ANDRIJAUSKĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video