2023/11/30

 

Pamažu atgimsta Palėvenės vienuolynas

Už daugiau nei 1 mln. litų paramą žadama atvesti į vienuolyną lauko inžinerinius tinklus ir įrenginius, atlikti svirno pastato likusios dalies tvarkybos darbus.
Autorės nuotrauka

Vienas lankomiausių Kupiškio rajono turistinių objektų – Palėvenės vienuolynas – ir šiais metais turės galimybę tęsti jau pradėtą renovaciją. Kupiškio rajono savivaldybės administracija pradėjo vykdyti projektą „Palėvenės buvusio dominikonų vienuolyno ansamblio pritaikymas turizmui“. Už daugiau nei 1 mln. litų planuojama įrengti vienuolyno kieme lauko inžinerinius tinklus ir įrenginius, atlikti svirno pastato likusios dalies tvarkybos darbus.

Teikiamas projektas yra jau antrasis Palėvenės vienuolyno ansamblio restauravimo ir pritaikymo turizmo reikmėms koncepcijos įgyvendinimo etapas. Bendra projekto vertė 1 085 043 litų. Jam skirta 759 167 litų iš ES 2007–2013 metų struktūrinių fondų paramos lėšų pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai prioriteto Viešosios turizmo infrastruktūros ir paslaugų plėtros regionuose priemonę.

Projektas įgyvendinamas ir baigti planuojama iki šių metų lapkričio 30 dienos. Teigiama, kad atlikus numatytus darbus bus galima pritraukti dar daugiau turistų į Kupiškio rajoną ir Palėvenės kaimą. Tikimasi sulaukti ir didesnio verslo atstovų dėmesio aktyviau investuoti į paslaugas, būtina kryptingai plėtoti viešąją turizmo infrastruktūrą.

Palėvenės vienuolynas yra vienas vertingiausių Šiaurės Lietuvos sakralinės architektūros paveldo objektų ir vienas autentiškiausių išlikusių baroko architektūros pavyzdžių šalyje. Šiuo metu tik bažnyčia tarnauja pirminei paskirčiai, tuo tarpu kiti vienuolyno ansamblio pastatai, išskyrus keletą patalpų, dėl blogos būklės negali būti lankomi ar kitaip naudojami.

Šalia vienuolyno atsiveria nuostabus Lėvens upės kraštovaizdis. Tokios sąlygos itin domina Kupiškio krašto svečius.

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Paulius Pranckūnas sakė, kad projektas juda, bet konkretūs darbai dar neprasidėjo. Pagal numatytą planą startuoti žadama pavasarį.

„Projekto nauda – didelė. Į vienuolyną bus atvestos nuotekų, vandentiekio sistemos, suremontuota nebaigta svirno pastato dalis“, – aiškino pašnekovas. Po tokių pokyčių, anot jo, į šį turistinį objektą bus galima įsileisti verslo atstovus. Jau yra pasiūlymų čia išsinuomoti patalpas maitinimui ar kitoms aptarnavimo paslaugoms.
„Palėvenės vienuolynas įtrauktas į visus Kupiškio rajono turistinius maršrutus. Svečiai mielai čia užsuka pasižiūrėti istorinio paveldo. Tikimės, kad pratęsus restauraciją, objektas taps dar patrauklesnis ir lankomesnis“, – tvirtino P. Pranckūnas.

Užs. Nr.134


——-
Autorius: Ingrida NAGROCKIENĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video