2023/12/09

 

Senoliai turės orią senatvę

Vietoje griaunamo senojo Subačiaus senelių globos namo po metų turėtų iškilti naujas ir modernus pastatas.
Autorės nuotrauka

Kupiškio rajone viena iš didžiausių socialines paslaugas teikiančių įstaigų yra Kupiškio socialinių paslaugų centras. Subačiaus mieste veikė šios įstaigos Stacionarių socialinių paslaugų padalinys, kuriame buvo teikiamos socialinės globos paslaugos senyvo amžiaus asmenims ir neįgaliesiems, turintiems fizinę negalią. Dabar ten užvirė darbai ir tikimasi, kad po metų rajono senoliai švęs įkurtuves.

Senasis, jau baigiamas griauti pastatas buvo pastatytas 1940 metais. Jis nebuvo pritaikytas teikti tokias paslaugas senoliams, ankšti gyvenamieji kambariai, blogos darbo sąlygos darbuotojams.

Ši problema pradėta spręsti, kai 2012 m. vasario 22 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra ir Kupiškio rajono savivaldybės administracija pasirašė projekto „Kupiškio socialinių paslaugų centro infrastruktūros modernizavimas“ sutartį.

Projektas vykdomas iš 2007–2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos lėšų įgyvendinant Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ priemonės VP3-2.4-SADM-03-V „Stacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ tikslus ir uždavinius.

Jo įgyvendinimui skiriama 3 474 850,00 litų finansinė parama, iš kurių – 2 953 622,5 Lt ES lėšos.

„Projekto įgyvendinimo pabaiga 2014 metų birželio 30 d. Tikimės, kad viskas vyks sklandžiai ir po metų įsikursime naujame, moderniame pastate, – sakė Kupiškio socialinių paslaugų centro direktorė Aldona Ražauskienė. – Tai bus 30 vietų senelių namai. Juose po 1–2 senjorus gyvens erdviuose kambariuose, šalia kurių bus dušai, vonios kambariai. Labai pasikeis ir darbuotojų darbo sąlygos. Bus įrengta skalbykla, kitos reikalingos pagalbinės patalpos, įsigyta socialinių paslaugų teikimui reikalingos įrangos, baldų bei tikslinė transporto priemonė.“

Užs. Nr.1204


——-
Autorius: Neringa BUTKEVIČIŪTĖ

Dalintis
Komentarų nėra

Sorry, the comment form is closed at this time.

Rekomenduojami video