Kupiškio rajono savivaldybės administracija kartu su partneriu UAB „Kupiškio vandenys“ baigia įgyvendinti projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Kupiškio rajone“ pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą. Projekto įgyvendinimui skirta daugiau nei 14,7 mln. litų parama: iš 2007-2013 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų skirta parama sudaro per 13 mln. litų, o Lietuvos valstybės biudžeto lėšos – per 1,5 mln. litų. Kupiškio rajono savivaldybės administracija projekto įgyvendinimui skyrė per 2 mln. litų, arba 12 proc. projekto išlaidų.
Įgyvendinant šį projektą jau baigti vandentiekio ir nuotekų tinklo plėtros darbai Aukštupėnuose bei Kupiškio miesto Lauko, Topolių, Muziejaus, Kalkyno, Kapų, Piliakalnio, Kalnelio, Dolomitų ir Palėvenės gatvėse.
Šiuo metu pradedami Kupiškio miesto siurblinių Kalkyno, Pergalės ir Pakalnės gatvėse rekonstrukcijos darbai. Juos atlieka UAB „Pireka“, šių metų liepos 30 d. su šia bendrove Savivaldybė pasirašė darbų atlikimo sutartį. Iš minėto projekto lėšų siurblinių rekonstrukcijai bus atseikėta 1 mln. 700 tūkst. litų.
Pasak Savivaldybės Urbanistikos ir ekologijos skyriaus vedėjo Mažvydo Šalkausko, įgyvendinant Kupiškyje ir Aukštupėnuose šį projektą nuotekų tinklai pailgėjo apie 6 km. Be to, gyventojai Savivaldybei jau pateikė apie 40 vandentiekio ir nuotekų įvadų į namų valdas projektėlių. Akivaizdu, kad minėtoms trims Kupiškio miesto nuotekų siurblinėms labai padidėjo apkrova. Jos jau sunkiai beįstengia perpumpuoti tokį kiekį nuotekų. Iš Kalkyno ir Pergalės gatvėse esančių siurblinių nuotekos patenka į centrinę siurblinę Pakalnės g., o iš jos nukeliauja į Kupiškio miesto buitinių nuotekų valymo įrenginius Byčių kaime. „Pavyzdžiui, Pergalės g. nuotekų siurblinė tarnavo tik ten esantiems keliems daugiabučiams namams. Dabar visos nuotekos iš gretimo Aukštupėnų kaimo eis per šią siurblinę. Tad ją reikia nedelsiant rekonstruoti. Kitaip aukštupėniečiai tikrai nepajus gyvenimo palengvėjimo, kurio išplėtus jų kaime vandentiekio ir nuotekų tinklus tikisi“, – teigė pašnekovas.
Rekonstravus šias siurblines bus pasiektas galutinis projekto tikslas – kuo daugiau rajono gyventojų aprūpinti kokybišku geriamuoju vandeniu ir civilizuotai tvarkyti buitines nuotekas, kad jos neterštų aplinkos. Centralizuotas vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas yra geriausias būdas tai pasiekti.
Užs. Nr.2042
——-
Autorius: Banguolė ALEKNIENĖ