Kupiškėnų mintys

2021 m. gruodžio 7 d., antradienis

Reklama   |   Prenumerata   |   Naujienos   |   Archyvas

 

 Ieškoti

Kroštas brungiausias
Informacija
Įkainiai
 
Skalsu kalbos

2016−06−07

SUSTIPRINTA SIENŲ KONTROLĖ LENKIJOJE. Dėl Varšuvoje vykstančio NATO viršūnių susitikimo ir Krokuvoje vykstančių Pasaulio jaunimo dienų nuo 2016 m. liepos 4 d. iki rugpjūčio 2 d. imtinai Lenkijos sienos apsaugos pareigūnai vykdys nuolatinį per Lenkijos sieną su Čekija, Vokietija, Lietuva ir Slovakija vykstančių asmenų dokumentų tikrinimą.
Asmens dokumentai bus taip pat tikrinami Lenkijos jūrų ir oro uostuose, kuriuose keleiviai kerta Šengeno zonos vidines sienas.


2016−06−04

Kelyje sudegė automobilis. Praėjusį ketvirtadienį kelyje Bagdonys–Virbališkiai netikėtai užsiliepsnojo 2009 metų automobilis „Opel Zafira“. Jį vairavęs savininkas kupiškėnas A. K. pastebėjo besiveržiančius dūmus, o netrukus šoko ir ugnis.
Iškvietus gaisrininkus automobilis jau buvo sudegęs. Kupiškio rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos duomenimis, gaisrą galėjo sukelti automobilio elektros instaliacijos gedimas. Savo turtą vairuotojas būtų galėjęs dar išgelbėti, jei būtų veikęs mašinoje laikytas gesintuvas.
„Artimiausia ugniagesių komanda budėjo už 10 kilometrų. O automobilis sudega labai greitai. Jei būtų veikęs gesintuvas, savininkas gal būtų užgesinęs ugnį. Labai svarbu turėti šią priemonę tvarkingą“, – sakė Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovas Raimondas Kurkulis.
Sudegęs automobilis buvo draustas.


2016−05−28

Darželių darbas vasarą. Kupiškio rajono savivaldybės taryba patvirtino ikimokyklinių ugdymo įstaigų darbo organizavimą vasarą.
Kupiškio vaikų lopšelis-darželis „Saulutė“ nedirbs nuo liepos 1 iki rugpjūčio 5 dienos. Šiuo laikotarpiu nedirbs ir Kupiškio mokykla „Varpelis“. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų iš „Saulutės“ ir „Varpelio“ vaikų ugdymą pavesta vykdyti vaikų lopšeliui-darželiui „Obelėlė“.
Subačiaus vaikų lopšelis-darželis vasarą nedirbs nuo liepos 1 iki rugsėjo 1 dienos.


2016−05−26

Nemokamas lankymas. Kasmet birželio 5 d. minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena, kuri skatina žmones saugoti aplinką. Siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosaugos problemų sprendimą, nuo šiol aplinkosaugos objektų lankymas šią dieną bus nemokamas – lankytojai galės laisvai patekti į visus aplinkosaugos objektus, saugomų teritorijų lankytojų centrus, muziejus, apžvalgos bokštus, pažintinius takus.
„Manau, kad Pasaulinė aplinkos apsaugos diena – pati tinkamiausia proga kiekvienam iš mūsų pamatyti, kokia graži ir turtinga Lietuvos gamta, ir susimąstyti, ką turime daryti, kad ji tokia ir išliktų. Kviečiu visus šią dieną kartu su šeimomis ir artimaisiais pažinti Lietuvos saugomas teritorijas. Aš ir pats su anūku leisiuosi į gamtos pažinimo kelionę. Gal sutiksime ir daugiau gamtai neabejingų žmonių? Juk kuo geriau ją pažinsime, tuo labiau ją saugosime mes ir ateities kartos“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.
Lietuvoje turime 5 nacionalinius parkus, 30 regioninių parkų, 6 rezervatus, kuriuose gausu lankytinų objektų. Birželio 5 d. nuo 9 iki 20 val. taip pat kviečiame nemokamai lankyti Lietuvos zoologijos sodą, Nacionalinį lankytojų centrą Vilniuje, Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejų, Ventės rago ornitologinės stoties paukščių migracijos ekspoziciją, V. Into akmenų muziejų, Panevėžio miškų urėdijos Pašilių stumbryną, Telšių miškų urėdijos „Žvėrinčių“, Druskininkų miškų urėdijos muziejų „Girios aidas“ ir Žemės gelmių informacijos centrą.


2016−05−04

Pedagogus nuo mokinių patyčių bandys apsaugoti didesnėmis baudomis. Siekiant apsaugoti mokytojus nuo juos žeminančio mokinių elgesio, planuojama siūlyti didinti baudas, numatytas Administracinių teisės pažeidimų kodekse (ATPK) už nepilnamečių nuo 14 iki 16 metų padarytą nedidelį chuliganizmą ir tyčinį suaugusiųjų garbės ir orumo žeminimą.

Nedideliu chuliganizmu laikomi tokie veiksmai, kaip necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių ar kiti panašūs veiksmai, pažeidžią viešąją tvarką ir žmonių rimtį.

Šiuo metu pagal ATPK tokie veiksmai užtraukia tėvams arba globėjams 14–28 eurų baudą.
„Seimui bus pateiktas siūlymas didinti šias baudas. Pedagogas yra profesionalas, žeminamas mokinio jis dažniausiai susivaldo, tačiau negalima tuo piktnaudžiauti. Mokyklų vadovai turi pradėti rimtai reaguoti į nepagarbų mokinių elgesį su mokytojais. Jie turi ginti ir savo mokinius, ir mokytojus. Atitinkamai mokyklų vadovus turi ginti švietimo skyrių specialistai ir vedėjai, o pastaruosius – savivaldybių administracijų direktoriai. Visi turi dirbti atsakingai ir rūpintis problemų sprendimu pagal savo kompetencijas“, – teigė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė antradienį per susitikimą su švietimo darbuotojų profesinėmis sąjungomis.


2016−04−28

KVIEČIA UGNIAGESIAI. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus vidaus tarnybos generolo Remigijaus Baniulio pavedimu ir siekiant supažindinti visuomenę su ugniagesių gelbėtojų darbu ir gaisrų prevencija, šalies apskričių priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose ir priešgaisrinėse gelbėjimo tarnybose bus organizuojama Atvirų durų savaitė Ugniagesių globėjo šv. Florijono dienai paminėti, sudarant progą jose apsilankyti ir gyventojams, ir mokiniams.
Kupiškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, Ugniagesių g. 2, Kupiškyje, Atvirų durų savaitės renginiai planuojami gegužės 2, 3, 5 ir 6 dienomis, 10 val. Dėl apsilankymo prašome iš anksto tartis telefonu (8 459) 35 369.
Gegužės 4 d. šventinis renginys, skirtas Ugniagesių globėjo šv. Florijono dienai, 11 val. vyks prie Kupiškio bažnyčios. Šventinio renginio metu prisieks pirmieji Kupiškio rajono ugniagesiai savanoriai.


2016−04−22

Pasitikima ugniagesiais, bažnyčia ir policija. Per mėnesį labiausiai sumenko gyventojų pasitikėjimas „Sodra“, rodo naujausia gyventojų nuomonės apklausa. Ugniagesiai, bažnyčia ir policija yra tarp institucijų, kuriomis tebepasitikima daugiausiai.
Naujienų agentūros ELTA užsakymu balandžio 1–11 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atliktos apklausos duomenimis, 90 proc. respondentų nurodė pasitikį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnyba, 69 proc. – bažnyčia, 67 proc. – policija ir 64 proc. – krašto apsauga.
Prezidento institucija pasitiki 63 proc., Konstituciniu Teismu ir Lietuvos banku po 62 proc. respondentų. Dar 61 proc. apklaustųjų pasitiki Valstybės sienos apsaugos tarnyba, 58 proc. – Lietuvos žiniasklaida, 55 proc. – Valstybės saugumo departamentu bei po 53 proc. „Sodra“ ir savivaldybėmis. Kiekviena šių institucijų pasitiki daugiau nei pusė suaugusių šalies gyventojų.
Dar trimis institucijomis gyventojai daugiau pasitiki nei nepasitiki, tai – Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės kontrolė ir profsąjungos.
Kitomis institucijomis gyventojai daugiau nepasitiki nei pasitiki.
Labiausiai šalies gyventojai balandžio mėnesį nepasitikėjo Seimu (nepasitiki 72 proc.), Vyriausybe (60 proc.) ir teismais (54 proc.).


2016−04−20

Greičio kontrolė. Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad ketvirtadienį, balandžio 21 d., policijos pareigūnai šalies keliuose vykdys sustiprintą transporto priemonių važiavimo greičio kontrolę.
Visą parą mūsų šalies keliuose įrengtos greičio matavimo sistemos fiksuos visas transporto priemones, netoleruos net ir menkiausio greičio viršijimo.
Anot policijos, praeitą vasarą, pirmą kartą paskelbus apie tokią akciją, tą dieną eismo įvykiuose nežuvo nė vienas žmogus, o rugsėjo pirmąją savaitę, kai vyko akcija, nežuvo nė vienas vaikas.
Policija ragina dalintis šia žinia ir važiuoti saugiu greičiu.


2016−04−12

Pelnė apdovanojimus. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga respublikinį mėgėjų teatro projektą „Tegyvuoja teatras“ inicijavo 2006 m. Jis skirtas tarptautinei Teatro dienai – kovo 27-ajai – paminėti. Projekto tikslas – šalies teatrinės kultūros plėtra, bei noras kasmet vis kitoje savivaldybėje teatralams drauge paminėti savo profesinę dieną, pagerbti ir pristatyti ryškiausius šalies mėgėjų teatro kūrėjus. Šventės vyko Rokiškyje, Šiauliuose, Telšiuose, Tauragėje, Klaipėdoje, Jonavoje, Zarasuose, Alytuje, Utenoje, vėl grįžo į Rokiškį, o šiemet balandžio 2 d. Lietuvos mėgėjų teatrų vadovus, režisierius, aktorius, teatro pedagogus pakvietė Anykščiai.
Šįkart statulėlės buvo teikiamos ne už spektaklius, o už įvairią teatrinę veiklą: festivalius, edukacines veiklas, leidinius. 53 nominantai pretendavo į 9 garbingas statulėles.
Nominacijoje „Ryškiausias vaikų ir jaunimo teatro festivalis Lietuvoje“ laimėjo Skapiškio festivalis „Pienių medus“ (režisierė Vita Vadoklytė).
Nominacijoje „Ryškiausias suaugusiųjų mėgėjų teatrų festivalis Lietuvoje“ buvo nominuotas ir Skapiškio „Pienių vynas“ (režisierė Vita Vadoklytė).
Už šį festivalį Vita Vadoklytė apdovanota diplomu. Per 11 „Tegyvuoja teatras“ metų skapiškėnai yra pelnę tris statulėles ir 12 diplomų.


2016−04−09

Seimo rinkimai. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskelbė eilinių Seimo rinkimų datą. Šiemet rinkimai vyks spalio 9 dieną.
Prezidentės dekretas įsigalios balandžio 9 dieną – nuo šios dienos prasidės Seimo rinkimų politinė kampanija. Pagal Konstituciją ir Seimo rinkimų įstatymą, eilinius Seimo rinkimus skelbia Respublikos Prezidentas likus ne mažiau kaip 6 mėnesiams iki Seimo narių įgaliojimų pabaigos.
Prezidentė ragina Lietuvos žmones aktyviai dalyvauti rinkimuose ir atsakingai spręsti savo valstybės ateitį. Savo ruožtu būsimiems kampanijos dalyviams Prezidentė linki garbingos politinės kovos, skatinančios rinkėjų aktyvumą ir telkiančios brandžių idėjų įgyvendinimui žmonių ir šalies labui.
Šių Seimo rinkimų naujovė – po Konstitucinio Teismo išaiškinimo buvo pakeistos vienmandačių apygardų ribos, suvienodinant jų dydžius. Todėl kas penktas rinkėjas balsuos naujoje apygardoje.
Nuo rinkimų datos paskelbimo prasideda rinkimų kampanijos dalyvių registracija, leidžiama rinkti aukas politinei kampanijai, taip pat turi būti atidarytos specialios politinės kampanijos sąskaitos, iš kurių bus apmokamos visos politinės kampanijos išlaidos, leidžiama vykdyti rinkimų agitaciją, tačiau draudžiama skleisti neatlygintiną politinę reklamą.


 Naujausias     <    ...   4    5    6    7    8   ...    >     Seniausias          Pereiti į    psl.

(yra 201 psl.)
 

Savaitės klausimas

Ar pritariate, kad tėvai būtų skatinami eiti tėvystės atostogų?

 
 
 
 

 

Naujienos: Visos naujienos  |  Aktualijos  |  Gamta ir mes  |  Sveikata  |  Vėrinys  |  Nuomonės  |  Kupiškio krašto kaimų istorijos  |  Rezervuota jaunimui  |  PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI
Kroštas brungiausias: Kupiškėnų kertala
Informacija: Skelbimai  |  Atsiliepimai  |  Redakcija
Įkainiai: Prenumerata  |  Reklama
Archyvas: Amatų gijos  |  Aukštaičių kraštas  |  Bendruomenė  |  Kamara  |  Iš ESmės  |  Požiūris  |  Sugrįžimai  |  Ulyčia  |  Amžių sandūroje  |  „Pasikalbosykim“  |  Laiko raštas  |  Gyvenimo ratas  |  Savi tarp kupiškėnų  |  Šėlsmas  |  Talalojus  |  Pasikalbosykim  |  Mūsų žmonas  |  Likimai  |  Horizontai  |  Propagandos anatomija  |  Pabėgėliai  |  Pilietiškumas  |  Kas mus saugo?

Jūs esate

šios svetainės lankytojas


Šiame puslapyje pateiktą medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Kupiškėnų mintys“ sutikimą.

 

UAB „Kupiškėnų mintys“, Gedimino g. 34, 40130 Kupiškis

Tel.: (8 459) 3 54 74, tel./fax.: (8 459) 5 48 89.

Elektroninis paštas: kupmin@takas.lt