Kupiškėnų mintys

2022 m. sausio 18 d., antradienis

Reklama   |   Prenumerata   |   Naujienos   |   Archyvas

 

 Ieškoti

Kroštas brungiausias
Informacija
Įkainiai
 

BEDARBIAMS – LIEPĄ ATOSTOGOS, O VALDŽIAI GALVOSŪKIS  (2)

2017−07−08

Nuo liepos įsigaliojus naujam socialiniam modeliui, bus taikomas ir naujas Užimtumo įstatymas, kuriame nebėra iki šiol gana paplitusių viešųjų darbų.
Viešuosius darbus dirbusiems bedarbiams tai buvo kone vienintelė proga užsidirbti pragyvenimui bent kelis mėnesius. Šių žmonių darbas buvo didelė paspirtis seniūnijoms tvarkant ir prižiūrint viešąsias teritorijas.


PERMAINOS SAVIVALDYBĖJE: NAUJI SKYRIAI IR DARBUOTOJAI  (8)

2017−07−08

Liepą Kupiškio rajono savivaldybė pasitiko pakeitusi administracijos struktūrą – atsirado du nauji skyriai. Čia esama ir naujų žmonių.


ĮSISKOLINUSI NORIŪNŲ BENDRUOMENĖ PRAŠO PAREMTI  (6)

2017−07−08

Kupiškio rajono savivaldybės tarybai praėjusią savaitę svarstyti pateiktas Noriūnų bendruomenės prašymas. Už komunalines paslaugas įsiskolinusi bendruomenė nebeišgali susimokėti, todėl prašo Tarybos skirti lėšų už patalpų šildymą ir administravimą susidariusiai skolai apmokėti, taip pat apsvarstyti galimybę atleisti ją nuo administravimo mokesčio UAB „Kupiškio komunalininkas“.

 

PRIE MARIŲ – MODERNI PAPLŪDIMIO FUTBOLO AIKŠTELĖ  (4)

2017−06−27

Pamaryje, Aukštupėnų poilsiavietėje prie elingo, stūkso didžiulė sustumto smėlio krūva. Senosios aikštelės vietoje planuojama įrengti modernią paplūdimio futbolo aikštelę. Jei pavyks, čia žadama surengti ir Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato vieną etapų.


NUTRIJOMS LAIKYTI KOMERCIJOS TIKSLAIS – REIKIA LEIDIMO  (0)

2017−06−13

Nuo 2016 m. nutrijos yra paskelbtos Europos Sąjungos invazine gyvūnų rūšimi, todėl ir jų augintojai Lietuvoje turėtų suskubti jas realizuoti arba gauti leidimą laikyti komercijos tikslais. Tokį leidimą įgaliota išduoti Aplinkos apsaugos agentūra.
Pasidomėjome, ar Kupiškio rajone šiuo metu kas nors laiko nutrijas.


„OBELĖLĖ“ ŽAVISI AUGALAIS IR JUOS PUOSELĖJA  (3)

2017−05−30

Pastaruoju metu šalies darželiuose, mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose pradėjo dygti šiltnamiai. Taip norima skatinti vaikus nuo pat mažumės užsiimti augalininkyste, diegti supratimą, iš kur ant mūsų stalo atsiranda daržovės, prieskoninės žolelės.
Šiemet Kupiškio vaikų lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ irgi stovi šiltnamis.
Apie jo atsiradimą ir kitus ūkiškus dalykus pasikalbėjome su šios ugdymo įstaigos vadove Danguole Koženiauskiene ir jos pavaduotoja ugdymui Jurgita Naikauskiene.

 

GIMDYMAS NAMUOSE. UŽ AR PRIEŠ?  (1)

2017−06−29

Šiuo metu gimdymas namuose nėra draudžiamas, bet nėra ir apibrėžtas įstatymais. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sudaryta darbo grupė pritarė gimdymo namuose įteisinimui ir pateikė siūlymą, kad gimdymą priimtų ligoninėje ar kitoje gimdymo paslaugas teikiančioje įstaigoje dirbantis asmuo – akušeris. Visą atsakomybę nelaimės atveju prisiimtų gydymo įstaiga.
Kokios pozicijos šiuo klausimu laikosi medikai, gimdžiusios ar nėščios mamos?


TRYS SLAUGYTOJOS DARBO DEŠIMTMEČIAI – ŠEPETOJE  (0)

2017−06−01

Tęsdami pažintį su rajono medicinos punktuose dirbančiais medikais šį kartą apsilankėme Šepetoje. Šios gyvenvietės ir aplinkinių kaimų gyventojų sveikata tris dešimtmečius rūpinasi bendruomenės slaugytoja Laima Morkūnienė.
Už lango – jau vasara, šiltuoju metų laiku varstančių punkto duris sumažėja, todėl ramiai pasišnekėjome apie kasdienio darbo aktualijas.


ALKOHOLIZMO GYDYMO BŪDAI  (2)

2017−05−25

Lietuvoje ir pasaulyje yra labai daug ir įvairių alkoholizmo gydymo būdų. Deja, vieno efektyviausio alkoholizmo gydymo būdo nėra. Gydant alkoholizmą geriausia yra taikyti kompleksinį gydymą. Alkoholizmas yra lėtinė liga, todėl pirmiausia, prieš pradedant ją gydyti, reikėtų išsiaiškinti, kodėl žmogus pradėjo gerti. Gydymas nuo alkoholizmo kiekvienam žmogui turėtų būti parenkamas individualiai, atsižvelgiant į paciento amžių, lytį, fizinę sveikatą, emocinę būklę, alkoholio vartojimo trukmę, kiekį, gyvenimo sąlygas ir daug kitų faktorių.

 

PIRMIEJI SKAPIŠKIO ABITURIENTAI VĖL SUSITIKO GIMTINĖJE  (0)

2017−07−08

Lietinga liepos 1 diena neišgąsdino Skapiškio vidurinės mokyklos pirmos laidos abiturientų. Į susitikimą po 60 metų jų susirinko gražus būrelis. Kartu pasimelsta Skapiškio bažnyčioje, aplankyti buvusių klasės draugų ir mokytojų kapai Švedukalnio ir Skapiškio parapijos kapinėse, pabendrauta susirinkus vieno šio susitikimo organizatorių, Tautvilo Giedrio, tėviškės sodyboje Bajorų (Ažubalių) kaime, kur plevėsavo iškelta Lietuvos istorinė vėliava.


GYVENIMO PALYDOVĖ – NOSTALGIJA SAVAM KRAŠTUI  (0)

2017−07−01

Poetas Vilius Baltrėnas gimė Kupiškio rajone, tačiau ilgus metus gyvena sostinėje. Jis daugiau nei trisdešimt metų rašo jauniesiems skaitytojams, daugiausia ikimokyklinio ir jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams. Jiems skyrė ne vieną savo poezijos knygelę. Skambiais žodžiais apdovanojo ir suaugusius skaitytojus. Be poezijos, jis sukūrė ir dainų tekstų bei libretą vaikų operai „Ežerinis ir karalaitė“. Net sunku suskaičiuoti, kiek V. Baltrėno gyvenimo lagamine yra patirties ir poetiško žodžio meilės.


BROLIŲ DVYNIŲ VISAS GYVENIMAS – BITĖS  (2)

2017−06−17

Bitininkystė Lietuvoje populiari nuo seno. Dažnai pasigirsta, kad bitininkų bendruomenė sensta, nėra kam perimti tradicijų.
Jauni bitininkai Ignas ir Vilius Jackevičiai šią mintį paneigtų. Prieš šešerius metus savarankiškai pradėję bitininkauti jie sparčiai plečia bičių ūkį, o jų parduodamas „Brolių medus“ žinomas ne tik kupiškėnams. Su dvyniais ir jiems bitininkauti padedančiu vyriausiuoju broliu Vaidu bei jo žmona Laura ir pasišnekėjome apie visus paviliojusį seną lietuvių amatą, bitininkavimo džiaugsmus ir rūpesčius.

 

AUKŠTOJI KULTŪRA  (3)

2017−07−08

Gūdūs 1995 metai. Iš sovietinio jungo neseniai išsivadavę žmonės po pusės amžiaus materialinio skurdo puola kaupti turtą. Tie laikai ir tuomet, ir dabar vadinti „laukiniais“. Lietuvos miestuose klesti „balių“ ir „džordanų“ kultūra. Lietuvos žmonės ima atrasti kavines, kuriose lankytis negalėjo visus priespaudos metus. Kultūra imta tapatinti su kavinėje vykstančiu baliumi ir ten grojančiais vestuvių muzikantais.


MIESTO ŠVENČIŲ MARATONAS  (7)

2017−07−01

Vasara – ne tik atostogų, bet ir įvairiausių švenčių, renginių metas. Netrūksta jų ir pas mus. Kas mėnesį organizatoriai pramogų ištroškusius kupiškėnus vis pakviečia į vieną ar kitą didesnį šventinį susibūrimą.


AUGALAI IR POLITIKA ARBA NUO SAKURŲ PRIE MAGNOLIJŲ  (5)

2017−06−17

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kuo čia dėti tie augalai. Politika sau, augalija sau. Visgi giliau pasirausus galima užčiuopti labai glaudų jų tarpusavio ryšį.
Į tai galima žvelgti plačiąja ir siaurąja prasme. Pirmu atveju augalai dažnai griežia pirmu smuiku mūsų socialiniame gyvenime – jie mus lydi ir džiaugsmo, ir skausmo akimirkomis, primena neužmiršti svarbių dalykų.

 

AŽUVADŽIAI – TARP SENOVĖS IR DABARTIES  (0)

2017−06−22

Skapiškio seniūnijos kaimas – Ažuvadžiai nuo seniūnijos centro nutolęs 7 kilometrus į pietryčius, prisiglaudęs prie Skapiškio–Vaduvų kelio ir prie Vaduvų miško. Greta šio kaimo įsikūrę Kandrėnų, Kandrėnėlių, Kirkėnų, Pacauskų kaimai, netoliese stūkso ir Vaduvų dvaro griuvėsiai. Pro kaimą teka Vaduvos upelis.
2000 metų duomenimis, Ažuvadžiuose buvo 5 sodybos ir 12 gyventojų. Ar šis nedidelis kaimelis gyvas iki šių dienų?


STIRNIŠKIŲ PILIAKALNIS – SUBATĖNŲ TRAUKOS VIETA  (1)

2017−06−15

Subačiaus seniūnijoje, Stirniškių kaime, stūksančio to paties pavadinimo piliakalnio užmirštu tikrai nepavadinsi. Jis yra ne tik subatėnų, bet ir aplinkinių kaimų gyventojų traukos centras minint dvi šventes – Baltų vienybės ir Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. Žmonių lankomas, seniūnijos prižiūrimas Stirniškių piliakalnis prieš beveik dešimtmetį buvo atgaivintas – iškirtus krūmus, atsivėrė graži panorama. Vietiniai tikina, kad čia tvyro ypatinga aura.


VADUVŲ PILIAKALNIS IR JO PALYDOVAI  (0)

2017−06−08

Norint patekti į Skapiškio seniūnijoje stūksantį Vaduvų piliakalnį, reikia iš Kupiškio važiuoti plentu Rokiškio link ir pasukti į dešinėje vingiuojantį keliuką, vedantį į Kandrėnus. Pervažiavę šį kaimą ir Pacauskų kaimą ir pasukę į dešinę pietvakarių kryptimi pasieksime kelionės tikslą.
Vaduvų piliakalnis ypatingas, nes turi du savo palydovus – čia pat įrengtas kapines ir tolėliau buvusią Vaduvų dvarvietę.

 

GRAŽIAI SUDĖLIOTA AISTĖS DIENOTVARKĖ  (0)

2017−06−14

Kas mokėsi mokykloje prieš dvidešimt ar daugiau metų, apie mokinių savivaldą galėjo tik pasvajoti. Šiuo metu ji yra savaime suprantamas dalykas ir vienas būtinų sąlygų įgyvendinant demokratinį mokyklos valdymą.
Pirmi mokinių savivaldos daigeliai Lietuvoje buvo labai formalūs, o pastaraisiais metais mokyklinis jaunimas vis aktyviau dalyvauja sprendžiant jiems aktualius klausimus kartu su savo mokytojais, mokyklų administracijomis.
Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje taip pat ne vieneri metai veikia mokinių parlamentas. Kas tai per veikla, pasikalbėjome su šio parlamento prezidente, antroke gimnaziste Aiste Liaudanskaite.


PATRULEI GATVĖ NEIGIAMŲ EMOCIJŲ NEKELIA  (3)

2017−06−14

Greta Radzevičiūtė – tikra noriūnietė, šiuo metu gyvenanti Kupiškyje. Policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyriausiajai patrulei gatvė yra neatsiejama nuo jos darbo – eidama tiesiogines savo pareigas patruliuoti miesto ir rajono gatvėse ji turi gana dažnai. Apie vaikystės Melioratorių gatvelę ir Krantinę, prie kurios stovinčiame name yra įsikūrusi, su Greta ir pasišnekėjome.


„RENKUOSI MOKYTI!“ – ATRASTI MOKYTOJO PROFESIJAI  (2)

2017−06−07

Prognozuojama, kad nuo 2018 metų Lietuvoje ims trūkti mokytojų, nes jaunuoliai nenoriai renkasi mokytojo profesiją. Susidoroti su iškilusiais sunkumais mokykloms padeda programa „Renkuosi mokyti!“ ir kviečia jaunus, motyvuotus žmones pažinti mokyklą iš naujo. Per devynerius metus į šią programą įsitraukė apie 40 mokyklų iš įvairių Lietuvos kampelių, o mokytojo amplua išbandė apie 100 jaunuolių.
Deja, rajono mokymosi įstaigos ir Kupiškio jaunimas kol kas yra šios programos nuošalyje.

 

DIANA GLEMŽAITĖ: „MES MOKĖSIM NUMIRT GIEDRIU VEIDU IR TVIRTA DVASIA“  (0)

2017−07−04

Nors ir trumpai, vos 22 metus, trukusi Lietuvos nepriklausomybė iki Antrojo pasaulinio karo vis dėlto spėjo subrandinti daug žymių mūsų tautos žmonių. Deja, augti pradėjusią didžiąją Lietuvos šviesuomenės dalį sunaikino sovietinė okupacija. Nespėję pasitraukti nuo raudonojo maro lietuviai turėjo du kelius: arba paklusti vergiškam okupaciniam režimui, arba žūti miškuose ir lageriuose.
Tarp tokių kovą už laisvę ir žūtį pasirinkusiųjų – jauna poetė Diana Glemžaitė.


ALBINAS TINDŽIULIS-DĖDĖ: „NIEKADA SU LIETUVOS PRIEŠAIS NESITARSIU“  (0)

2017−06−20

Kupiškio rajono Alizavos ir Salamiesčio apylinkėse gausu pasipriešinimo sovietinei okupacijai įvykių. Čia veikė Dariaus ir Girėno rinktinės partizanų junginio vadas, buvęs Lietuvos karo aviacijos viršininko brigados generolo Antano Gustaičio adjutantas, aviacijos kapitonas Albinas Tindžiulis. Šis žmogus buvo autoritetas tarp vietinių gyventojų ir bendražygių. Jo slėptuvėje lankėsi Antanas Starkus-Montė iš Šimonių girios, su juo palaikė ryšį Alizavos, Kupreliškio partizanai.


FOTOGRAFIJOSE – NEMARIOS TREMTINIŲ GYVENIMO AKIMIRKOS  (0)

2017−06−20

Birželio 14 d. Kupiškyje svečiavosi garbaus amžiaus fotografas Vincas Ramanauskas, kuris savo akimis matė vieną tragiškiausių Lietuvos istorijos įvykių – masinius trėmimus į Sovietų sąjungos šiaurę. Gyvendamas Sibiro platybėse jis per kasdienybę žingsniavo su fotoaparatu rankose, todėl galėjo įamžinti tautiečių būtį tremtyje. Šiuos unikalius kadrus kupiškėnai gali pamatyti Kultūros centre surengtoje parodoje „Tremties akimirkos. 1955–1958 m.“.

 

Savaitės klausimas

Ar pritariate, kad tėvai būtų skatinami eiti tėvystės atostogų?

 
 
 
 

 

Vardadieniai

Gedgaudas, Jogailė, Jolita, Liberta, Priscilė, Priska, Radys, Radmantas, Radmantė, Radmina, Radminas.

Naujienos: Visos naujienos  |  Aktualijos  |  Gamta ir mes  |  Sveikata  |  Vėrinys  |  Nuomonės  |  Kupiškio krašto kaimų istorijos  |  Rezervuota jaunimui  |  PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI
Kroštas brungiausias: Kupiškėnų kertala
Informacija: Skelbimai  |  Atsiliepimai  |  Redakcija
Įkainiai: Prenumerata  |  Reklama
Archyvas: Amatų gijos  |  Aukštaičių kraštas  |  Bendruomenė  |  Kamara  |  Iš ESmės  |  Požiūris  |  Sugrįžimai  |  Ulyčia  |  Amžių sandūroje  |  „Pasikalbosykim“  |  Laiko raštas  |  Gyvenimo ratas  |  Savi tarp kupiškėnų  |  Šėlsmas  |  Talalojus  |  Pasikalbosykim  |  Mūsų žmonas  |  Likimai  |  Horizontai  |  Propagandos anatomija  |  Pabėgėliai  |  Pilietiškumas  |  Kas mus saugo?

Jūs esate

šios svetainės lankytojas


Šiame puslapyje pateiktą medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Kupiškėnų mintys“ sutikimą.

 

UAB „Kupiškėnų mintys“, Gedimino g. 34, 40130 Kupiškis

Tel.: (8 459) 3 54 74, tel./fax.: (8 459) 5 48 89.

Elektroninis paštas: kupmin@takas.lt