Kupiškėnų mintys

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis

Reklama   |   Prenumerata   |   Naujienos   |   Archyvas

 

 Ieškoti

Kroštas brungiausias
Informacija
Įkainiai
 
Skalsu kalbos

2016−10−13

KVIEČIA. Konsultacijų ir iniciatyvų centras „Tavo laikas“ spalio 15 d., 16 val., kviečia į emocinės paramos studijos atidarymą L. Stuokos-Gucevičiaus a. 2. Studija skirta teikti psichologinę pagalbą ir emocinę paramą šeimoms bei įvairių amžiaus grupių asmenims. Numatoma įgyvendinti įvairias bendruomenei aktualias iniciatyvas.


2016−10−11

67-iose rinkimų apygardose vyks antrasis Seimo rinkimų turas. Po dviejų savaičių, spalio 23-iąją, 67-iose rinkimų apygardose vyks antrasis Seimo rinkimų turas, tai pirmadienį spaudos konferencijoje sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

VRK išankstiniais duomenimis, jau pirmajame Seimo rinkimų ture laimėjo 4 parlamentarų mandatų vienmandatėse rinkimų apygardose siekę kandidatai. Preliminariais duomenimis, Vilniuje, Antakalnio rinkimų apygardoje, laimėjo konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė (53,33 proc.), Kuršėnų-Dainų apygardoje – „valstiečių“ atstovė parlamentarė Rima Baškienė (51,58 proc.).

Pirmajame ture laimėjo du Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai. Šalčininkų–Vilniaus rinkimų apygardoje nugalėjo šios kadencijos parlamentaras Leonardas Talmontas, surinkęs 67,86 proc. balsų ir tapęs daugiausia balsų pirmajame rinkimų ture pelniusiu kandidatu. Medininkų rinkimų apygardoje gerai pasirodė ir kitas šios partijos atstovas Česlavas Olševskis, gavęs 60,19 proc. balsų.

Vakarinėje rinkimų apygardoje kandidatuvusiam dabartinės kadencijos Seimo nariui Povilui Urbšiui nedaug pritrūko, kad patektų į Seimą, nes nuo galiojančių biuletenių jis surinko 51,32 proc. balsų, bet nuo dalyvavusių rinkėjų – 47,95 proc. balsų. VRK pirmininko Z. Vaigausko preliminariais duomenimis, jam dar reikės dalyvauti antrajame rinkimų ture.


2016−10−01

Dirbs įprasta tvarka. Kupiškio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Lina Matiukaitė informavo, kad nuo šių metų spalio 3 d. skaitytojai bus aptarnaujami visuose bibliotekos skyriuose įprasta tvarka.
Taigi jau lankytojus priima Vaikų literatūros bei Informacijos ir kraštotyros skyriai, kurie dėl renovacijos darbų neveikė rugsėjo 12–30 d.
Primenama, kad bibliotekos lankytojai aptarnaujami darbo dienomis 9–18 val., šeštadieniais – 9–17 val. Sekmadienis – poilsio diena.


2016−09−29

SUKČIAI. Kupiškio rajono policijos komisariatas informuoja, kad pastaruoju metu Kupiškio rajone padaugėjo telefoninio sukčiavimo atvejų. Šiemet registruoti 29 kartai, kai sukčiai bandė išvilioti pinigus naudodamiesi mobiliojo ar fiksuoto ryšio telefonais. Tačiau šis skaičius sąlyginis, nes ne visi asmenys linkę apie tai pranešti policijai. Balandį–gegužę pastebėtas didelis telefoninio sukčiavimo suaktyvėjimas (13 atvejų). Džiugina kupiškėnų budrumas, nes tik vieną kartą sukčiams pavyko išvilioti pinigus iš gyventojų. 25 kartus telefoniniai sukčiai potencialiomis aukomis pasirinko moteris.
Telefoniniai sukčiai pasinaudoja žmonių patiklumu ir išvilioja nemažas pinigų sumas. Paskambinęs apgavikas prisistato esąs giminaitis, gydytojas, pareigūnas, banko vadybininkas ir praneša apie neva atsitikusią nelaimę. Naudodamasis netikėtumu ir susijaudinimu, paprašo skubiai pervesti pinigus į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti. Policija dar kartą prašo gyventojus būti atidesnius ir neatskleisti savo vardo, pavardės, asmens kodo ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, apie tokius sukčiavimo būdus informuoti giminaičius, pažįstamus, kaimynus (ypač garbaus amžiaus), kad šie prieš sudarydami kokius nors sandorius pasitartų su artimaisiais.
Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, neskubėkite vykdyti jo prašymų ir nedelsdami skambinkite numeriu 112.


2016−09−27

Viena iš judriausių. Judumo savaitė – tai tradicinė Europos miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo 16–22 dienomis. Jos tikslas – skatinti miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti „žaliąsias“ transporto priemones ir kviesti gyventojus jomis naudotis, atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti išsaugoti kuo švaresnį orą.
Lietuvoje prie šios akcijos prisijungė 45 savivaldybės. Kupiškio rajono savivaldybės ugdymo įstaigos taip pat organizavo įvairią veiklą, skirtą Judumo savaitei. Užfiksuotų akimirkų nuotraukos nusiųstos į Aplinkos ministeriją. Kupiškio r. savivaldybė tapo viena iš 19-os judriausių šalies savivaldybių. Visų jų laukia dovanos – atšvaitai. 300 jų bus įteikta Kupiškio rajonui.


2016−09−17

Kupiškėno namuose liepsna neužgęsta. Antrą kartą per šią savaitę Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vyko gesinti gaisro tuose pačiuose namuose. Dėl nesaugaus rūkymo vėl liepsnojo gaisrininkams puikiai pažįstamo M. J. būstas Kalkyno gatvėje. Atvykus ugniagesiams iš namo veržėsi dūmai. Viduje degė čiužinys. Kambarys buvo pilnas dūmų, aprūko sienos, lubos.
Namuose buvusi namų šeimininko M. J. draugė rasta neblaivi, bet jai medikų pagalbos neprireikė. Šiame būste gaisrininkų pagalbos reikėjo jau trečią kartą. Anksčiau namų šeimininkas gyveno prie Kupiškio rajono policijos komisariato, kur taip pat ne kartą degė jo namai.


2016−09−15

Pilnėja vaikų globos namai. Naujai pertvarkyti Kupiškio šv. Kazimiero vaikų globos namai paprašė rajono valdžios trijų naujų specialistų. Šioje įstaigoje neseniai priimti dar septyni globotiniai, todėl naujai šeimynai prireikė vieno socialinio darbuotojo ir dviejų padėjėjų.
Iš viso globos namuose dabar gyvena trys – Atžalyno, Ąžuolyno ir Rytmečio šeimynos. Kiekviena šeimyna turi savo patalpas, kuriose ne tik gyvena, bet ir mokosi įvairių gyvenimiškų įgūdžių: susitvarkyti savo aplinką, pasigaminti pietus.


2016−09−13

Plečiamas dviračių takų tinklas. Kupiškio rajono savivaldybė rengia projektą, kurio metu planuojama nutiesti dviračių taką prie Krantinės ir A. Purėno gatvių. Čia jau yra takas, bet jis neatitinka dabartinių reikalavimų. Todėl dalis jo bus rekonstruota, kita dalis – pertvarkyta naujai. Projektui įgyvendinti prašoma Europos Sąjungos parama.
Kupiškio rajono valdžia taip pat svarsto, kaip infrastruktūrą dviratininkams paruošti ir prie būsimojo miesto baseino teritorijos. Tikimasi, kad tokius darbus pavyks priderinti prie paties baseino projekto. Kartu planuojama išasfaltuoti ir šalia einantį žvyrkelį nuo prekybos centro „Maxima“.


2016−09−10

INFORMUOJA BIBLIOTEKA. Dėl bibliotekos pastato rekonstrukcijos darbų informuojame, kad rugsėjo 12–30 dienomis suaugę bibliotekos lankytojai bus aptarnaujami Skaitytojų aptarnavimo skyriuje, kuris įsikūręs pastato antrame aukšte. Čia veikia Periodikos ir Interneto skaityklos. Vaikams kompiuteriais bus leidžiama naudotis tik mokymosi tikslais.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbo laikas: darbo dienomis 9–18 val., šeštadieniais 9–17 val.
Bibliotekos nedarbo metu knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje, stovinčioje prie pagrindinio įėjimo į biblioteką.

Trečiame bibliotekos aukšte įsikūrę Vaikų literatūros bei Informacijos ir kraštotyros skyriai rugsėjo 12–30 dienomis lankytojų nepriims. Kupos pradinėje mokykloje, vaikų lopšeliuose-darželiuose „Saulutė“ ir „Obelėlė“ bei mokykloje „Varpelis“ veiks kilnojamosios bibliotekėlės, kur mažieji skaitytojai galės rasti pačias naujausias ir populiariausias knygas.

Rugsėjo 16 ir 17 dienomis numatyti neformaliojo vaikų švietimo programos „Knygų bičiulių klubas“ užsiėmimai vyks Kupiškio etnografijos muziejaus edukacinėje klasėje.


2016−09−02

Krepšinis Alizavoje. Praėjusį savaitgalį Alizavoje surengtos trejetų krepšinio varžybos. Čia susirungė keturios šio miestelio komandos. Krepšinį žaidė mokiniai, studentai ir kiti vietiniai gyventojai. Geriausiai tą dieną sekėsi pirmą numerį gavusiai komandai. Jos nariai apdovanoti Kupiškio r. kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojo Zigmo Paulausko atvežtais medaliais ir taure.
Į varžybas buvo kviestos ir kitų rajono miestelių komandos, bet, joms neatvykus, alizaviečiai varžėsi tik su saviškiais. Dienai paįvairinti taip pat surengtos vienetų krepšinio varžybos. Jas laimėjo Giedrius Bickus.


 Naujausias     <    ...   2    3    4    5    6   ...    >     Seniausias          Pereiti į    psl.

(yra 201 psl.)
 

Savaitės klausimas

Ar pritariate, kad tėvai būtų skatinami eiti tėvystės atostogų?

 
 
 
 

 

Vardadieniai

Almana, Almanas, Almė, Almilė, Almis, Daukanta, Daukantas, Daukintė, Gaudrė, Gaudrimas, Gaudrius, Sima, Simanas, Simas, Simona, Simonas, Skirmantas, Tadas, Tadė.

Naujienos: Visos naujienos  |  Aktualijos  |  Gamta ir mes  |  Sveikata  |  Vėrinys  |  Nuomonės  |  Kupiškio krašto kaimų istorijos  |  Rezervuota jaunimui  |  PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI
Kroštas brungiausias: Kupiškėnų kertala
Informacija: Skelbimai  |  Atsiliepimai  |  Redakcija
Įkainiai: Prenumerata  |  Reklama
Archyvas: Amatų gijos  |  Aukštaičių kraštas  |  Bendruomenė  |  Kamara  |  Iš ESmės  |  Požiūris  |  Sugrįžimai  |  Ulyčia  |  Amžių sandūroje  |  „Pasikalbosykim“  |  Laiko raštas  |  Gyvenimo ratas  |  Savi tarp kupiškėnų  |  Šėlsmas  |  Talalojus  |  Pasikalbosykim  |  Mūsų žmonas  |  Likimai  |  Horizontai  |  Propagandos anatomija  |  Pabėgėliai  |  Pilietiškumas  |  Kas mus saugo?

Jūs esate

šios svetainės lankytojas


Šiame puslapyje pateiktą medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Kupiškėnų mintys“ sutikimą.

 

UAB „Kupiškėnų mintys“, Gedimino g. 34, 40130 Kupiškis

Tel.: (8 459) 3 54 74, tel./fax.: (8 459) 5 48 89.

Elektroninis paštas: kupmin@takas.lt