Kupiškėnų mintys

2021 m. spalio 28 d., ketvirtadienis

Reklama   |   Prenumerata   |   Naujienos   |   Archyvas

 

 Ieškoti

Kroštas brungiausias
Informacija
Įkainiai
 
Skalsu kalbos

2017−01−17

Prevencinė priemonė „Padėk kitam“. Atėjus šaltajam metų sezonui, ypač per didžiuosius šalčius, būtina pasirūpinti benamiais, vienkiemiuose gyvenančiais vienišais senyvo amžiaus, negalią turinčiais žmonėmis.
Tokiems asmenims dažnai trūksta socialinių įgūdžių, kyla grėsmė – sušalti, apsinuodyti smalkėmis ar sudegti bandant pasišildyti, todėl reikalinga aplinkinių pagalba.
Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, informuoti benamius apie teikiamas socialines paslaugas, užtikrinti vienkiemiuose gyvenančių vienišų ar negalią turinčių asmenų saugumą, nuo sausio 9 d. iki vasario 28 d. Panevėžio apskrityje organizuojama prevencinė priemonė „Padėk kitam“.
Priemonių metu bus tikrinamos negyvenamos patalpos, apleisti pastatai, autobusų ir geležinkelio stotys, sąvartynai, kuriuose gali nakvoti bei girtauti benamiai asmenys. Taip pat bus lankomasi pas vienkiemiuose, atokesnėse gyvenamosiose vietovėse gyvenančius vienišus, negalią turinčius žmones. Apsilankymų metu žmonės bus informuoti apie galimybę kreiptis socialinės pagalbos, pateikiama jiems kuo daugiau naudingos informacijos, padėsiančios apsisaugoti iškilus grėsmei.


2017−01−03

Laimėjo kalėdinės puošybos konkursą. Kupiškio rajono policijos komisariate pirmadienį pagerbti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuoto gražiausiai kalėdine atributika papuošto policijos komisariato kabineto konkurso dalyviai.
Bendruomenės pareigūnės Gintarės Šližytės jaunųjų policijos rėmėjų pastangomis šventiškai padabintas kabinetas pripažintas gražiausiu visoje Panevėžio apskrityje. Jaunieji policijos rėmėjai apdovanoti padėkomis ir prizais. Padėkos raštas įteiktas ir bendruomenės pareigūnei Viktorijai Aelitai Budrienei. Jos pačios išgražintas kabinetas pripažintas papuoštu kruopščiausiai.


2016−12−31

Keičiasi galinčių pasinaudoti GPM lengvatomis ratas. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) prie Finansų ministerijos informuoja, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigalioja gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (GPMĮ) pakeitimai, apribosiantys GPM lengvatų taikymą. Įstatymu pakeista iki 2016 gruodžio 31 d. galiojusi nuostata, leidusi gyventojams taikyti lengvatą – susigrąžinti 15 proc. sumokėtų visų, neriboto dydžio įmokų pagal gyvybės draudimo sutartis ir įmokas į pensijų fondus.
„Įstatymas papildytas nuostata, kad pajamų mokesčiu neapmokestinama gyvybės draudimo įmokų ir pensijų įmokų į pensijų fondus suma negali viršyti 2 000 eurų per mokestinį laikotarpį, t. y. gyventojas už atitinkamą mokestinį laikotarpį pradedant 2017 metais galės susigrąžinti ne daugiau kaip 300 Eur (2 000 x 0,15) sumokėto pajamų mokesčio sumą“, – teigia VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė ir primena, kad pasilieka galioti ir apribojimas, pagal kurį bendra atimamų išlaidų suma negali viršyti 25 procentų gyventojo apmokestinamųjų pajamų.
Pažymėtina, kad įstatymo pakeitime numatyta, kad nuo 2017 m. sausio 1 d. gyvybės draudimo išmoka bus neapmokestinama pajamų mokesčiu tik tokiu atveju, jeigu draudimo sutartyje numatytas naudos gavėjas nesikeitė nuo draudimo sutarties sudarymo datos, išskyrus atvejus, kai naudos gavėjas buvo pakeistas dėl naudos gavėjo mirties, dėl santuokos ar skyrybų arba jeigu naudos gavėjas – savo vaikas (įvaikis, globotinis) buvo pakeistas kitu savo vaiku (įvaikiu, globotiniu), taip pat, jeigu naudos gavėjas keitėsi iki 2016 m. gruodžio 31 d.


2016−12−28

Įvertinimas. Gruodžio 10 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje pristatytas 6-asis Lietuvos periferijose ir emigracijoje gyvenančių lietuvių poezijos almanachas „Atokios stotys“. Ta proga „Kupiškėnų minčių“ bendradarbiui Justui Jasėnui paskirta literatūrinė premija ir Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino diplomas „Už kūrėjų, gyvenančių ir dirbančių Lietuvos periferijoje, vienijimą, ženklią visuomeninę-literatūrinę veiklą, darbą su literatais bei ryškiausią publikaciją almanache „Atokios stotys 2016“.


2016−12−17

Metų kraitis. Neeiliniai šie metai buvo Kupiškio meno mokyklos mokinei Rusnei Baliūnaitei. Šį pusmetį vykusiuose trijuose tarptautiniuose jaunųjų talentų konkursuose lji aimėjo laureato diplomus. O paskutinis konkursas „Jaunieji talentai“, vykęs gruodžio pradžioje Kupiškio meno mokykloje, buvo ypatingai reikšmingas. Savo amžiaus kategorijoje Rusnė laimėjo Didijį prizą (Grand prix) ir labai pradžiugino savo mokytoją ekspertę Genovaitę Bartaševičienę ir visą mokyklos bendruomenę.


2016−12−08

Kriminalai. Gruodžio 5 dieną į policiją kreipėsi 1962 m. gimusi moteris iš Kupiškio ir pranešė, kad mieste, tiksliai nenustatytoje vietoje, nenustatytu laiku iš jos rankinės pavogtas mobiliojo ryšio telefonas. Nuostolis – 450 eurų.
Panevėžietis, gim. 1947 m., pranešė, kad gruodžio 6 d. atvykęs į negyvenamą namą Kupiškyje, Muziejaus g., pamatė, kad išdaužus medinio lango stiklą patekta į namą ir į garažą, iš jo pavogtas automobilis „Audi 100“. Nuostolis – 1 030 eurų.
Gruodžio 5 dieną 1953 m. gimusi moteris pareigūnams pranešė, kad apie vidurnaktį daugiabučio namo bendro naudojimo koridoriuje, Kupiškio r., Noriūnų k., Sodų g., du jauni vyrai įžūliu elgesiu, vandališkais veiksmais demonstravo nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką. Įtariamieji sulaikyti vadovaujantis LR BPK 140 str.


2016−12−06

Paliko tą patį pirmininką. Praėjusį penktadienį Darbo partijos Kupiškio skyrius rinkosi į visuotinį-ataskaitinį susirinkimą. Jo metu iš naujo perrinktas šio skyriaus pirmininkas Virginijus Andrijauskas. Jis „Kupiškėnų mintims“ teigė, kad darbiečiai rajone didelių pokyčių imtis nežada. Pasikeitimai numatomi šios partijos viršūnėse – gruodžio 11 dieną Kėdainiuose bus renkamas naujas Darbo partijos pirmininkas. Kaip žinia, buvęs pirmininkas Valentinas Mazuronis po Seimo rinkimų atsistatydino.
Kupiškio skyrius šiuo metu turi 92 Darbo partijos narius.


2016−12−01

Pensijas žada didinti peržiūrėję mokesčių sistemą. Lėšos pensijų didinimui bus skiriamos perskirstant mokesčių sistemą, sako Seimo Pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis.

Pasak Seimo vadovo, pensijos turėtų būti padidintos dar iki kitų metų liepos 1 d. – esą iš pradžių būtų padidinta 15 eurų, o vėliau liktų dar jas didinti 25 eurais.

„Tai yra principinis politinis įsipareigojimas ir, manau, kad jisai turi būti pasiektas vien žiūrint iš tos pusės, kad mes turime vykdyti tuos savo įsipareigojimus, ir juo labiau, kad finansiniai ištekliai tam yra praktiškai galimi, tiktai reikia ten juos perskirstant sutvarkyti“, – interviu „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

„Lėšos yra numatytos pertvarkant mokesčių sistemą viduje valstybės“, – patikslino jis.
Rinkimus laimėjusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dar kitais metais, nuo liepos 1 d., žadėjo didinti pensijas po 40 eurų. Paskirtasis socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigė dar nežinąs, ar tai bus daroma. Vidutinė senatvės pensija šiuo metu siekia apie 255 eurus.

Kalbėdamas apie atlyginimų didinimą valstybės tarnautojams, politikams ar teisėjams, V. Pranckietis sakė, kad ateityje reiktų galvoti apie tai, jog nebūtų atskirties tarp privataus ir neprivataus sektoriaus, visi atlyginimai galėtų būti siejami su kažkokiu indeksuojamu vienu dydžiu.

„Ir kad jeigu jau keliame, tai keliame visur, jeigu ekonomika tai leidžia“, – neabejojo Seimo Pirmininkas.


2016−11−29

Montavo dūmų detektorius. Lapkritį Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Kupiškio rajono savivaldybės administracijos socialiniai darbuotojai ir Savivaldybės administracijos vyriausiasis civilinės saugos specialistas lankė socialiai remtinas šeimas.
Lankymo tikslas buvo pažiūrėti, ar tvarkingai naudojamos krosnys ir dūmtraukiai. Šiais metais Kupiškio rajono savivaldybės administracija nupirko šimtą dūmų detektorių. Lankytose šeimose buvo montuojami dūmų detektoriai, kad būtų išvengta gaisro. Socialiai remtinos šeimos bus lankomos ir ateityje, bus montuojami dūmų detektoriai.


2016−11−26

Seimo komisijos jau turi vadovus. Parlamentarai savo nutarimu – 101 parlamentarui balsavus už, nė vienam nebuvus prieš ir vienam susilaikius, patvirtino Seimo komisijų pirmininkus ir jų pavaduotojus.
Antikorupcijos komisijos pirmininku patvirtintas praeitos kadencijos Seime šiai komisijai vadovavęs Vitalijus Gailius, jo pavaduotoju tapo Darius Kaminskas.
Energetikos komisijos pirmininku patvirtintas Virgilijus Poderys, pavaduotoju – Artūras Skardžius; Etikos ir procedūrų komisijos pirmininke – Rita Tamašunienė, pavaduotoju –Justas Džiugelis; Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininku – Kęstutis Smirnovas, pavaduotoju – Virgilijus Alekna. Konstitucijos komisijos pirmininku tapo Petras Valiūnas, pavaduotoju – Rimas Andrikis; Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos pirmininku – Dainius Gaižauskas, pavaduotoju – Arvydas Anušauskas; Migracijos komisijos pirmininke – Guoda Burokienė, pavaduotoju – Kęstutis Masiulis; Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininku – Juozas Olekas, pavaduotoja – Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė; Peticijų komisijos pirmininku – Petras Čimbaras.
Seime veiks ir dvi naujos komisijos. Priklausomybių prevencijos komisijai vadovaus Laimutė Matkevičienė, jos pavaduotoju paskirtas Algimantas Dumbrava. Savižudybių prevencijos komisijos pirmininku tapo Mykolas Majauskas, pavaduotoja – Dovilė Šakalienė.


 Naujausias     <     1    2    3    4    5   ...    >     Seniausias          Pereiti į    psl.

(yra 201 psl.)
 

Savaitės klausimas

Ar pritariate, kad tėvai būtų skatinami eiti tėvystės atostogų?

 
 
 
 

 

Vardadieniai

Almana, Almanas, Almė, Almilė, Almis, Daukanta, Daukantas, Daukintė, Gaudrė, Gaudrimas, Gaudrius, Sima, Simanas, Simas, Simona, Simonas, Skirmantas, Tadas, Tadė.

Naujienos: Visos naujienos  |  Aktualijos  |  Gamta ir mes  |  Sveikata  |  Vėrinys  |  Nuomonės  |  Kupiškio krašto kaimų istorijos  |  Rezervuota jaunimui  |  PAMIRŠTI NEGALIMA PRISIMINTI
Kroštas brungiausias: Kupiškėnų kertala
Informacija: Skelbimai  |  Atsiliepimai  |  Redakcija
Įkainiai: Prenumerata  |  Reklama
Archyvas: Amatų gijos  |  Aukštaičių kraštas  |  Bendruomenė  |  Kamara  |  Iš ESmės  |  Požiūris  |  Sugrįžimai  |  Ulyčia  |  Amžių sandūroje  |  „Pasikalbosykim“  |  Laiko raštas  |  Gyvenimo ratas  |  Savi tarp kupiškėnų  |  Šėlsmas  |  Talalojus  |  Pasikalbosykim  |  Mūsų žmonas  |  Likimai  |  Horizontai  |  Propagandos anatomija  |  Pabėgėliai  |  Pilietiškumas  |  Kas mus saugo?

Jūs esate

šios svetainės lankytojas


Šiame puslapyje pateiktą medžiagą kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Kupiškėnų mintys“ sutikimą.

 

UAB „Kupiškėnų mintys“, Gedimino g. 34, 40130 Kupiškis

Tel.: (8 459) 3 54 74, tel./fax.: (8 459) 5 48 89.

Elektroninis paštas: kupmin@takas.lt