Panevėžio visuomenÄ—s sveikatos centro KupiÅ¡kio skyriaus specialistai per Å¡ių metų pirmÄ… pusmetį įvertino 9 grožio paslaugas teikianÄių darbuotojų teikiamų paslaugų atitiktį Lietuvos higienos normos HN 117:2007 "Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai" reikalavimams. 7 tokiuose objektuose nustatyti pažeidimai susijÄ™ su naudojamų kosmetikos gaminių ženklinimu. Informacija apie netinkamÄ… kosmetikos gaminių ženklinimÄ… perduota Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai, o grožio paslaugas teikiantiems darbuotojams nurodyta tokių kosmetikos gaminių nenaudoti.
2009 metais buvo patikrinti 28 grožio paslaugas teikiantys objektai, vienai kirpÄ—jai suraÅ¡ytas administracinis teisÄ—s pažeidimo protokolas už besikartojanÄius pažeidimus, už kuriuos jau buvo nubausta ir 2008 metais. Viena kirpÄ—ja nubausta už tai, kad veiklÄ… vykdÄ— neturÄ—dama leidimo- higienos paso.
Reikėtų nepamiršti, kad kirpyklose, kosmetikos kabinetuose, jeigu paslaugų teikėjas yra nesąžiningas, klientams kyla grėsmė užsikrėsti net ir pavojingomis ligomis. Nesaugūs apsilankymai grožio salonuose gali tapti ŽIV, hepatitų B ir C, grybelinių ar bakterinių infekcijų, odos virusų (karpų), utėlių, niežų priežastimi.
Jei kirpÄ—jos darbo vietoje "puikuojasi" Å¡ukos, Å¡epeÄiai su styranÄiais, prieÅ¡ tai aptarnautų klientų plaukais, logiÅ¡kai kyla klausimas, ar kirpÄ—ja laikosi higienos normos reikalavimų ir ar jos teikiama paslauga saugi. Didžiausia grÄ—smÄ— kyla tada, kai atliekant procedÅ«rÄ…, kurios metu pažeidžiama oda ar gleivinÄ—s (manikiÅ«ras, pedikiÅ«ras, auskarų vÄ—rimas), naudojami nesterilÅ«s įrankiai. Sterilizuoti daugkartinio naudojimo įrankiai turi bÅ«ti iÅ¡pakuojami matant klientui.
Jei rÅ«pi ne vien grožis, bet ir sveikata, reikia pasidomÄ—ti ir paslaugai naudojamo gaminio veikliosiomis medžiagomis, jo pagaminimo data. Jei žmogus jautrus kokiai nors cheminei medžiagai, bÅ«tina įsitikinti, ar jos nÄ—ra tos priemonÄ—s sudÄ—tyje, ar joje nÄ—ra alergijas sukelianÄių kai kurių augalų eterinių aliejų. Tik tuomet kosmetikos paslauga suteiks laukiamÄ… efektÄ…, o ne ligÄ….
Klientai turėtų žinoti, kad grožio paslaugas teikiantys fiziniai ar juridiniai asmenys turi turėti leidimą - higienos pasą, privalo turėti kiekvienos teikiamos paslaugos aprašą.
Kiekvienam klientui turi būti naudojami švarūs, kitiems vartotojams nenaudoti ar vienkartiniai užtiesalai, apdangalai, popierinės juostelės ar servetėlės.
Grožio paslaugas teikianÄiose įstaigose patalpos, įranga, įrankiai ir rankos turi bÅ«ti dezinfekuojamos tik teisÄ—s aktų nustatyta tvarka leidžiamomis naudoti priemonÄ—mis.
Grožio paslaugų teikėjo instrumentai turi būti dezinfekuoti ir laikomi dezinfekuotoje uždaroje talpykloje.
Nors grožio paslaugas teikianÄiose įstaigose kasmet nustatoma pažeidimų, klientai nÄ—ra linkÄ™ skųstis dÄ—l netinkamai teikiamų paslaugų. O tokiomis paslaugomis besinaudojantiems vartotojams derÄ—tų bÅ«ti budriems. Jei kirpykloje, grožio salone matote, kad darbo stalelis neÅ¡varus, meistras naudoja tas paÄias Å¡ukas visiems klientams (gal net su kitų klientų plaukais), nedezinfekuotas žirkles (nes jos labai brangiai pirktos), prieÅ¡ pradedant ar baigus teikti paslaugÄ… nenusiplauna rankų, nusprÄ™skime patys, ar verta ten lankytis.
Panevėžio visuomenės sveikatos centro
Kupiškio skyriaus vyresnioji specialistė Rima Apšegienė
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.