Kupos pradinė mokykla, dalyvaujanti tarptautiniame projekte „Mokyklos lygio kėlimas“, šią savaitę sulaukė projekto dalyvių iš Švedijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Rusijos. Tai jau antrasis šio projekto partnerių – ugdymo įstaigų vadovų ir pedagogų – susitikimas. Pirmasis įvyko balandžio mėnesį Švedijoje, Ljusdal miestelyje. Sekmadienį į Lietuvą atvykę svečiai buvo apgyvendinti viename Panevėžio viešbučių. Pirmadienį, vykdama į Kupiškį, trylikos užsieniečių grupė lankėsi Subačiaus vidurinėje mokykloje. Kupos pradinėje mokykloje, projekte atstovaujančios Lietuvai, svečius su nuotaikinga programa sutiko mokinukai. Po pietų projekto dalyviai diskutavo mokyklos lygio kėlimo tema.
Kupos pradinė mokykla į projektą įsitraukė pernai. Šiai veiklai ją, pasiskelbusią internete kaip ieškančią partnerių, Šiaurės Baltijos šalių projekte „Mokyklos lygio kėlimas“ (jį finansuoja Norvegijoje esantis Šiaurės šalių fondas) dalyvauti pakvietė šio projekto koordinatorius, vienos Švedijos mokyklos direktorius Sven Olov Johansson. Šešioms Baltijos šalims atstovaujantys projekto dalyviai bendravo internetu, kūrė projektus kaip pakelti mokyklos lygį, siųsdavo namų darbus. Nuo šių metų pavasario prasidėjo keitimasis vizitais. Pasak Kupos pradinės mokyklos direktorės Marijos Jančienės, viešnagės Švedijoje metu buvo diskutuojama ko imasi mokyklos, keldamos savo lygį, lankantis mokyklose stebėta mokymosi aplinka ir pan.
Kupiškyje aptartų namų darbų tikslas buvo surasti indikatorius, kurių dėka būtų galima pamatuoti kaip/ar pakito ugdymo įstaigos lygis. Šia tema vyko diskusijos.
Projekto dalyviai lankėsi Rudilių Jono Laužiko, Antašavos pagrindinėse mokykloje, Kupos pradinėje mokykloje stebėjo pamokas, Savivaldybėje susitiko su rajono meru Leonu Apšega. Pastarasis svečiams pristatė rajono švietimo sistemą. Aplankyti ir Adomo Petrausko, Kupiškio etnografinis muziejai.
M. Jančienė džiaugėsi galimybe dalyvauti tarptautiniame projekte. Pasak jos, kiekvienas pamatymas, patirties sklaida, diskusijos duoda gerų minčių, gimdo idėjas kaip kelti mokyklos lygį. Tikimasi, jog šis bendradarbiavimas peraugs ir į Švedijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lietuvos mokytojų susitikinėjimus.
Kitas Šiaurės Baltijos šalių projekto „Mokyklos lygio kėlimas“ dalyvių susitikimas planuojamas pavasarį, Rusijoje.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.