Pirkdami parduotuvėse maisto produktus jau įpratome žvilgtelėti į jų galiojimo laiką. Niekas nenori už sugedusį produktą mokėti kaip už gerą.
Ne iÅ¡imtis ir vaistai. Pasirodo, kad ir Äia atsarga gÄ—dos nedaro, todÄ—l juos perkant taip pat reikia bÅ«ti budriems.
PardavÄ— pasenusius
Vienoje Kupiškio vaistinių vyresnio amžiaus moteris Danutė M. pirko insulino ampules. Vaistai kompensuojami, žmonių vaistinėje buvo daug. Kol viską vaistininkė sužymėjo receptų knygelėje, praėjo nemažai laiko. Senolė net nepagalvojo, kad dar reikėtų užtrukti minutėlę ir pažiūrėti, ar ampulių galiojimo laikas nepasibaigęs.
"Džiaugiausi, kad gavau vaistų, išvykau pas artimuosius į kitą miestą, bet kai atėjo laikas susileisti insuliną, tik jaunesnių žmonių budrumo dėka išvengiau dar vienos bėdos - nesusileidau pasenusių vaistų, - pasakojo Danutė M. - Gaila ne tik pinigų. Labiausiai išgąsdino, kad tai yra kompensuojami vaistai, ir jeigu jų vaistininkė nepakeis gerais, tam tikrą laiką galiu likti be reikiamų medikamentų".
Kelionė pas vaistininkę buvo nelengva, nes teko gaišti ne tik laiką, bet susidarė ir papildomų išlaidų - nutraukti viešnagę kitame mieste ir skubiai grįžti į Kupiškį. Gerai, kad senolė kaip įrodymą, jog vaistus pirko toje vaistinėje, turėjo ne tik kompensuojamų vaistų knygutę, bet ir kasos kvitelį. Nors ir nenoriai, bet vaistininkė pakeitė pasenusias ampules. Kaip atsitiko, kad buvo parduoti seni vaistai, paaiškinti niekas negalėjo. Juolab kad iš aštuonių pirktų ampulių keturios buvo geros, o keturios senos.
Atsako vaistinÄ—
Pasak Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Farmacijos įmonių inspekcijos vedėjos Irenos Vaketaitės, vaistinė neturi parduoti vaistų su pasibaigusiu galiojimo laiku. Tokie vaistai tampa farmacine atlieka ir jie turi būti atiduodami specialiai tvarkymo įmonei.
"Kol kas tokių skundų, kad būtų parduodami vaistai su pasibaigusiu jų galiojimo terminu, mūsų inspekcija neturėjo, - sakė vedėja. - Jeigu gautume skundą, tirtume".
Pareigūnė sakė, kad įvykus tokiam dalykui, vaistus pirkęs asmuo turi kreiptis į vaistinę. Jeigu yra vaisto receptas, neturėtų kilti problemų. Į klausimą, ką daryti, jeigu receptas likęs pas vaistininkę ir nebėra įrodymų, kur pirkti vaistai, I. Vaketaitė neatsakė.
Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento FarmacinÄ—s veiklos skyriaus vyriausioji specialistÄ— Asta AnÄiÅ«tÄ— sakÄ—, kad pirkÄ—jas dÄ—l netinkamų skundų gali raÅ¡tu kreiptis į vaistinÄ™, kur bÅ«tų suraÅ¡ytos visos vaistų pirkimo aplinkybÄ—s.
Anot A. AnÄiÅ«tÄ—s, gyventojai dažnai kreipiasi paaiÅ¡kinimų dÄ—l vaisto tinkamumo vartoti laikotarpio.
Sveikatos apsaugos ministro Algio Čapliko įsakymu, papildytos Vaistų receptų rašymo ir vaistų pardavimo gyventojams taisyklės. Čia įrašyta nuostata informuoti vaistinėje pacientą apie vaisto tinkamumo vartoti laiką.
TaisyklÄ—s taip pat papildytos ir reikalavimu parduoti vaistÄ… tik su tokiu galiojimo terminu, kuris nesibaigs anksÄiau nei recepte paskirtas vartojimo kursas.
Tokį taisyklių papildymą lėmė gaunami gyventojų skundai. Pacientai skundžiasi dėl to, kad vaistinėse nėra įspėjami apie tai, jog vaisto galiojimas jau artėja prie pabaigos.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.