Fleitos vilnijanÄios trelÄ—s, jokių salÄ—s viduryje ar Å¡onuose iÅ¡rikiuotų kÄ—džių, viename pasienyje kuklus stalas su vyno taurÄ—mis ir paveikslus apžiÅ«rinÄ—jantys bei neformaliai besiÅ¡nekuÄiuojantys žmonÄ—s - į tokiÄ… atmosferÄ… pateko kovo 8 d. atÄ—jusieji KupiÅ¡kio vieÅ¡osios bibliotekos parodų salÄ—n pasimatyti su pieÅ¡inių parodos „Flirtas su nuodÄ—me“ autoriumi, buvusiu kupiÅ¡kÄ—nu Henriku Orakausku.
Apie gundymus ir pasirinkimÄ…
Pristatydamas savo parodą H. Orakauskas neužmiršo pasveikinti moterų su Kovo 8-ąja. „Šiandien visi komplimentai skirti moterims. Gyvenime jos visada šalia mūsų. Net mūsų viduje moteries labai daug esama. Ji charakterį formuoja“, - dalijosi mintimis apie moters reikšmę vyro gyvenime menininkas.
KalbÄ—damas apie savo pieÅ¡inių parodÄ… H. Orakauskas pabrėžė, kad jam svarbiausia ne darbų atlikimo technika, o idÄ—ja. Kai subrÄ™sta vaizdiniai, tinkantys iÅ¡reikÅ¡ti popieriuje, tada juos ir realizuojÄ…s. PieÅ¡iniui labiau bÅ«dingas spontaniÅ¡kumas. „Laižiausi iÅ¡ malonumo juos pieÅ¡damas“, - atviravo parodos autorius. Visi eksponuojami jo pieÅ¡iniai nespalvoti (anot menininko, spalvos blaÅ¡ko ir pakeri), su erotikos, sarkazmo ar ironijos užtaisu, kvieÄiantys ilgÄ—liau stabtelÄ—ti ir pamÄ…styti apie kasdienius nuodÄ—mingus gundymus, apie psichologinius niuansus, sprendžiant nuolatinÄ™ pasirinkimo dilemÄ…. Kiekvienas iÅ¡ mÅ«sų, pasak menininko, gali tuos vaizdus suprasti ir priimti savaip. Tik reikia surasti Å¡iek tiek laiko menui.
H. Orakauskas susirinkusiesiems pakomentavo kiekvieno parodoje eksponuojamo piešinio idėją, sukūrimo aplinkybes. „Tai piešiniai, kurie man padeda atskleisti idėjas, tinkamas įgyvendinti skulptūrose. Suprantama, kad kiekvienas piešinys ir jame veikiantis personažas turi teisę į savarankiškų, tematiškai panašių darbų egzistavimą.
Flirtas su nuodėme - žiaurus, pavojingas ir viliojantis mūsų kasdienio gyvenimo reiškinys. Dekalogo ciklo piešiniuose vystoma dar viena tema. Tai „Vieno sparno istorija“ - žmogus ir sparnas. Sparnas - galimybė pakilti, visapusiškiau realizuoti savo žmogiškumą. Piešiniuose galima atsekti, kaip tą Dievo dovaną, sparną - dvasios simbolį, žmogus panaudoja kasdieniniame gyvenime. Amžinas pasirinkimas. Kaip elgtis žinant dekalogo nuostatas? Auginti ir stiprinti save sprendimais? Ar žaisti dvigubą žaidimą su sąžine, skęsti amžinuose kompromisuose ar tiesiog ignoruoti dekalogą. Tai sparno atsisakymas. Jis lieka nereikalingas - keista atauga“, - kalbėjo menininkas.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.