AntaÅ¡avoje ÄŒemerius visi pažįsta. Tik pasitikslina, apie kurį kalbama: apie tÄ—vÄ… AntanÄ… ar apie jo sÅ«nus ValdÄ… ar ValentÄ…? Visi jie, žemdirbiÅ¡kos dinastijos atstovai, turi savų skirtybių. Valdas pernai dalyvavo gražiausios rajono sodybos apžiÅ«roje ir pelnÄ— apdovanojimÄ…. Valentas irgi gražiai tvarkosi, bet konkurse nedalyvavo, taÄiau Å¡iemet nuskynÄ— laurus "Metų Å«kio" konkurse, pelnÄ— pirmÄ…jÄ… vietÄ… rajone. "Pelnytai, darbÅ¡tÅ«s ir galvoti vyrai ÄŒemeriai", - sako antaÅ¡avieÄiai.
Kad darbo mažiau būtų
IÅ¡ Å¡alies pažvelgus, ÄŒemerių sodyboje pilna įvairiausios veiklos, judÄ—jimo ir gyvasties. Po vienu stogu Äia gyvena trys kartos, retai Lietuvoje toks beveik italiÅ¡kas Å¡eimos modelis beiÅ¡laikomas.
"Mums smagu. MÅ«sų senelis yra įvairiausių idÄ—jų sumanytojas ir inovacijų diegÄ—jas. KitÄ…met Å¡vÄ™s 75-erių metų jubiliejų, Å¡iemet su moÄiute triukÅ¡mingai mÅ«sų apsupty paminÄ—jo auksines vestuves, o pilnas veiklos. Svarsto, kaip pigiau pasigaminti ekologiÅ¡ko kuro briketus iÅ¡ medžių Å¡akų", - taip kalba ÄŒemerių marti Neringa, gryna miestietÄ—, panevėžietÄ—. Ir linksmai priduria visada žinojusi, kad gyvens kaime. Mat susidraugavusi (beveik ir susižadÄ—jusi) su Valentu bene 13-os metų bÅ«dama, kai atvykdavo vasaroti į savo mamos gimtinÄ™ AntaÅ¡avon. Taigi jokių netikÄ—tumų ar nenumatytų likimo posÅ«kių jai gyvenime neteko patirti. Apsigyveno uoÅ¡vijoje, pradÄ—jo Å«kininkauti, pradžioje talkindami vyresniesiems ÄŒemeriams, paskui Å«kį perÄ—mÄ— sÅ«nus Valentas.
Mažiausioji ÄŒemerių atžala pirmokÄ— gimnazistÄ— AkvilÄ— tÄ—vų pasirinkimui, atrodo, pritaria: "NenorÄ—Äiau mieste ant asfalto gyventi, kÄ… ten veikti... Kai tenka kasdien važinÄ—ti į gimnazijÄ…, laukti, kada mama namo parveÅ¡, nÄ—ra patogu, bet negaliu net įsivaizduoti, kad neturÄ—tume nei kaÄiukų, nei Å¡unų, nei didelio kiemo, tvenkinio, savo Å«kio, savo darbų..."
Ūkininkavimo pokyÄiai
Atskira kalba apie Å«kį, apie darbus ir visų pareigas. Turi jas Äia ne tik žmonÄ—s, bet ir keturkojai sodybos gyventojai, du Kaukazo aviganiai ir du kiemsargiukai gražiais Doros, Mero, Rekso ir Pyplio vardais. Yra katinų, jie saugo namų gerÄ… nuo kenkÄ—jų. Å unys praneÅ¡a apie svetimus sodyboje. Auginamos gulbinÄ—s žąsys, kad gražu bÅ«tų ir kad ant stalo retkarÄiais pakliÅ«tų, valgiaraÅ¡tį paįvairintų. Auginamos telyÄios ir kiaulaitÄ—s. Visai neseniai buvo ir karvių ferma, rugsÄ—jį 12 piendavių Å¡eimininkai pardavÄ— vienam Biržų kraÅ¡to Å«kininkui. PardavÄ— vienam Å¡eimininkui, neskaidÄ— bandos, žinodami, kad jų augintinÄ—s pateks į rÅ«pestingas rankas.
"SvarstÄ—m gal dvejus metus, kÄ… daryti su karvÄ—mis. Darbo daug, o naudos ne kiek, tikrintojai iÅ¡ kiemo neiÅ¡eina, gausybÄ— popierizmo, reikalavimai ir kontrolÄ— didžiausi, tik nervai ir nerimas, kas bus su kainomis, su paklausa... NutarÄ—m, kad visų pinigų vis tiek neuždirbsim, ir dabar jauÄiamÄ—s sugrįžę į civilizuotÄ… gyvenimÄ…. NeįtikÄ—tina, bet jau galim ir apie ilgesnes atostogas drauge pagalvoti, o anksÄiau lyg virvele visi suriÅ¡ti gyvenom", - apie naujausius Å«kininkavimo pokyÄius pasakoja Å¡eimininkÄ—.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.