Å iais laikais, kai fotografijos pasaulyje pasirodo naujos vis tobulesnÄ—s fotokameros, leidžianÄios pagauti paprasta akimi nematomus vaizdus, kai atsiranda greitesnÄ—s nuotraukų spausdinimo technologijos, pasirodo, yra žmonių, kurie nori sugrįžti į devyniolikto amžiaus vidurį, kada atsirado fotografija, fotografuoti ir spausdinti fotografijas senoviniais metodais, kurie užtrunka ilgai. Lietuvoje vienas iÅ¡ nedaugelio taip dirbanÄių fotografų yra Gintas KavoliÅ«nas. Gintas gimÄ— prieÅ¡ 35 metus mokytojos Aldonos ir kolÅ«kieÄio Aloyzo KavoliÅ«nų Å¡eimoje AdomynÄ—s kaime.
Mokslai
Baigęs Adomynės pagrindinę mokyklą Gintas Kavoliūnas išvažiavo į Telšius, kur aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje įsigijo meninio medžio apdorojimo meistro specialybę. 1999-2002 m. mokėsi Vilniaus aukštesniojoje technologijos mokykloje fotografijos technologo specialybės dalykų. 2008 m. pagal individualią studijų programą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje įgijo fotografijos technologijos specialybės profesinio bakalauro diplomą. Šiemet baigė Vilniaus pedagoginio universiteto dailės edukacijos bakalauro studijas. Dabar ten pat mokosi magistratūroje.
Fotografija
Å eimoje fotografavo motina, tÄ—vas ir vyresnis brolis. Dar gyvendamas AdomynÄ—je su broliu ir mama pabandÄ— 3 - 4 kartus spausdinti nuotraukas. RimÄiau fotografija susidomÄ—jo mokydamasis TelÅ¡iuose. Gavo sugadintÄ… fotoaparatÄ… ,,Zenit ET', kurį bandÄ— suremontuoti, visÄ… iÅ¡ardÄ—, atsirado daug detalių, bet surinkti nepavyko. Vienas telÅ¡ietis fotografas davÄ— dar vienÄ… neveikiantį ,,ZenitÄ…', kitas draugas iÅ¡ žurnalo ,,Sovetskoje foto' atÅ¡vietÄ— instrukcijÄ… ir Gintas iÅ¡ dviejų aparatų padarÄ— vienÄ…. G. KavoliÅ«nas pradÄ—jo daug fotografuoti, nes vieno kurso draugo, kuris visai nesidomÄ—jo fotografija, senelis turÄ—jo daug senų fotojuostų, ryÅ¡kalų ir fotopopieriaus. Jis leido nemokamai viskuo naudotis, todÄ—l buvo padaryta daug nuotraukų, kurios iÅ¡dalintos bendrakursiams.
Besimokydamas Vilniuje susidomÄ—jo senomis nuotraukų gavimo technologijomis ir diplominiam darbui pasirinko dagerotipijÄ…, tai yra vienÄ… pirmųjų fotografavimo ir vaizdo gavimo bÅ«dų, kai varinÄ— plokÅ¡telÄ— yra padengiama sidabru ir nupoliruojama. PrieÅ¡ fotografavimÄ… plokÅ¡telÄ— apdorojama jodo garais. Tada plokÅ¡telÄ— pasidengia plonu Å¡viesai jautriu sidabro - jodo sluoksniu. Po fotografavimo plokÅ¡telÄ— apdorojama gyvsidabrio garais, taip iÅ¡ryÅ¡kÄ—ja vaizdas, kuris yra sutvirtinamas natrio tiosulfatu. TaÄiau matyt pritrÅ«ko Å¡iek tiek žinių ir laiko, per mažai buvo gyvsidabrio ir reikiamas rezultatas negautas. TodÄ—l diplominis darbas buvo apgintas pagal nepavykusius darbus, paaiÅ¡kinant, kodÄ—l nepavyko to pasiekti.
Redakcija už komentarų turinį neatsako ir pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, reklamuoja ar pažeidžia įstatymus.
Gali praeiti šiek tiek laiko, kol komentaras bus matomas.